جراحی بینی پهن

جراحی بینی پهن

جراحی بینی گوشتی

تقویت غضروف و اسکلت اصلی بینی مهمترین عاملی است که در گرفتن بهترین نتیجه از جراحی بینی گوشتی دخیل می باشد. درجراحی بینی های گوشتی غضروف نمی تواند حجم پوست ضخیم بینی را تحمل کند به همین علت در اکثر موارد در حین جراحی این نوع از بینی ها نیاز به پیون زدن و تقویت غضروف است در صورتی که این تقویت به خوبی صورت نگیرد و ساختمان بینی از حمایت کافی برخوردار نباشد بعد از گذشت چند سال می تواند عوارضی مانند افتادگی نوک بینی و برهم ریختگی فرم بینی ایجاد شود. به همین علت در انتخاب جراح بینی خود باید دقت بسیار نمایید تا در صورتی که بینی نیاز به تقویت غضروف داشته باشد، این تقویت صورت گیرد.

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

نقش پوست  ضخیم در جراحی بینی گوشتی

در نتیجۀ تودۀ فیزیکی و اضافه وزن آن، پوست ضخیم بینی یک چالش بزرگ برای جراح زیبایی بینی است. شاید مهمترین چالش این است که پنهانسازی چارچوب اسکلت زیرین باعث می شود سطح واضحی وجود نداشته باشد. از آنجایی که پوست ضخیم بینی به طور موثرتری ویژگی های توپوگرافی اسکلت زیرین بینی را مبهم می کند، زیروبم های ظریف سطحی که مشخصۀ یک بینی واضح و جذاب هستند، از بین می رود.

یک بینی قدرتمند با حمایت ساختاری فراوانی، اولین و مهمترین نیاز برای ارتقای زیبایی در بیمار با پوست ضخیم است.

علاوه بر محافظت در برابر خرابی ساختاری، یک چارچوب اسکلتی سفت وکشش پوست بینی اصلاح بیشتر حد فاصل سطحی را تسهیل می  کند. کشش پوست نوک بینی در یک چارچوب اسکلتی سفت و کمی طولانی تر، با تنگ کردن و لذا نازک کردن پوشش تودهای پوست، وضوح سطح را بهبود می بخشد. گرچه افزایش طول بینی به طور بالقوه می تواند برجستگی سطحی را بهبود بخشد، اما رسیدن به اهداف زیبایی نه تنها به یک چارچوب اسکلتی محکم، بلکه یک پوشش پوستی قابل انعطاف نیز نیاز دارند. در واقع، بدون انعطاف پذیری کافی پوست، تلاشهای شدید برای تنگ کردن پوشش پوست ممکن است انحراف اسکلتی ناخوشایند و یا تنش بیش از حد پوست را به همراه داشته باشد. در بینی با پوست ضخیم با ضخیم شدن درم، عدم انعطاف پذیری حاصل اغلب کشش پوست را محدود می کند و مانع اصلاح بهینه حد فاصل می شود. در موارد شدید، پوست بسیار انعطاف ناپذیر حتی ممکن است از افزایش مدنظر در برجستگی نوک یا طول بینی جلوگیری کند.

نقش جراح در جراحی بینی گوشتی

یک جراح بینی باتجربه و مهارت بالا می تواند هر نوع بینی با هر نقصی را جراحی کند تا بهترین نتیجه از این جراحی دریافت شود و علاوه بر ایجاد فرم زیبا در بینی و تناسب بینی باسایر اجزای صورت، سلامت جسمانی فرد نیز برقرار بماند و فرد بعد از جراحی با مشکلات تنفسی روبه رو نشود.

اما باید در جراحی بینی گوشتی برای انتخاب جراح بینی خود دقت بسیار زیاد تری داشته باشید زیرا انجام جراحی بینی های گوشتی کمی مسئله دار می باشد و نیاز به تجربه بسیار بالای جراح دارد . بهترین کار برای انتخاب جراح بینی گوشتی مشاهده نمونه کارهای عمل بینی گوشتی جراح است.

جراحی بینی فانتزی در بینی های گوشتی

برخی از افرادی که بینی های گوشتی دارند خواهان این هستند که بینی های آن ها بعد از جراحی فرم عروسکی و فانتزی بگیرد.

در جراحی بینی مهمترین نکته حفظ سلامت فرد است در صورتی که ممکن است با انجام جراحی بینی فانتزی مشکلاتی بعد از جراحی ایجاد شود.

یکی از ویژگی های بینی های فانتزی و عروسکی کوچک شدن زیاد بینی است که در این حالت ممکن است راه تنفسی بیمار تنگ شود و در نتیجه فرد با مشکلات تنفسی بعد از جراحی رو بروشود و نتواند فعالیت های خود را بصورت طبیعی انجام دهد.

در جراحی بینی گوشتی محدودیت هایی وجود دارد و در اکثر موارد نمی توان بعد از جراحی فرم این نوع از بینی ها را عروسکی و فانتزی کرد.

روند بهبودی پس از جراحی بینی گوشتی

ممکن است تورم بوجود آمده بعد از جراحی بینی گوشتی بدلیل داشتن پوست ضخیم بیشتر باشد به همین علت به مدت زمان بیشتری نیاز است تا ورم بینی کاهش یابد و بینی بهبود پیدا کند.

پس از جراحی بینی های گوشتی برای بهبودی کامل نیاز است که مراقبت هایی صورت گیرد یکی از این مراقبت ها استفاده از چسب بینی است، ممکن است پس از جراحی بینی گوشتی به مدت زمان بیشتری نیاز باشد که از چسب بینی استفاده شود. اما بطور کل مدت زمان استفاده از چسب بینی با نظر پزشک می باشد و جراح بینی شما می گوید که چه زمانی مناسب است از چسب بینی دیگر استفاده نکنید.

برای جلوگیری از بروز عفونت و بهبودی کامل بینی خود را بعد از جراحی بینی گوشتی با استفاده از سرم شستشو دهید.

از توصیه های دکتر فرازن رضایی جراحی زیبایی صورت و یبنی برای کاهش تورم و کبودی استفاده از کمپرس یخ است.

جراحی بینی

جراحی بینی

 استفاده از چسب بینی بعد از جراحی بینی گوشتی

در جراحی زیبایی بینی به منظور ایجاد تغییرات لازم و اصلاح فرم بینی پوست با ایجاد برش های لازم از روی غضروف های بینی برداشته می شود بعد از ایجاد تغییرات لازم که می تواند شامل تقویت غضروف، کوچک کردن استخوان بینی و رفع انحرافات بینی باشد پوست بینی به حالت اولیه باز می گردد که بین بافت بینی و پوست یک فضای خالی ایجاد می شود که برای پرکردن این فضا و چسبیدن پوست به بافت بینی از اسپلینت بینی و بعد از آن چسب بینی استفاده می شود چسب بینی با وارد کردن فشار موجب می شود که پوست بروی بینی فیکس شود. یکی از ویژگی های بینی های گوشتی پوست ضخیم بینی است که به منظور ترمیم بینی باید در این نوع از بینی ها مدت زمان بیشتری از چسب بینی استفاده شود.

 نتیجه جراحی بینی گوشتی

یکی از مشکلاتی که جراحی بینی های گوشتی بعد از جراحی بینی دارند، تورم بینی است، تورم در بینی های گوشتی بعد از جراحی بینی دیرتر فروکش می کند که این امر موجب می شود افراد از نتیجه جراحی بینی خودشان رضایت کافی را نداشته باشند اما تورم بینی بعد از گذشت 3 ماه از جراحی بینی گوشتی فروکش می کند در نتیجه افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام داده اند باید صبر و شکیبایی بیشتری برای مشاهده نتیجه نهایی به خرج دهند. تورم بینی ممکن است با گذشت مدت طولانی برطرف نشود که در این صورت می توان از تزریق کورتون برای کاهش این تورمات استفاده نمود.

در صورتی که برای انجام جراحی بینی گوشتی جراح خوب و با تجربه ای را انتخاب کرده باشید از نتیجه جراحی بینی خود راضی خواهید بود و اعتماد بنفس بیشتری را کسب خواهید کرد دکتر فرازن رضایی جراح زیبایی صورت و بینی در زمینه جراحی بینی گوشتی تجربه بسیار بالایی دارند . در صورتی که بینی شما گوشتی باشد و این امر موجب کاهش اعتماد بنفس و زیبایی چهر شما گردید باشد و خواستار جراحی زیبایی بینی خود باشید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را از دکتر فرازن رضایی دریافت نمایید.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی