آزمایشات قبل از جراحی بینی

آزمایشات قبل از جراحی بینی

جراحی بینی از پرطرفدارترین جراحی‌های دنیاست. این حق هر بیماری است که قبل از انجام جراحی بینی آرامش خاطر داشته باشد. دکتر وظیفه‌ی خود می‌داند که تمام مزایا و معایب جراحی بینی را ارزیابی کند و به بیمار اطلاع بدهد. انجام بعضی از آزمایشات قبل از جراحی بینی الزامی است. در ادامه تعدادی از این آزمایشات را آورده‌ایم:

آزمایشات قبل از جراحی بینی

آزمایشات فیزیکی

در این آزمایشات سلامت کامل بیمار را می‌سنجند. این تستها باید انجام بگیرند تا مشخص شود که فرد کاندیدای مناسبی جهت انجام جراحی بینی است یا خیر.

آزمایش خون

این آزمایش به دلیل بررسی عواملی مثل: سطح الکترولیت‌ها، هورمون تیروئید و شمارش پلاکت انجام می‌شود و به کاهش خطر جراحی بینی کمک می‌کند.

الکتروکاردیوگرام

این آزمایش مخصوص بیمارانی است که عارضه‌ی قلبی دارند. الکتروکاردیوگرام را برای بررسی بی‌نظمی‌های قلبی انجام می‌دهند.

آزمایش بارداری

جراحان جهت کسب اطمینان تست بارداری را به خانمهایی که در سن مادر شدن قرار دارند تجویز می‌کنند. چنانچه نتیجه‌ی تست مثبت باشد، زن باردار فاقد شرایط جراحی بینی است.

آزمایش فشار خون

در صورتی که شما دچار مشکلات فشار خون هستید و داروهای مخصوص به این بیماری را مصرف می‌کنید باید قبل از جراحی بینی با جراح خود مشورت کنید. چنانچه داروهایتان در کنترل فشار خون شما تأثیر ندارند، ممکن است پزشک به علت خطر احتمال خونریزی و عوارض احتمالی آن جراحی بینی را برای شما انجام ندهد.

آزمایش شمارش سلولهای خونی

یکی از آزمایشاتی که جهت بررسی آنمی یا کم خونی باید انجام شود، آزمایش شمارش سلولهای خونی است. در این تست گلبولهای سفید و قرمز و پلاکت‌های خون شما را مورد شمارش قرار می‌دهند.

آزمایش قند خون

این آزمایش را یک بار قبل و یک بار بعد از ناشتایی انجام می‌دهند و دلیل انجام آن تشخیص دیابت است. اگر دیابت با تیپ 2 داشته باشید مشکلی با انجام جراحی بینی ندارید ولی چنانچه دیابت تیپ 1 داشته باشید، باید مراقبت باشید. به طور کلی دیابت ناشی از تغییرات رژیم غذایی است.

آزمایش ادرار

این آزمایش را به خاطر ارزیابی عفونت در ادرار و کلیه‌ها انجام می‌دهند. در مجموع زنان بیشتر از مردان زمینه‌ی مبتلا شدن به عفونت‌های ادراری را دارند.

تصویر برداری از قفسه سینه

این تصویر برداری با اشعه X قابل انجام است. در صورتی که عفونت پنومونی یا مشکلات تنفسی در شما مشاهده شود ناچار هستید جراحی بینی را به تأخیر بیاندازید.

 آزمایش انعقاد خون

این آزمایش را به این دلیل انجام می‌دهند تا از انعقاد خون شما مطمئن شوند، زیرا در صورتی که شما مشکلی در انعقاد خون داشته باشید بعد از جراحی بینی خون شما بند نمی‌آید.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی- بهترین جراح بینی

Message Us on WhatsApp