آیا الرژی با جراحی بینی از بین می رود؟

آیا الرژی با جراحی بینی از بین می رود؟

آیا آلرژی با جراحی بینی ار بین می رود؟ علائم آلرژی چیست؟ چند نوع آلرژی وجود دارد؟ برای اطلاع از پاسخ این سوالات متن ذیل را بخوانید.

آلرژی در نتیجه پاسخ گلبولهای سفید به برخی از مواد حساسیت زا است.  افرادی که آلرژی فصلی و خفیفی دارند نتیجه جراحی آنها کمتر تحت تاثیر عوامل آلرژی زا قرار می گیرد تا فردی که آلرژی دائمی و شدید دارد. اکثر پزشکان این عقیده را دارند که  آلرژی جراحی زیبایی بینی را تحت تاثیر قرار نمی دهد و در صورتی که آلرژی فرد کنترل شده باشد می تواند جراحی زیبایی بینی انجام دهد بدون آنکه از نتیجه عمل نگران باشد. افرادی که آلرژی های شدید دارند بعد از جراحی زیبایی بینی کیفیت زندگی خوبی نخواهند داشت.

رینوپلاستی چیست

رینوپلاستی چیست

علائم آلرژی شبیه به سرما خوردگی است که عبارتند از:

  • گرفتگی بینی
  • خارش بینی
  • عطسه
  • ترشح بینی

هرچند ممکن است تمام بیماران این علائم را نداشته باشند.

آلرژی و جراحی بینی

آلرژی بعد از جراحی بینی ممکن است  گهگاه در بعضی از افراد تشدید پیدا کند. اما در برخی از بیمارانی که انحراف شدید بینی دارند بعد از جراحی آلرژی آنها بهبود می یابد.

البته شرایط بیماران با هم متفاوت است  به همین دلیل نمی شود به عنوان یک راهکار، بیماری که آلرژی دارد در کنار جراحی که انجام می شود تاثیر مثبتی بگذارد. در بعضی از مواقع مشاهده می شود که تاثیر مثبتی هم می گذارد.

آلرژی دو نوع است:

آلرژی فصلی

افرادی که آلرژی فصلی دارند به موادی حساس هستند که منشا گیاهی دارند. ویا در فصل خاصی بروز می کند که معمولا در فصل های بهار و تابستان شایع تر است.

آلرژی دائمی

افرادی که آلرژی دائمی دارند معمولا به موادی حساسیت دارند که بیمار در طول سال با آنها در تماس هستند. بهترین روش جهت جلوگیری از این آلرژی قرار گرفتن کمتر در معرض مواد آلرژی زا است.

در نتیجه افرادی که آلرژی دارند می توانند با مشاوره با پرشک خود جراحی بینی انجام دهند. و یک الی دو هفته قبل از عمل از دارو های ضد حساسیت استفاده کنند و یک ماه بعد از جراحی هم ار دارو ها استفاده کنند. در کل آلرژی ممنوعیتی برای جراحی بینی نمی باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

  • استفاده ار چسب یینی
  • نحوه خوابیدن صحیح
  • جلوگیری از وارد آمدن فشار به بینی
  • ار فعالیت هایی که باعث تحت فشار قرار گرفتن بینی می شود اجتناب کنند
  • کوهنوردی نکنند

زمانی که آتل بینی برداشته می شود بیمار نباید این استنباط را بکند که بینی کامل جوش خورده است و نیازی به مراقبت های بعد از جراحی نیست.

افرادی که عینکی هستند و می خواهند جراحی بینی انجام دهند بهتر است ابتدا چشم خود را جراحی کنند:

افرادی که مشکل بینایی دارند از عینک استفاده می کنند و ممکن است استفاده از عینک مشکلاتی برای بینی بیمار به وجود بیاورد. پس برای اینکه مشکلی ایجاد نشود ابتدا باید مشکلات چشم برطرف شود سپس جراحی بینی انجام شود.

برای دریافت نتیجه مناسب از جراحی بینی، باید به یک جراح بینی خوب مراجعه نمایید تا به بهترین شکل ممکن توسط یک متخصص ماهر جراحی بینی شما انجام شود .

راه های ارتباطی با دکتر فرزان رضایی ، جراح زیبایی بینی و صورت

شماره تماس :22900071

پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

سایر مقالات:

ضرورت جراحی بینی

عمل بینی و کم خونی

دلایل انجام جراحی بینی

Message Us on WhatsApp