آیا لیزر روش مناسبی برای جراحی بینی است؟

آیا لیزر روش مناسبی برای جراحی بینی است؟

آیا لیزر روش مناسبی برای جراحی بینی است؟

اقدامات بعد از جراحی بینی چیست؟ آیا لیزر روش مناسبی برای جراحی بینی است؟ آیا جراحی بینی عوارض دارد؟ برای اطلاع از پاسخ این پرسش ها مطلب ذیل را بخوانید.

آیا لیزر روش مناسبی برای جراحی بینی است؟

آیا لیزر روش مناسبی برای جراحی بینی است؟

ایران رکورد دارد جراحی بینی در کل دنیا است. نه تنها از نظر تعداد و آمار بلکه از نظر تنوع تکنیک و روش جراحی رتبه اول را دارد.

جراحی بینی یعنی زیباتر ساختن، مناسب تر ساختن، به وضع بهتر و مطلوب تر درآوردن بینی به نسبت سایر اجزای صورت است.

ممکن است بینی در قالب و فرم خود خیلی زیبا باشد. ولی زمانی که در صورت فرد قرار می گیرد یا بینی خیلی زننده است و یا بقیه اجزای صورت را زشت نشان می دهد. بنابراین ترکیب و تناسب در جراحی بینی حرف اول را می زند. ممکن است پزشک در کنار جراحی، مشکلات بینی مانند انحراف و پولیپ هم رفع کند.

شرط اول و اساسی بعد از ایجاد تناسب، عدم تخریب سلامت بینی است. ممکن است بینی ترکیب و تناسب کافی داشته باشد اما راه هوایی آن بعد از جراحی بسته شود.

اقدامات بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی بیمار باید حداقل 12 تا 18 ماه صبر کند تا اینکه نتیجه مطلوب برای او ایجاد شود. این زمان را بیمار صبر می کند و آن نتیجه ای که مد نظر بیمار است ایجاد نمی شود. گاهی اوقات نقص های کوچکی ایجاد شده است که قابل اغماض است و پزشک قبل از جراحی  این موارد را به بیمار گوشزد کرده است. مانند انحرافی که در بینی بیمار وجود دارد که جراح باید قبل از عمل به بیمار بگویید که ممکن است تا حدی این مشکل برطرف شود. در این مورد توصیه می شود که بیمار به هیچ عنوان پزشک خود را تحت فشار قرار ندهد تا دو باره جراحی بینی را انجام دهد.

جراحی مجدد بینی

به دلیل آنکه جراحی مجدد ممکن است عوارض خاص خود را داشته باشد. در جراحی مجدد پزشک مواردی که بیمار از آن راضی نیست و در او عارضه ایجاد کرده است را بر طرف می کند. جراحی که تجربه کافی در این زمینه دارد و ترمیم های متعددی را انجام داده است. به بیمار می گوید که ممکن است تمام این موارد کاملا برطرف نشود.

چرا بینی بعد از جراحی نیاز به ترمیم دارد؟

جراحی عملی است با بدن انسان سر و کار دارد و بدن انسان سیستم متفاوتی نسبت به سایر مخلوقات دارد. ممکن است تغییراتی در حین عمل یا بعد از آن به وجود بیاید که طبق خواسته بیمار و پزشک نباشد به همین دلیل 8 الی 15 درصد جراحی های بینی ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشد.

آیا جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است؟

در جراحی بینی غضروف و استخوان بینی فرم داده می شود. چطور ممکن است که با لیزر این کار را انجام داد. تا امروز هیج جای دنیا لیزر در جراحی بینی کاربردی ندارد و اگر جراحی چنین ادعایی دارد که این کار را انجام می دهد حتما از او بخواهید که کدام قسمت بینی را با لیزر فرم می دهد.

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی مثل هر عملی عوارض خاص خود را دارد. و عوارض عملکردی که به خصوص در تنفس بینی برای بیمار ایجاد می شود توسط همکاران گوش و حلق و بینی می تواند به حداقل برسد.

جهت دریافت مشاوره از دکتر فرزان رضایی، بهترین جراح  بینی در تهران با شماره 22900071 تماس حاصل نمایید .

همچنین جهت مشاهده عمل ها و کارهای دکتر فرزان رضایی می توانید مراجعه کنید به پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

سایر مقالات:

ضرورت جراحی بینی

چه زمانی جراحی بینی انجام دهیم

Message Us on WhatsApp