1) این عمل چه مزایا و مضراتی دارد؟

در بخشی از جلسه مشاوره پزشک توقعات شما را از این عمل ارزیابی می کند سپس او به شما می گوید که کدامیک از این توقعات شدنی است و کدامیک ناشدنی است. با توجه به نوع عمل به شما لیستی از خطراتی که ممکن است شما را در این عمل تهدید نماید ارائه می شود. اگر چه خطرات ناشی از جراحی های پلاستیک نادر هستند با این وجود هر بیمار باید کاملاً با خطرات احتمالی آشنا باشد.

2 ) من ویتامین و مکمل مصرف می کنم. آیا باید قبل از عمل مصرف آنها را متوقف کنم؟

اکثر این مواد دارای عوارض جانبی هستند. برخی از آنها می توانند در حین عمل روی جریان خون تأثیر بگذارند از این دسته می توان به ویتامین E، روغن ماهی و … اشاره کرد. به شما لیستی از داروها و مکمل هایی که نباید پیش از عمل مصرف نمائید، داده می شود.

3) آیا قبل از عمل به نسخه مخصوصی نیاز دارم؟

اغلب بیماران به نسخه مخصوص نیازی ندارند، اگر ناراحتی یا بیماری خاصی دارید حتما به پزشک بگویید. چون مصرف تنباکو مانع از بهبود و اصلاًح زخم ها می شود، باید 2 هفته قبل و 2 هفته بعد از عمل از مصرف سیگار و الکل خودداری نمائید. در مشاوره های بعد از عمل تمام داروهایی را که باید بعد از عمل مصرف نمائید به شما گفته می شود.

4) چرا نباید بعد از نیمه شب چیزی بخورم یا بنوشم؟

بهترین روشی برای جلوگیری از اثرات ناشی از بی هوشی خودداری از خوردن و نوشیدن، از بعد از نیمه شبِ شب قبل ازعمل است. در مورد بیماران خاص مثلا دیابتی ها، پرستاران ما مراقبت های ویژه انجام خواهند داد.

5) در هنگام Check up چه کارهایی انجام می شود؟

پرستاران ما، شما را برای عمل آماده می کنند. آنها فشار خون شما را چک می کنند، به صدای قلب و ریه های شما گوش می دهند. همچنین به شما تزریق وریدی (IV) و … می شود.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت