انواع-جراحی-زیبایی-چانه

انواع جراحی زیبایی چانه

در زیبایی صورت ترکیب و تناسب تمام اجزای باهم موثر می باشند. یکی از اعضای موثر بر زیبایی صورت چانه می باشد. اندازه و شکل چانه در در فرم صورت تاثیر می گذارد. به عنوان نمونه چانه بیش از کوتاه و کوچک بینی را بزرگتر نشان می دهد. چانه بزرگ و بلند نیز بینی را کوچکتر از حالت طبیعی نشان می دهد. برای این کار حتما باید به جراح زیبایی صورت مراجعه نمود تا چانه به دقت بررسی شده و معایب آن شناسایی شده و جراحی لازم برای تغییر چانه انجام شود. روش های جراحی متنوعی برای چانه وجود دارد. منتوپلاستی یا ژنیوپلاستی برای تغییر و ترمیم فرم چانه می باشد که در ادامه به شرح کامل آن می پردازیم:

 

انواع-جراحی-زیبایی-چانه

انواع-جراحی-زیبایی-چانه

انواع منتوپلاستی

  1. بزرگ کردن چانه: در چانه هایی که کوچک هستند و عقب تر از حد طبیعی می باشند . طی جراحی چانه بزرگ شده و به جلو کشیده می شود. این جراحی بیشتر از کوچک کردن چانه برای زیبایی چانه  استفاده می شود. در این جراحی چانه با هدف بزرگ کردن و تغییر شکل انجام می شود. این جراحی را می توان با قرار دادن پروتز در چانه و ژنیوپلاستی انجام داد. از مزایای این جراحی اینست که به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می شود. دوره ریکاوری کوتاهی دارد و هزینه جراحی پایین می باشد.
  2. کوچک کردن چانه : چانه هایی که بیش از حد جلو آمده و بزرگ می باشند با جراحی کوچک شده و کمی به عقب می رود.
  3. پروتز چانه : روش قرار گیری پروتز توسط جراح بدین صورت می باشد:
  • در ابتدا برش در ناحیه زیر چانه ایجاد می شود . در برخی موارد این برش در داخل دهان انجام می شود. در این برش چند لایه از بافت های زیرین پوست را برش می زند . این کار به دقت انجام می شود تا به عصب اصلی چانه نرسد.
  • درون این لایه های بافتی چانه فضایی ایجاد می کند.
  • درون این فضا با محلول مخصوص استریل می شود.
  • پروتز پس از استریل شدن درون محل ایجاد شده در چانه قرار می گیرد.
  • برش های ایجاده شده بخیه می شود و برای بهبود زخم ها محل برش با چسب های مخصوصی به نام استری استریپپ بسته می شود.
  1. ژنیوپلاستی اسلایدینگ: ژینوپلاستی اسلایدینگ برای چانه ای است که با پروتز چانه بزرگ نمی شود و فرم بدی دارد. در این جراحی قسمتی از استخوان چانه به وسیله برش خارج می شود. فک را با استفاده از صفحه و پیچ های فلزی مخصوص این کار محکم نگه می دارد و پس از اتمام کار برش ها بخیه می خورد.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح   بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

 

Message Us on WhatsApp