اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

نوع پوست بینی در نتیجه جراحی بینی بسیارتاثیر می گذارد در بینی هایی که پوست بینی ضخیم دارند کمی جراحی بینی دشوار است و نیاز به تجربه بالای جراح دارد دکتر فرزان رضایی جراح بینی در بینی های گوشتی که پوست بینی ضخیمی دارند تجربه و مهارت بسیار بالایی دارند. از دیگر ویژگی هایی بینی گوشتی می توان به غضروف ضعیف این نوع از بینی ها و نوک بینی گوشتی و پهن اشاره کرد. بدلیل اینکه  پوست بینی گوشتی ضخیم است نتیجه جراحی این نوع از بینی ها در اکثر موارد یک بینی طبیعی می شود زیرا ظریف کاری هایی که جراح بینی بروی بینی ایجاد می کند کمتر مشاهده می شود.

یکی از مشکلاتی که بعد از جراحی بینی گوشتی ممکن است پیش آید افتادگی نوک بینی بدلیل پوست ضخیم و غضروف ضعیف است. در جراحی بینی گوشتی برای جلوگیری از افتادگی نوک بینی در صورت نیاز حتما باید تقویت غضروف صورت گیرد زیرا به هیچ عنوان نمی توان پوست بینی را دستکاری کرد و برای جلوگیری از افتادگی بینی پوست بینی را نازک کرد.

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

تورم و التهاب طولانی مدت در پوست بینی ضخیم

تقریبا در همه افرادی که پوست بینی ضخیمی دارند تورم به مدت زمان بیشتری برای بهبودی کامل نیاز دارد به همین علت برای مشاهده نتیجه واقعی جراحی بینی در بینی هایی که دارای پوست بینی ضخیم هستند حداقل به یک سال زمان نیاز است به طور کل برای از بین رفتن تورم بینی در بینی های پوست ضخیم به 12 تا 18 ماه زمان نیاز است. در افرادی که بعد از جراحی زیبایی بینی برای اصلاح مشکلات ایجاد شده در جراحی اولیه بینی جراحی ترمیمی بینی انجام داده اند تورم بینی بسیار مشاهده می شود که به مدت زمان بیشتر برای از بین رفتن این تورم نیاز است همچنین در افرادی که سابقه ی التهاب بینی ناشی از آسیب قبلی، آکنه یا آلرژی دارند برای از بین رفتن کامل تورم بعد از جراحی بینی به مدت زمان بیشتری نیاز است .

در برخی از بیمارانی که دارای پوست بینی ضخیم هستند ممکن است در زیر پوست، بافت های زاید تشکیل شوند که با تزریق استروئیدهای موضعی می توان این بافت های زائد را کاهش داد و از تولید آن ها جلوگیری کرد .

نقش پوست بینی در جراحی بینی استخوانی

پوست بینی های استخوانی نازک است و به همین علت نوع پوست این نوع از بینی ها در جراحی بینی هیچ مشکلی را بوجود نمی آورد فقط ممکن است بدلیل نازک بودن پوست بینی بعد از جراحی زیبایی بینی عیب های جزئی استخوان زیر پوست بینی مشاهده شود.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

Message Us on WhatsApp