بلفاروپلاستی

تعداد زیادی از افراد معتقدند که چشم از تأثیرگذارترین اعضای چهره است. به همین دلیل بلفاروپلاستی مانند سایر جراحی‌های پلاستیک زیبایی صورت در تغییر ظاهر افراد مؤثر است.

جراحی بلفاروپلاستی از جمله جراحی های پرطرفدار در چند سال گذشته بوده و به خاطر موفقیت آمیز بودن آن در اکثر موارد مورد توجه قرار گرفته است . چشم ها از تاثیرگذارترین عضو زیبایی در صورت هستند که بیشترین نفوذ را در مخاطب به خود اختصاص داده و این موضع باعث شده زیبایی آن مهم تلقی شود.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چیست

از ایمن‌ترین و مؤثرترین روشهای جراحی پلاستیک است که جهت احیا و تجدید جوانی و از بین بردن حالتهای پیری در افراد استفاده می‌شود. این روش، پوست اضافه و چربی اطراف پلکها را از میان بر‌می‌دارد. بلفاروپلاستی از متداول‌ترین روشهای جوانسازی صورت است که نه تنها بین خانمها بلکه بین آقایان هم طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

 

چه زمانی نیاز به بلفاروپلاستی است؟

بلفاروپلاستی به دو بخش بلفاروپلاستی برای زیبایی و بلفاروپلاستی عملکردی تقسیم می شود.

 

جراحی زیبایی پلک

در این جراحی عملا نیاز درمانی احساس نمی شود و تنها بیمار به خاطر داشتن ظاهر زیبا و جوان تر، اقدام به انجام بلفاروپلاستی می نماید. بر اثر افزایش سن و به مرور زمان پلک های بالایی و گاهی پلک های پایین دچار افتادگی می شوند و چشم ها حالت پف کردگی به خود می گیرند. در این فرایند ابرو ها هم افتاده و یا اخمو می شوند که باعث می شود چهره پیرتر و یا خسته دیده شود . عموما این مشکل ریشه ارثی دارد و در برخی افراد از سنین نه چندان زیاد این مشکل بروز می کند .

 

جراحی عملکردی بلفاروپلاستی

در این جراحی برعکس جنبه زیبایی چشم، به مشکل عملکردی آن پرداخته می شود. به طوری که بیمار به دلایل پزشکی نیاز دارد عمل بلفاروپلاستی را انجام دهد. این دلایل عموما عبارتند از :

کاهش دید بصری شخص در هنگام رانندگی، مطالعه و یا موارد این چنینی با مشکل روبرو خواهد بود. این مسئله به خاطر افتادگی پلک بالا رخ می دهد که با لیفت پلک و برداشتن قسمت اضافه ، پلک به سمت بالا هدایت می شود.

وجود مشکل در استفاده از عینک و لنز که ورم پلک بالا و پایین باعث می شود به سختی و یا اصلا امکان پذیر نباشد.

به وجود آمدن مشکلات چین و چروک و یا آسیب به عضلات پیشانی که به خاطر بالا نگه داشتن پوست افتاده پلک، صورت می گیرد. معمولا این کار به صورت غیر اختیاری صورت می گیرد تا دید شخص بهتر شود.

 

عوارض احتمالی بلفاروپلاستی

خوشبختانه در انجام جراحی بلفاروپلاستی خطر جدی وجود نخواهد داشت. جراح پلاستیک قبل از انجام جراحی بررسی های لازم برای احتمال وقوع خشکی چشم و یا بیماری چشم را انجام خواهد دارد. اگر بیمار دچار بیماری های زمینه ای و مزمن باشد حتما باید پزشک خود را از آن آگاه سازد در صورتی که موارد، خطرناک و یا شدت داشته باشند ، ممکن است باعث شود جراحی انجام نشود.

 

سن مناسب برای جراحی بلفاروپلاستی

باید گفت برای انجام این جراحی سن مطرح نیست و هر زمان که بیمار از نظر زیبایی و یا عملکردی احساس نیاز کرد، می تواند انجام دهد. عموما از دهه 30 سالگی انجام این عمل آغاز می شود و در 40 سالگی به اوج می رسد. البته افرادی که سن بیشتری دارند، می توانند در سن میانسالی همراه با انجام لیفت صورت ، این جراحی را انجام دهند که جوانی و زیبایی دوباره به آن ها هدیه می شود.

 

جراحی بلفاروپلاستی دائمی است؟

جراحی پلک یعنی حذف و برداشتن پوست و چربی اضافه که بعد از جراحی قابل بازگشت نخواهد بود. و بیمار نیاز ندارد دوباره تحت عمل قرار گیرد. در موارد محدود ممکن است بعد از 15 تا 20 سال نیاز به ترمیم پلک باشد که در این صورت نیز تنها با یک ترمیم جزئی برطرف خواهد شد.

 

روشهای رفع چروکهای صورت

بلفاروپلاستی معمولاً همزمان با کشیدن ابرو انجام می‌پذیرد. با بلفاروپلاستی می‌توان کمی از چروک ها را بر طرف کرد ولی نمی‌‌توان تمام خطوط یا چروکهایی که در اثر بالا رفتن سن، برخورد مستقیم نور آفتاب به پوست و چروکهای ژنتیکی را درمان کرد. این روش فقط باعث درمان و رفع پوست اضافه و چربی می‌شود.

بعضی از بیماران به دلیل عدم آمادگی برای جراحی پلاستیک صورت به روش‌های محافظ‌ کارانه‌ای مانند بوتاکس جهت صاف کردن خط و خطوط و چروک‌های صورت روی می‌آورند و یا از تزریق کلاژن برای پر کردن چاله‌های صورتشان کمک می‌گیرند. افرادی که در مورد عملهای احیای جوانی به طور کافی اطلاعات دارند تشخیص می‌دهند که چه زمانی برای انجام این عمل مناسب است.

 

دکتر فرزان رضایی، بهترین جراح  بینی و پلاستیک در تهران  می باشند و با مهارت و تکنیک خاص به جراحی لیفت صورت می پردازند. شما می توانید جهت تماس و مشاوره با شماره 22900071 تماس حاصل نمایید .

همچنین جهت مشاهده عمل ها و کارهای دکتر فرزان رضایی می توانید مراجعه کنید به پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

 

 

مشاهده‌ی نمونه‌ کارها

جهت آشنایی با عملهایی که برای احیای جوانی انجام می‌گیرند، فرد باید عکسهای قبل و بعد از عمل جراحی را مشاهده کند و به این صورت متوجه می‌شود که پس از عمل چه تغییراتی در چهره‌ی او به وجود خواهد آمد. اکثر بیماران تمایل دارند عمل بلفاروپلاستی را به صورت همزمان با سایر عملهای جراحی زیبایی صورت انجام دهند.

 

جراحی های همزمان با بلفاروپلاستی

عمل‌های کشیدن پوست صورت، جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)، بزرگ کردن چانه، کاشتن گونه، جراحی گوش (اتوپلاستی) و جراحی لب را می‌توان همزمان با بلفاروپلاستی انجام داد که در نتیجه فرد شاهد یک تغییر بزرگ در صورت خود خواهد بود. بلفاروپلاستی سنتی معمولاً ضمن حذف پوست اضافه و چربی از روی پوست پلک پائین، روی پلک را برش می‌زنند.

طی 10 سال اخیر یک تکنیک پیشرفته بلفاروپلاستی ابداع گردیده است که به وسیله‌ی این تکنیک جدید عملهای موفقی در حال انجام است. در این روش برش را در بخش درونی پلک ایجاد می‌کنند و دیگر هیچ گونه برشی روی پلک و قسمت خارجی آن قابل مشاهده نیست. چنانچه فردی طالب این گونه جراحی باشد باید پیش از عمل موضوع را با جراح در میان بگذارد.

 

کلام آخر

با توجه به موارد ذکر شده جراحی بلفاروپلاستی می تواند برای افرادی که دچار افتادگی پلک هستند، بسیار مفید باشد. این جراحی در زیبایی چهره بسیار تاثیر گذار است که با بالا رفتن اعتماد بنفس شخص ارتباط مستقیم دارد. این جراحی اگر توسط جراح پلاستیک انجام شود نتیجه قابل قبولی خواهد داشت که مورد رضایت بیمار است.

 

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت

Message Us on WhatsApp