بهترین جراح بینی به روش بسته

امروزه با گسترش روابط و ایجاد مشاغل جدید، شکل و فرم زندگی و جامعه نسبت به گذشته تغییر یافته به طوری که اکنون یکی از پر درآمدترین و پررنگ ترین مشاغل متعلق به افرادی است که از روابط عمومی بالایی برخوردارند. این توانایی از اعتماد به نفس بالا نشات می گیرد که توانسته فرد را به جایگاه های بالا ارتقاء دهد.

حال این اعتماد به نفس چگونه ایجاد می شود؟ آیا ذاتی است یا اکتسابی؟ مسلما بخشی از آن به شخیصت فردی باز می گردد. اما بدین معنا نیست که نمی توان آن را کسب کرد. یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس داشتن ظاهری آراسته و زیبا است. ظاهر زیبا ارتباط مستقیم به داشتن روابطی موفقیت آمیز دارد. شاید شما نیز به این موضوع برخورد کرده باشید و در اطراف خود، در محیط کار یا زندگی، افرادی را دیده اید که چهره آن ها در ارتباطِ موثرشان، تاثیر زیادی گذاشته است. یکی از عوامل تاثیرگذار در چهره داشتن تناسبات بین اجزای صورت است. بینی به عنوان رکن اساسی در چهره نقش مهمی ایفا می کند و می تواند در گیرا بودن چهره موثر باشد که در ادامه به توضیح بیشتر بینی و جراحی بینی می پردازیم. البته صفت ظاهر بینی متفاوت است و هدف این بخش کمک به افزایش روحیه مشارکتی و اعتماد به نفس در افراد خواهد بود.

جراحی بینی

جراحی بینی در جامعه کنونی جزو پرمخاطب ترین و محبوب ترین جراحی زیبایی محسوب می شود. نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا، افراد زیادی هر روزه به دنبال این جراحی هستند که می تواند دلیل درمانی و یا زیبایی داشته باشد. جراحی بینی می تواند تمام مشکلات بینی از جمله انحراف بینی ، قوز بینی ، پره های بزرگ بینی و مشکلات این چنینی را از بین ببرد. این آسیب ها باعث می شود فرد در نفس کشیدن که یک مسئله مهم در امور روزانه است با مشکل روبرو شود و فعالیت هایی مانند ورزش کردن، خوابیدن، روابط جنسی و … تحت شعاع قرار گیرد.

انواع جراحی بینی

بینی به نوع های مختلفی مانند بینی گوشتی یا استخوانی تقسیم می شود که جراح بینی می تواند بینی را با توجه به اجزای صورت و نظر بیمار به نوع های مختلف تغییر دهد. در ادامه برخی از آن را معرفی می کنیم.

جراحی بینی طبیعی

شاید بتوان با جرات گفت بهترین نوع جراحی بینی همین مورد است. در جراحی بینی طبیعی تمام اشکالات بینی برطرف می شود اما ظاهر بینی شکل طبیعی خود را حفظ می کند. مدل طبیعی بینی به معنای وجود بزرگی بینی و یا باقی ماندن ایرادات بینی نیست بلکه رعایت اندازه و فرم بینی با تناسبات دیگر اجزای صورت است.

جراحی بینی نیمه فانتزی

این جراحی بیشتر در بین خانم ها محبوبیت دارد و به این گونه است که با رعایت ظاهر طبیعی بینی، کمی نوک بینی بالاتر رفته و قوس بینی بیشتر می شود اما حالت غیر طبیعی ندارد و تنفس بیمار با مشکل روبرو نمی شود.

جراحی بینی فانتزی

در این جراحی، بینی کامل از حالت طبیعی خارج می شود و به گونه ای است که قوس بینی زیاد شده و نوک بینی کاملا سربالا قرار می گیرد. این بینی ها که عموما به بینی خوکی معروف هستند در نگاه اول، عملی بودن بینی مشهود است. این نوع بینی به درخواست بیمار انجام می شود و عموما جراح بینی خوب به دلیل بالا رفتن احتمال مشکلات تنفسی این فرم بینی را توصیه نمی کند.

جراحی زیبایی بینی

روش های جراحی بینی

جراحی بینی باز

جراحی بینی بسته

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

تفاوت اصلی این دو روش، طریقه رسیدن به یک یک اجزا و اصلاح آن است که تفاوت قابل توجهی در آن وجود دارد. در جراحی بینی باز زمانی که جراح بینی قصد دارد به عناصر زیبایی بینی دسترسی یابد یک برش در ستون بینی داده می شود و در دو طرف بینی حرکت می کند و پوست از روی اسکلت بینی بلند می شود و در جلوی چشم جراح، تک تک اجزا اصلاح می شود.

در حالت جراحی بینی بسته به جای وجود برش ستونی بینی، برش هایی در داخل بینی ایجاد می شود و با روش های دیگر غضروف ها خارج و یا اصلاح می شود، همینطور استخوان بالای بینی اگر برآمدگی داشته باشد و یا لازم بوده پهنای بینی به تناسب مناسب تبدیل شود، کاملا با این روش قابل انجام است. انتخاب روش مناسب با فرم بینی و اینکه بهتر است به چه طریق جراحی انجام شود بستگی به مهارت و تجربه جراح بینی دارد تا بتواند مطابق با شرایط بیمار و سلیقه وی، با انتخاب درست به بهترین نتیجه دست یابد.

جراحی بینی بسته بهتر است یا باز؟

حال از جمله سوالات متداولی که در مورد روش جراحی پرسیده می شود و ذهن بیماران را به خود مشغول می کند تفاوت این دو روش است و اینکه کدام روش مناسب بینی آن ها می باشد و یا کدام روش در زیبایی چهره تاثیر بیشتری دارد. برای توضیح این بخش باید ذکر کرد در هر دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته تمامی عناصر بینی اصلاح می شود و این تصور که چون از روش بسته استفاده می شود عملکردی مانند لیفت بینی با نخ و یا تزریق فیلر به بینی دارد، اشتباه است و از نظر ساختاری تفاوتی با روش جراحی بینی باز ندارد. در هر دو روش ها همه عناصر بینی شامل غضروف نوک بینی، استخوان بینی، قوز بینی، پهنای بینی و مابقی اجزای بینی در طول عمل اصلاح می شوند.

برای آشنایی بیشتر می توانید فیلم جراحی دکتر فرزان رضایی به روش بسته را مشاهده نمایید.

جراحی بینی بسته چگونه است؟

به طور معمول در جراحی بینی بسته به خاطر برش های کمتر پوست، تورم، کبودی و همچنین ریکاوری کمتر از روش باز بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. اغلب مراجعه کنندگان می توانند جراحی بینی به روش بسته را انجام دهند مگر در شرایطی که بیمار دچار آسیب های شدید باشد که ترجیح داده می شود جراحی بینی به صورت باز صورت گیرد .

این روش درمانی می تواند برای انواع بینی های گوشتی، استخوانی و یا بینی های دارای انحراف انجام شود. کمکی که روش بسته به بیمار می کند ، داشتن حداقل آسیب و کمترین برش در انجام یک جراحی صرفا برای زیبایی خواهد بود. جراحی زیبایی به خاطر کسب زیبایی نباید عملکرد بینی را تحت تاثیر قرار دهد و باید با زیباترین، ظریف ترین و کم آسیب ترین روش صورت گیرد.

دکتر فرزان رضایی، بهترین جراح  بینی و پلاستیک در تهران  می باشند و با مهارت و تکنیک خاص به جراحی لیفت صورت می پردازند. شما می توانید جهت تماس و مشاوره با شماره 22900071 تماس حاصل نمایید .

همچنین جهت مشاهده عمل ها و کارهای دکتر فرزان رضایی می توانید مراجعه کنید به پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

مزایای جراحی بینی بسته

روش جراحی بینی بسته دارای مزایای منحصر به فردی است که باعث می شود مراجعه کنندگان علاقه بیشتری نسبت به آن داشته باشند برخی از آن عبارتند از:

در این جراحی از تامپون استفاده نمی شود و تمام بخیه های استفاده شده جذبی خواهد بود و به خاطر ورم و کبودی خیلی کم، مدت زمان استفاده از گچ و آتل کوتاه است و بعد از 4 تا 5 روز برداشته می شود و دوران چسب زدن بعد از عمل به دلیل ریکاوری کوتاه حدودا سه هفته زده می شود.

مراقبت جراحی بینی بسته

در جراحی بینی یکی از آیتم های مهم بعد از آن، رعایت نکاتی است که جراح بعد از عمل به بیمار توصیه می کند. این آیتم ها می توانند نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی، رعایت رژیم غذایی مناسب و یا نحوه چسب زدن باشد. چسب زدن شاید برای بیماران، کمی سخت تر به نظر برسد چرا که باید تا مدت طولانی از آن استفاده کنند و شاید تعویض آن برایشان خسته کننده شود. اما بدانید درست چسب زدن و بهبود زودتر بینی به شما کمک خواهد کرد. در ادامه برای کمک کردن به این دغدغه شما به توضیح نحوه چسب زدن به بینی توسط دکتر فرزان رضایی می پردازیم.

نحوه چسب زدن بینی بعد از جراحی

از مراقبت های مهم بعد از جراحی بینی نحوه درست چسب زدن می باشد. مدت استفاده از چسب متغییر است و بر طبق شرایط بینی از یک ماه تا چند ماه طول می کشد و بسته به بینی گوشتی و استخوانی و شرایط تورم بینی می تواند متفاوت باشد که جراح بینی زمان دقیق را بعد از معاینات مداوم اعلام می کند .

برای چسب زدن باید از چسب های کوتاه، ضد حساسیت و باریک استفاده شود به گونه ای که چسب ها را از بالای بینی شروع کرده و هر چسب نصف چسب قبلی خواهد بود و کمی روی چسب پایین تر خود قرار می گیرد. تعداد چسب های عمودی معمولا سه عدد خواهد بود و بعد از آن یک چسب عرضی حدود 5 تا6 سانتی متری از نوک بینی به سمت بالا زده می شود و برای تقویت این چسب عرضی دو برش چسب عمودی روی بینی مجدد تکرار می گردد.

حال در انتها نمونه ای از جراحی بینی به روش بسته را مشاهده نمایید.

نتیجه گیری

جراحی بینی با توجه به موارد ذکر شده، می تواند در روابط خصوصی و عمومی شما تاثیر مثبتی داشته باشد و باعث بالا رفتن اعتماد بنفس شود. اما باید توجه داشته باشید این جراحی به همان اندازه که در ظاهر زیبا به شما یاری می رساند، اگر توسط جراح بی تجربه انجام شود، تاثیر منفی به جا خواهد گذاشت و حتی در مواردی باعث آسیب رسیدن به عملکرد طبیعی بینی می گردد که فرد از تنفس راحت محروم می شود. مسلما داشتن بینی خودتان بهتر از بینی عمل شده ناموفق خواهد بود. سرانجام توصیه می شود در انتخاب بهترین جراح بینی دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید نتیجه رضایتمندی از عمل خود دریافت نمایید.

Message Us on WhatsApp