بهترین جراح بینی طبیعی

به دلیل افزایش روز افروزن متقاضیان جراحی زیبایی بینی، امروزه شاهده تعداد زیادی افراد با بینی های عروسکی در سطح شهر می باشیم . در چند سال گذشته جراحی بینی فانتزی یا همان جراحی بینی عروسکی بسیار افزایش داشت. اما با توجه به تغییر سلیقه در سال های مختلف، یکی از جراحی های زیبایی که به تازگی بین مردم از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده است، انجام جراحی زبینی طبیعی می باشد. اما چه مواردی در جراحی بینی طبیعی نقش دارد؟ جراحی بینی متناسب با چهره و به فرم طبیعی چگونه انجام می شود؟

دکتر فرزان رضایی

دکتر فرزان رضایی

جراحی بینی

امروزه اکثر مراجعه کنندگان برای جراحی عمل به دنبال داشتن فرم طبیعی و مناسب با چهره خود هستند به گونه ای که بینی بعد از عمل حالت سربالا با سوراخ های بزرگ نداشته باشد که اصطلاحا به آن دماغ خوکی گفته می شود. در دوره ای از زمان عمل های مدل عروسکی بسیار معروف بود و مراجعه کنندگان خواستار بینی های فانتزی و عروسکی بوده اند اما اکنون و با گرایش عموم مردم به سمت چهره های طبیعی باعث شده بیماران بینی های طبیعی و دارای تناسب درست با مابقی چهره را بخواهند.

حال برای دست یابی به یک فرم بینی زیبا باید چه آیتم هایی را لحاظ کنیم و چگونه می توان تشخیص داد یک بینی طبیعی و زیبا عمل شده است . در ادامه به توضیح بیشتر این قسمت پرداخته می شود .

معیار تشخیص فرم بینی مناسب

زیبایی به صورت نسبی در هر چهره ای دیده می شود . در تحقیقات انجام شده معیار های زیبایی برای بینی در نظر گرفته شده است که تناسب بین اجزای تشکیل دهنده صورت جزو مهم ترین آن محسوب می شود این معیار ها در جراحی بینی لحاظ می شود و باید به گونه ای باشد که در هر بازه سنی و در هر دوره ای فرمی مناسب و زیبا داشته باشد .

 اگر بینی بیش از حد بالا رود و یا قوس دار شود، تیغه بینی کوچک و نازک شود باعث می شود بینی علاوه بر از دست دادن عملکرد مناسب ظاهر نامطلوب به خود بگیرد .

انواع روش های عمل بینی

جراحی بینی با توجه به نحوه عمل به دو قسمت جراحی بینی باز و یا جراحی بینی بسته تقسیم می شود . این دو بر حسب نوع برشی که برای اعمال تغییرات زده می شود ، متفاوت هستند . انتخاب اینکه برای هر بیمار از چه نوع جراحی استفاده شود بستگی به وضعیت بیمار و میزان مهارت جراح بینی دارد که تا چه اندازه به روند کاری خود مسلط باشد .

جراحی بینی باز

جراحی بینی به صورت باز به این صورت است که برش در ناحیه بین دو سوراخ بینی انجام می شود و به وسیله ابزاری ، پوست روی بینی جدا می شود و جراح می تواند با دقت و اشراف بیشتری تغییرات لازم را اعمال نماید . در این جراحی احتمال مشکلات بعد از جراحی به حداقل می رسد مانند نامتقارن شدن سوراخ های بینی و یا انحراف بینی که به همین خاطر عموم جراحان این نوع جراحی را انتخاب می کنند .

جراحی بینی بسته

در این روش برش بینی از داخل بینی انجام می شود . معمولا برای انجام این نوع جراحی باید جراح تبحر بیشتری داشته باشد و معمولا در مواردی که بینی تغییرات ناچیزی لازم داشته باشد از این روش استفاده می گردد . در شرایطی که بینی دچار شکستگی شدید و یا انراف زیاد باشد استفاده از روش جراحی باز پیشنهاد می شود .

 

 

برای دریافت نتیجه مناسب از جراحی بینی، باید به یک جراح بینی خوب مراجعه نمایید تا به بهترین شکل ممکن توسط یک متخصص ماهر جراحی بینی شما انجام شود .

راه های ارتباطی با دکتر فرزان رضایی ، جراح زیبایی بینی و صورت

شماره تماس :22900071

پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

 

 

مراحل جراحی بینی طبیعی

ابتدا توس پزشک بیهوشی، بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی برای شما انجام می شود. انتخاب یکی از این روش ها به جراح بینی و شرایط شما بستگی دارد. سپس برش های بینی با توجه به نوع جراحی که در جلسه مشاوره تعیین شده بر روی بینی قرار می گیرد. جراحی بینی بسته نسبت به جراحی بینی باز برش های کمتری دارد.

بعد از برش بر روی بینی جراح اقدام به رفع مشکلات بینی و تغییر فرم بینی می کند که متناسب با سایر اعضای صورت است، گاهی نیاز به پیوند غضروف می باشد.  در صورت وجود مشکلات مانند انحراف بینی و مشکلات تنفسی اقدام به رفع آن می شود.

در مرحله آخر محل برش بخیه زده می شود و سپس گچ بر روی بینی قرار می گیرد.

ویژگی های عمل بینی طبیعی

تناسب بین بینی با سایر اعضای صورت از مهم ترین نکات در جراحی بینی طبیعی می باشد. قوس در بینی های طبیعی نسبت به بینی های فانتزی دارای شیب کمتری است.

اندازه سوراخ های بینی

وجود تقارن در سوراخ های بینی، داشتن اندازه استاندارد و اشکی شکل می تواند نشان دهنده فرم بینی به شمار آید. اگر سوراخ بینی بسیار کوچک باشد، در نتیجه مشکلات تنفسی برای بیمار ایجاد می شود، همچنین فرم زیبایی در چهره بر جا نمی گذارد.

نحوه ایجاد برش و بخیه زدن بینی

در جراحی بینی طبیعی داشتن بخیه و برش کمتر به طبیعی تر بودن بینی کمک بسیاری می کند. مهارت در این کار یک ویژگی جراح بینی به شمار می آید.

ظاهر نوک بینی

یکی از اصلی ترین موارد در جراحی بینی طبیعی داشتن نوک بینی با حالت طبیعی است. در بینی های بینی نوک بینی نباید بیش از حد سر بالا و یا سر پایین باشد. زاویه ایجاد شده بین نوک بینی و لب در حالت استاندارد باید قرار گیرد.

بهترین جراح بینی طبیعی

باید توجه داشته باشید که در جراحی بینی، تجربه و مهارت جراح مهم ترین ملاک است. نتیجه جراحی بینی به نوع کارهای جراح بر روی بینی شما بستگی دارد. اولین قدم برای انجام جراحی بینی، انتخاب یک جراح بینی با تبحر بالا است.

با بررسی مدارک تحصیلی و اخلاق کاری و یا نمونه کار هایی که جراح مورد نظرتان انجام می دهد ، می توانید از تجربه کاری وی مطمئن شوید . در ادامه ویدئویی از نمونه جراحی دکتر فرزان رضایی ، جراح زیبایی بینی را ملاحظه نمایید.

 

 

 

 

هزینه عمل بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی به موارد بسیاری بستگی دارد. از جمله :

  • دستمزد پزشک
  • دستمزد پزشک بیهوشی
  • هزینه کلینیک
  • و …

برای دریافت هزیینه بینی خود به یک جراح بینی خوب مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

در صورتی که تمایل به جراحی بینی داشته و علاقه ای به جراحی بینی فانتزی ندارید و هدف جراحی قوز بینی ، جراحی انحراف بینی و … است به یک جراح با مهارت بالا مراجعه کرده و تقاضای انجام جراحی بینی طبیعی داشته باشید.

بدانید …

بهترین جراح بینی در تهران کیست ؟

بهترین جراح بینی گوشتی کیست ؟

Message Us on WhatsApp