بهترین دکتر پروتز چانه

اغلب مردان به دلیل داشتن چانه های عقب رفته از محاسن برای پوشاندن آن استفاده می کنند. در واقع رویش ریش در چانه باعث می شود نقص کوچک و یا عقب رفتگی چانه دیگر به چشم نیاید. قطعا که این افراد بیش از دیگران اهمیت جراحی پروتز چانه را درک کرده اند.

حال تصور کنید فردی از نعمت محاسن نیز محروم باشد و در قسمت چانه رویش قابل ملاحظه ای از ریش نداشته باشند. یا بانوانی را تصور کنید که از این عارضه رنج می برند آن ها چطور می توانند آن را از دید ها پنهان کنند؟

تنها راه باقی مانده برای درمان این عارضه تغییر ساختاری چانه خواهد بود. با روش های مختلف می توان تغییرات قابل ملاحظه ای را در ناحیه چانه ایجاد کرد. اما کدام روش نسبت دیگر روش ها بهتر است؟

ما در این نوشتار بر آنیم تا ضمن اشاره به روش های مختلف جهت زیبایی سازی چانه و عوارض احتمالی آن بهترین جراح پروتز چانه را نیز معرفی کنیم تا خواننده این نوشتار بتوانند به راحتی بهترین راه درمانی را انتخاب کنند. در ادامه با ما همراه باشید:

 

پروتز-چانه

 

جراحی زیبایی چانه

جراحی زیبایی چانه می تواند به دو صورت جراحی کوچک کردن چانه و جراحی پروتز چانه انجام می شود.

موضوع مورد بحث این نوشتار جراحی پروتز چانه است که می تواند به روش های مختلفی مانند تزریق یا پروتز چانه صورت گیرد. پروتز چانه را در جهت تغییر نمای چانه و ایجاد تناسب با دیگر اعضای چهره استفاده می کنند.

شاید برای برخی عجیب به نظر رسد که قرار دادن پروتز در چانه چگونه صورت می گیرد، آیا با قرار دادن پروتز حالت صورت از طبیعی بودن خارج نمی شود؟ آیا بافت این پروتز طبیعی خواهد بود؟

در قسمت چگونگی انجام این جراحی به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

چگونگی جراحی پروتز چانه

این جراحی به عنوان جراحی سخت و ریسک پذیر شناخته نمی شود. اصولا جراحی پروتز چانه را به عنوان جراحی کم تهاجم و آسان تلقی مب کنند. اما همین جراحی به نسبت آسان اگر توسط جراحان بی تجربه صورت گیرد، نمی تواند نتیجه رضایت بخشی را ایجاد کند، چه بسا که سبب ساز مشکلات بی شماری پس از جراحی خواهد شد.

در این جراحی، جراح ابتدا با مشخص کردن ناحیه وارد کردن پروتز که می تواند داخل دهان و یا زیر چین چانه باشد، مشخص کرده و  برش کوچکی را ایجاد می کند . سپس پروتز ساخته شده برای بیمار در موقعیت مناسب قرار می گیرد. جراح پس از جایگذاری پروتز تناسب، محل قرار گیری را بررسی کرده و در انتها نیز نواحی برش بخیه را بخیه خواهد زد.

آنچه در این جراحی اغلب برای مراجعین چالش بر انگیز خواهد بود، نواحی برش است . همانطور که اشاره شد این جراحی می تواند با ایجاد برش در داخل دهان و یا خارج از آن صورت گیرد. ایجاد برش داخلی که در قسمت زیر لثه دندان های پایین است برای پزشکان قدری سخت تر خواهد بود . اما برش خارج از چانه با اینکه موجب نمایان شدن جای جراحی می شود، اما پزشک برای قرار دادن پروتز راحت بوده و می تواند تناسب آن را با دیگر اعضا بهتر مورد بررسی قرار دهد.

 

 

بهترین دکتر پروتز چانه

 

 

آیا روش های دیگری غیر از جراحی برای زیبایی چانه وجود دارد؟

پاسخ این پرسش مثبت است. افرادی که دارای نواقص عمده در این ناحیه نیستند، می توانند برای اصطلاحات کوچک از موادی نظیر فیلر ها و یا تزریق بوتاکس استفاده کنند.

اما باید یاد آور شویم که استفاده از این مواد تاثیر کوتاه مدت داشته و فرد را ملزم می کند تا مجددا برای ترمیم به پزشک مراجعه کند.

چه مدت تا بهبودی زمان لالزم است ؟

این تصور که جراحی پروتز چانه دوره نقاهت طولانی مدت خواهد داشت یا خیر، بستگی به نوع برش، کبودی و تورم ناشی از آن دارد. برخی با استفاده از برش داخلی دهان دوره نقاهت کوتاه تری را سپری می کنند.

اما به طور کلی تورم و کبودی چانه به مدت 2 هفته پایدار خواهد بود. همچنین احساس بی حسی در قسمت چانه و لب پایین نیز تا 1 هفته پس از جراحی ادامه خواهد داشت.

این نکته لازم الذکر است که میزان دوره نقاهت می تواند با رعایت مراقبت های بعد از جراحی چانه به حداقل برسد، بنابراین توصیه های پزشک خود را در این باره جدی بگیرید.

 

دکتر فرزان رضایی، بهترین جراح  بینی و پلاستیک در تهران  می باشند و با مهارت و تکنیک خاص به جراحی لیفت صورت می پردازند. شما می توانید جهت تماس و مشاوره با شماره 22900071 تماس حاصل نمایید .

همچنین جهت مشاهده عمل ها و کارهای دکتر فرزان رضایی می توانید مراجعه کنید به پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

 

توصیه های بعد از جراحی پروتز چانه

  • در صورت تورم و کبودی می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
  • برای قرار گیری صحیح پروتز در چانه استفاده از پانسمان تا 72 ساعت الزامی است.
  • از مصرف مواد غذایی سخت و سفت خودداری کنید.
  • از خوابیدن به روی صورت نیز پرهیز کنید.

هزینه جراحی پروتز چانه

هزینه جراحی به فاکتور های بسیاری بستگی دارد . در ابتدا باید خاطرنشان کنیم که این جراحی به دلیل توجیه جراحی زیبایی مشمول استفاده از دفترچه های بیمه خدمات درمانی نخواهد بود. بنابراین تمامی هزینه های ناشی از آن بر عهده خود بیمار است.

در مرحله بعد باید توجه داشته باشید این جراحی با نظر به اینکه کدام جراح آن را انجام می دهد و آیا برای استفاده از پروتز نیازمند پروتز آماده و یا سفارشی هستید یا خیر در هزینه جراحی تاثیر گذار خواهد بود.

شما مجاز به انجام پروتز چانه نخواهید بود!

این جراحی با داشتن مزایای بسیار در اصلاح ساختار چهره برای برخی افراد مجاز نخواهد بود. این افراد عبارت اند از:

  • افردیکه دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند.
  • افرادی که به بیماری های قلبی مبتلا هستند.
  • افرادی که دارای فشار خون بالا هستند.
  • افرادی که از دارو های خاص استفاده می کنند.

توصیه ای مهم

این جراحی زمانی رضایت بخش خواهد بود که توسط بهترین جراح چانه صورت گیرد. بنابراین قبل از اقدام به جراحی به دنبال جراح پلاستیک خوب باشید .

 

Message Us on WhatsApp