بینی غضروفی یا استخوانی

بینی غضروفی یا استخوانی در تصور اکثر مردم به بینی هایی می باشد که دارای غضروف بیشتری نسبت به سایر بینی ها می باشد که مبنای علمی و پزشکی ندارد. زیرا همه افراد دارای غضروف و استخوان در بینی می باشد و تنها تفاوت آن در نوع پوست آن می باشد. نوع پوست باعث تقسیم بندی بینی به گوشتی، استخوانی و غضروفی می شود. دکتر رزیتا جعفری بهترین جراح بینی در تهران در این مقاله به طور مفصل به این موضوع می پردازد.

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

آناتومی بینی

  1. دارای استخوان می باشد و در قسمت فوقانی دارای بیضترین تراکم می باشد.
  2. سراسر بینی پوشیده از غضروف ها می باشد.
  3. بینی از پوست تشکیل شده که غضروف و استخوان های موجود در آن را می پوشاند.

بینی غضروفی یا استخوانی

نوع پوست بینی در نتیجه جراحی بینی موثر می باشد. بدین صورت که پوست ضخیم باعث تضعیف بافت های غضروفی می شود و در جراحی بینی بایستی بیش از حد غضروف ها برداشته نشود. زیرا پوست زیاد به غضروف ها فشار آورده و به مرور زمان باعث افتادگی در نوک بینی شده و حالت آن را بدفرم می کند. پوست نازک در بینی باعث ماندگاری قوت غضروف ها می شود که به این نوع بینی ها بینی استخوانی و غضروفی می گویند.

تفاوت جراحی در بینی استخوانی و گوشتی

  1. امکان کوچک کردن بینی (بیشتر از حد نرمال) با برداشتن بافت های غضروفی در بینی استخوانی در طی جراحی وجود دارد در صورتی که در جراحی بینی گوشتی به دلیل ضعیف بودن غضروف ها نمی توان از حجم این بافت ها کاست. زیرا باعث ضعیف تر شدن غضروف ها شده و به تدریج باعث بدفرم شدن بینی می شود که در مواردی با جراحی ثانویه هم ترمیم نمی شود.
  2. بعد از جراحی بینی افراد به طور طبیعی دچار تورم می شود. این تورم برای بینی های گوشتی بیشتر بود و زمانی که برای بهبودی آن لازم می باشد بیشتر از حالت طبیعی می باشد زیرا بافتهای پوست ضخیم دیرتر از پوست های نازک ترمیم می شوند. در صورتی که در بینی استخوانی و غضروفی تورم کمتر بوده و زودتر بهبودی حاصل می شود.
  3. بینی گوشتی به خاطر داشتن پوست ضخیم تغییرات بعد از جراحی از ورای پوست دیده نمی شود ولی در برخی از بینی استخوانی پوست نازک باعث دیده شدن بافت های داخلی بینی می شود.

 

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

 

Message Us on WhatsApp