بینی گوشتی

بینی با توجه به ظاهر و آناتومی به انواع مختلف تقسیم می شود. دو نوع بینی وجود دارد : بینی گوشتی و بینی استخوانی . بینی گوشتی نوعی از بینی است که پوست ضخیمی نسبت به سایر بینی ها دارد . این ضخامت به علت تجمع بافت چربی در قسمت پایین بینی ( نوک بینی) می باشد. از آنجائیکه جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی مشکل تر می باشد باید در انتخاب جراح بینی خوب دقت کنید برای این به بهترین جراح بینی مراجعه کنید . قبل از جراحی بهتر است درباره خصوصیات بینی گوشتی آشنا شوید که در ادامه درباره آن به طور مفصل می پردازیم.

جراحی زیبایی بینی از روبروو

خصوصیات بینی گوشتی

  1. پوست دارای ضخامت زیادی می باشد.
  2. تجمع بافت های چربی در قسمت نوک بینی
  3. بافت های غضروفی پهنی در روی بینی وجود دارد.
  4. در لایه های زیرین پوست بینی بافتی به نام همبند وجود دارد.
  5. قابل انعطاف بودن بافت های غضروفی
  6. ضعیف بودن بافت های غضروفی مخصوصا در قسمت تیغه بینی

نحوه جراحی بینی گوشتی

برای جراحی بینی گوشتی باید بر بافت های غضروف بینی تغییراتی انجام داد. این تغییرات شامل تقویت بافت های غضروفی مخصوصا در روی بینی می باشد. ازدیاد بافت چربی بر روی بینی فشار آورده و به مرور باعث تضعیف آن می شود. برای جبران این ضعف بافتهایی از خود بدن فرد برداشته شده و  به بینی پیوند زده می شود. این بافت ها در صورتی که بینی شرایط لازم را داشته باشد از تیغه بینی برداشته می شود در غیر اینصورت از پشت گوش و در حالت آخر از ناحیه دنده فرد برداشته می شود. این پیوند علاوه بر تقویت بافت های بینی نوک بینی را خوش فرم می کند.

عوارض بعد از جراحی بینی گوشتی

بعد از جراحی بینی به دلیل ایجاد تغییرات و برش های ایجاد شده، بینی دچار تورم می شود. مدت زمان بهبودی در انواع بینی ها متفاوت می باشد. معمولا بعد از گذشت 6 ماه از جراحی، تورم بهبود می یابد اما در بینی گوشتی این زمان ممکن است تا دو سال ادامه پیدا کند. زیرا ترمیم در پوست های ضخیم دیرتر از پوست های نازک صورت می گیرد. جراح بعد از جراحی بعد از گذشت 2 هفته از زمان عمل به فرد تزریق آمپول کورتون را تجویز می کند. این کار برای تسریع در روند بهبودی می باشد. در صورتی که تورم طولانی تر و بیشتر باشد تزریق کورتون در چند نوبت صورت می گیرد.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی  بینی و صورت

 

 

 

 

 

 

 

Message Us on WhatsApp