ترمیم افتادگی نوک بینی

بینی دارای ساختمانی پیچیده می باشد که از بافت ، غضروف، استخوان و چربی تشکیل شده است . جراح  قبل از عمل به بررسی بینی از زوایای مختلف می پردازد. علت تشخیص بدشکلی بینی در جراحی از اهمیت ویژه ایبرخوردار است . در بیشتر موارد عدم تناسب بینی با صورت ناشی از شکل نوک بینی می باشد . نوک بینی در حالت های مختلف مانند افتادگی ، پهن بودن و گرد بودن می باشد . شایع ترین جراحی بینی مربوط به ترمیم افتادگی نوک بینی می باشد که در ادامه به طور مفصل درباره آن بحث می کنیم .

ترمیم افتادگی نوک بینی در مردان

از آنجائیکه شکل بینی در زنان و مردان یکسان نمی باشد انتظارات متفاوتی از جراحی بینی دارند. مردان بیشتر تمایل دارند تا نتیجه جراحی طبیعی باشد . بیشتر آنان دارای بینی پهن و گوشتی بوده و نوک بینی آنها به دلیل تجمع چربی زیاد دارای افتادگی می باشد . جراح در جراحی ترمیم بینی مردان مقدار کمی تغییردر نوک بینی اعمال می کند تا طبیعی به نظر برسد در صورتی که زنان بینی با نوک سربالا را می پسندند. پزشک قبل از عمل به زاویه بین بینی و لب بالایی توجه می کند که مناسبترین زاویه 90 درجه می باشد . مقدار این زاویه در سربالا شدن یا طبیعی شدن نوک بینی تاثیر گذار است. به همین جهت در انتخاب جراح خود دقت کافی داشته باشید که از تجربه و تبحر کافی برخوردار باشد .

علل افتادگی نوک بینی

  1. آسیب در اثر ضربه به بینی
  2. ارثی و ژنتیکی
  3. جراحی ناموفق بینی ( اولیه )
  4. افزایش سن
  5. نیروی جاذبه زمین

جراحی ترمیم افتادگی نوک بینی

در ابتدا جراح بینی باید به علل افتادگی بینی بپردازد . در برخی موارد این افتادگی با تورفتگی سوراخ بینی اشتباه می شود. در مواردی علت افتادگی بینی  پایین بودن ارتفاع تیغه آن  می باشد . جراح برای ترمیم افتادگی نوک بینی قسمتی از تیغه را برداشته و از پیوند غضروف استفاده می کند. برای این پیوند غضروفی از ناحیه پشت گوش یا دنده فرد برداشته می شود و به ناحیه مورد نظر پیوند زده می شود.

پزشک باید در عمل افتادگی نوک بینی باید به درستی سپتوم غشایی به سمت بالا ببرد تا بینی دوباره دچار افتادگی نشود. فرد باید تا بهبود تورم باید صبر کرد در برخی موارد نیاز به گذشت 6 ماه زمان میباشد تا به درستی بتوان نتیجه جراحی را مشاهده کرد.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی- بهترین جراح بینی 

 

 

 

Message Us on WhatsApp