تزریق ژل به چانه

هنوز هم تعدادی از افراد این موضوع را کامل درک نکرده‌اند که چانه‌ی کوچکتر از حد در صورت، تأثیر فراوانی در چهره دارد و زیبا سازی چانه نیز تقریباً هم‌ اندازه‌ی سایر جراحی‌های زیبایی صورت از اهمیت برخوردار است. پروتز چانه که در جهت بزرگ کردن آن انجام می‌گیرد باعث می‌شود که چهره زیباتر شود و اجزای صورت متناسب به نظر برسند.

در صورتی که در نیم رخ صورت خود متوجه آن شده اید که چانه شما عقب است و یا برجستگی آن کم می باشد ، می توانید برای بررسی ها دقیق تر در این زمینه به جراح زیبایی مراجعه کنید .

بعد از مراجعه به جراح زیبایی ، پزشک بیمار را معاینه می کند ، زیرا ممکن است دلیل عقب بودن چانه مشکل از فک نبوده و به دلیل وضعیت قرار گرفتن دندان ها باشد و باید به روش دیگری آن را درمان کرد .

تزریق ژل به چانه

انواع ژل

ژل‌های مختلفی برای عمل زیبا سازی چانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. ژل‌ها شامل انواع دائمی، نیمه دائمی و غیر دائمی یا موقتی هستند. امروزه بیشتر از ژل موقت برای تزریق ژل به چانه بهره می‌بردند چرا که اثرات این نوع ژل دائمی نیست و به راحتی قابل اصلاح یا حذف است ولی نوع دائمی ژل‌های تزریقی را تنها با عمل جراحی مجدد می‌توان حذف نمود. ژل‌ها از لحاظ حجم دهی به صورت و میزان ماندگاری با هم تفاوت دارند.

ماندگاری انواع ژل تزریقی

ماندگاری ژل‌های غیر دائمی غالباً تا 6 ماه است و بعد از گذشت این زمان چانه‌ی شما کم کم به حالت سابق خود باز می‌گردد و موقع ترمیم چانه فرا می‌رسد. پزشک شما بهترین نوع و برند ژل را به شما معرفی می‌کند.

روش انجام تزریق ژل

این روش با یک عمل خیلی ساده و کوتاه مدت در مطب انجام می‌شود و بدین وسیله شکل ظاهری چانه در کمتر از نیم ساعت اصلاح می‌شود. روش انجام هم به این صورت است که یک نوع ماده‌ی ژله‌ای را به صورت فرد تزریق می‌کنند و به کمک آن حجم چانه افزایش پیدا می‌کند.
برای شروع تزریق ژل به چانه، اول ناحیه را  به وسیله‌ی یک کرم، بی‌حس می‌کنند. بعضی از ژل‌ها در ترکیب خود مواد بی‌حسی موضعی دارند. بعد مقدار کمی از ژل را با یک سوزن نازک به چند نقطه در خط چانه که از پیش تعیین شده است، تزریق می‌کنند. تزریق در چند مرتبه و به مقادیر اندک در پیرامون بخش صورت می‌گیرد و به طور یکنواخت در سطح منطقه پخش می‌شود و حالتی متقارن و طبیعی را در چانه به وجود می‌آورد.

مزایای تزریق ژل به چانه

زیبا سازی چانه با تزریق فیلر و ژل از پر طرفدارترین روشهای امروزی است و بزرگترین مزیت آن سرعتش است. زیرا افراد مشغله‌ی زیادی دارند و به دنبال روشی هستند که در اسرع وقت آنها را به نتیجه‌ی دلخواه برساند. از دیگر مزایای این روش می‌توان به این موضوع اشاره کرد که بعد از انجام آن نیازی به استراحت یا پانسمان نیست.

عوارض تزریق ژل

  • بروز درد در هنگام تزریق ژل به چانه
  • ایجاد کبودی بعد از تزریق ژل به چانه
  • وجود درد تا هفته بعد از جراحی
  • ایجاد آلرژیک به تزریق ژل

معایبت استفاده از تزریق ژل

  • این روش درمان موقتی است و بعد از مدتی که به نوع ژل مربوط می شود به حالت اولیه خود باز می گردد .
  • بر خلاف جراحی فک که با آن می شود به فک فرم داد ، در این روش فقط می توان حجم چانه را افزایش داد .
  • روش مناسب برای همه مشکلات چانه نمی باشد .

دوره بهبود بعد از تزریق ژل به چانه

انجام پروتز برای چانه معمولا بی خطر بوده و عوارض کمی دارد . این عوارض به مدت چند روز بعد از انجام عمل برطرف می شود . این عوارض مانند درد بعد از تزریق ژل  و کبودی در اطراف آن می باشد .

زمان مشاهده نتایج تزریق ژل به چانه

نتیجه این عمل بر خلاف بسیاری از عمل های زیبایی که مدتی طول می کشد تا مشاهده شود ، بعد از تزریق ژل به چانه قابل مشاهده می باشد .

ممنوعیت استفاده از زل به چانه

استفاده از بوتاکس در زمان بارداری و شیردهی ممنوع می باشد . زیرا ممکن است به نوزاد آسیب برساند .

 هزینه تزریق ژل به چانه

هزینه تزریق ژل در افراد مختلف با توجه به مقدار ژل استفاده شده، تفاوت دارد.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت

Message Us on WhatsApp