تفاوت بینی استخوانی با بینی گوشتی

تفاوت بینی استخوانی با بینی گوشتی

مهمترین تفاوتی که بینی گوشتی نسب به بینی های استخوانی دارد پوست بینی است پوست بینی استخوانی نازک است به گونه ای که جزئیات ساختار بینی از زیر آن به خوبی قابل مشاهده است اما پوست بینی های گوشتی ضخیم است و جزئیات ساختار بینی را به خوبی نمایش نمی دهد .

بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی غضروف محکم و قوی تری دارند که امکان افتادگی نوک بینی بعد از جراحی بینی در این بینی بسیار کم است اما بینی های گوشتی غضروف ضعیفی دارند.

تفاوت بینی استخوانی با بینی گوشتی

تفاوت بینی استخوانی با بینی گوشتی

آیا ممکن است بینی گوشتی با بینی استخوانی اشتباه گفته شود؟

بینی برخی از افراد با وجود پوست بینی نازک و ظریف بدلیل داشتن غضروف های زیاد حالت پهنی دارد که در این صورت ممکن است بینی ، با بینی گوشتی اشتباه گرفته شود. در زمان مشاوره قبل از جراحی بینی ضخامت پوست بینی مورد ارزیابی قرار می گیرد و از دید تخصصی به بینی نگاه می شود که در این حالت به هیچ عنوان اشتباهی در تشخیص نوع بینی رخ نمی دهد. همان طور که در قسمت های قبل گفته شده بود پوست بینی های گوشتی چرب و ضخیم است به گونه ای که اگر پوست را فشار دهیم از منافذ آن چربی خارج می شود در صورتی که پوست بینی های استخوانی این ویژگی را ندارد

نتیجه جراحی

در بینی های استخوانی بدلیل پوست نازک هنر دست جراح بینی بروی استخوان و غضروف به خوبی قابل مشاهده است در صورتی که بینی های گوشتی بدلیل پوست ضخیم و کلفتی که دارند ظرافت کاری های جراح را به خوبی نشان نمی دهند. لازم است در جراحی بینی های استخوانی ظرافت و دقت کافی صورت گیرد تا نتیجه جراحی این نوع از بینی ها بسیار چشمگیر و ایده آل شود بسیاری از افرادی که بینی های استخوانی دارند از نتیجه جراحی بینی خود بالاترین میزان رضایت را دریافت کرده اند.

بعد از جراحی بینی های گوشتی باید تمامی مراقبت های لازم به منظور پیشگری از رشد زائده و گوشت اضافی و دریافت بهترین نتیجه از جراحی بینی رعایت گردد. بینی های گو شتی بعد از جراحی بینی نسبت به بینی های استخوانی به مراقبت بیشتری نیاز دارند زیرا تورم بینی بعد از جراحی بینی گوشتی به مدت زمان بیشتری نیاز دارد تا برطرف شود و همچنین امکان ایجاد زائده یا گوشت اضافی بعد از جراحی بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی بیشتر است.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

Message Us on WhatsApp