تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته

صورت نیکو و شایسته معیار های متفاوتی دارد که در زمان های مختلف تغییر کرده است و اگر بخواهیم تصاویری از دوره های مختلف را مقایسه کنیم متوجه می شویم که این معیار در طی صده های مختلف بسیار با هم متفاوت هستند معیارهای زیبایی در جوامع امروزی به واسطه ارتباطاتی که وجود دارد به هم نزدیک تر شده اند. ما در این مطلب توضیحاتی در مورد جراحی زیبایی بینی خواهیم داد.

تفاوت روش جراحی بینی به روش باز و بسته

تفاوت روش جراحی بینی به روش باز و بسته

دو روش کلی برای جراحی زیبای بینی وجود دارد:

جراحی باز

جراحی بسته

عمل بسته اولین روشی است که جراحی زیبایی بینی به آن روش انجام شده است.

در جراحی بینی به روش بسته تمامی عناصر بینی اصلاح می شود و تفاوتی در این زمینه با روش باز ندارد در هر دو روش جراحی باز و بسته تمام عناصر بینی شامل غضروف، نوک، استخوان، قوز و پهنای بینی و در واقع تمام قسمت های بینی اصلاح می شود.

تشخیص اینکه جراحی به صورت باز یا بسته انجام شود بستگی به مهارت و سلیقه جراح دارد روش انتخابی دکتر رضایی برای اغلب بیماران جراحی به روش بسته می باشد.

مزایای جراحی به روش بسته

  • برش های کمتر
  • تورم و کبودی کمتر
  • ریکاوری کمتر

نسبت به روش جراحی باز دارد.

تمامی بینی ها اعم از بینی گوشتی، استخوانی، انحرافات شدید و غیره  با جراحی به روش بسته قابل انجام است. روش جراحی بسته کمترین آسیب و عوارض را جهت زیبایی در پی دارد.

انواع بینی جهت جراحی

 جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی معمولا با پوست نازک و استخوان های برجسته و اصطلاحا قوز در بینی مشاهده می شود و به عقیده عموم مردم این جراحی بسیار جراحی آسان و با نتایج خوب همراه است که اگر جراح دقت و مهارت لازم را داشته باشد خارج از واقعیت نیست.

جراحی بینی غضروفی

بینی غضروفی که از نام آن مشخص است با غضروف های بزرگتر، برجسته تر، قوی تر و پهن تر مشخص می شود که در نیمه پایینی بینی ( نوک بینی ) قرار دارند.

جراحی بینی گوشتی

مشخصه این نوع بینی پوست ضخیم و غضروف های به نسبت ضعیف است. اگر جراح تسلط کافی در تکنیک هایی که در آن نوع بینی به کار می رود، داشته باشد و با استفاده از تجربیات می توان در جراحی بینی گوشتی نتایج مطلوب تری به دست آوریم.

هر کدام از انواع بینی روش ها و تکنیکهای مناسب خود را می طلبند و جراحی که به هر کدام از این بینی ها برخورد می کند باید بداند که از چه تکنیکی استفاده کند.

 اکثر جراحی هایی که توسط دکتر رضایی انجام می شود از تامپون استفاده نمی شود و تمامی نخ های بخیه استفاده شده جذبی هستند و دوران چسب زدن بعد از جراحی به دلیل ریکاوری کوتاه مدت مگر در موارد خاص، حدودا سه هفته می باشد. جهت دریافت مشاوره از دکتر فرزان رضایی، بهترین جراح  بینی در تهران با شماره 22900071 تماس حاصل نمایید .

همچنین جهت مشاهده عمل ها و کارهای دکتر فرزان رضایی می توانید مراجعه کنید به پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

نتیجه گیری

بیماران در یک بازه ای بعد از جراحی بینی نیاز به مراقبت های بیشتری دارند. بنابر این مراجعات مکرر و منظم به پزشک باید رعایت شود.

بروز عوارض احتمالی بعد از جراحی بینی ارتباطی به روش جراحی باز یا بسته ندارد و از لحاظ عوارض برتری نسبت به همدیگر ندارند.

سایر مقالات بهترین جراح بینی در تهران :

عوارض جراحی بینی

ضرورت جراحی بینی

بهترین جراح بینی طبیعی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

Message Us on WhatsApp