جراحی بینی ترمیمی در تهران + تکنیک جدید و تضمینی | دکتر فرزان رضایی

همه روش های جراحی بینی یک هدف مشترک را دنبال می کنند: بهبود شکل ظاهری و عملکرد بینی. البته روش های مدرنی در عصر حاضر ابداع شده اند که ضریب موفقیت در دستیابی به یک نتیجه مطلوب را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. عمل ترمیم بینی به روش بسته، پرزرویشن رینوپلاستی، تکنیک کانتور لاین بینی، جراحی بینی سبک ترکیه ای و بسیاری تکنیک های دیگر، روش های نوین و نوظهوری در حوزه عمل بینی هستند که هر کدام به نوعی ضامن خلق نتیجه ای چشم نواز و تحسین برانگیز در بینی و در کل صورت می باشند. در بخش جراحی بینی ترمیمی ، این تکنیک های پیشرفته، جراحان ماهر و با تجربه بینی را قادر ساخته است تا بتوانند آثار نامطلوب بر جای مانده در بینی از رینوپلاستی اولیه یا سایر عوامل را به شکل موفقیت آمیز تری درمان نمایند. در ادامه با توضیحات جامع و کامل دکتر فرزان رضایی  ، بهترین جراح بینی تهران ، همراه باشید تا اگر از شکل و عملکرد نهایی بینی تان بعد از عمل بینی اولیه نا امید شده اید، با عمل بینی ترمیمی در تهران به دست بهترین دکتر ترمیم بینی ، این کابوس تلخ را به یک تجربه شیرین و ماندگار تبدیل کنید.

جراحی بینی ترمیمی - دکتر فرزان رضایی

مزایای جراحی بینی ترمیمی

مزایای عمل بینی ترمیمی درست مثل عمل بینی اولیه می باشد. برخی از بارزترین مزایای عمل بینی ترمیمی شامل موارد زیر است:

بهبود شکل ظاهری و اصلاح حالت دفرمه در بینی : در طول عمل بینی ترمیمی تمامی ناهنجاری های دفرمه بودن بینی که در اثر عوامل مادرزادی یا آثار بر جای مانده از عمل بینی اولیه نامطلوب بوجود آمده است، درمان خواهد شد. در این فرایند، پزشک در حین به کار گیری تکنیک پرزرویشن رینوپلاستی، تقارن را در صورت خلق کرده و نسخه دلچسب تر از چهره تان را به شما هدیه می دهد.

بهبود تنفس : یکی از اهداف اصلی جراحی بینی ترمیمی در تهران به حداقل رساندن مشکلات تنفسی ایجاد شده در پی رینوپلاستی اولیه می باشد. بنابراین، گاهی اوقات لازم است جراحی بینی ثانویه برای رفع انسدادها و التهاب های بینی انجام شود.

متقارن تر نمودن صورت : با رفع مشکلاتی از قبیل رفع کجی بینی، فرورفتگی ها در بینی، افتادگی نوک بینی، پره های بسیار پهن یا صاف در بینی، می توان هارمونی را در مولفه های صورت خلق نمود. کانتور کردن بینی در جراحی ترمیمی یکی از تکنیک های مدرن برای رفع بخشی از این مشکلات می باشد.

بالا رفتن اعتماد به نفس : با توجه به اینکه بینی از یک موقعیت کانونی در صورت برخوردار می باشد، اولین اندامی است که نگاه ها را در صورت به سمت خود جلب می کند. با داشتن یک بینی خوش فرم، صورت شما زیباتر به نظر می رسد. همین امر اعتماد به نفس تان را بهبود می بخشد.

داوطلبین ایده آل جراحی بینی ترمیمی

همانطور که پیشتر گفته شد افرادی که از شکل و عملکرد بینی بعد از عمل بینی اولیه ناراضی هستند، باید تحت رینوپلاستی ثانویه قرار گیرند. اگر یکی از مشکلات زیر در بینی شما وجود دارد، داوطلب خوبی برای جراحی ترمیمی بینی محسوب می شوید:

 • کوتاه بودن بینی
 • وجود قوز روی بینی
 • نوک بینی پینچ دار
 • مشکلات تنفسی خصوصاً در زمان خواب
 • انحراف بینی که تکنیک کانتور لاین بینی در جراحی بینی ترمیمی در تهران یکی از روش ها برای درمان این مشکل است.
 • پایین یا بالا بودن بیش از حد نوک بینی. تکنیک هایی از قبیل زاویه دار کردن نوک بینی و تیپ پلاستی چندضلعی یا پلی گون از روندهای مدرنی هستند که برای قرار دادن نوک بینی در موقعیت مناسب غالباً تحت فرایند جراحی بینی بسته مورد استفاده قرار می گیرند.
 • وجود اسکار یا کلوئیید های قابل رویت در بینی
 • نا متقارن بودن سوراخ های بینی

اقدامات قبل از عمل ترمیمی بینی

فرایند آماده شدن برای جراحی بینی ترمیمی بسیار شبیه این فرایند در عمل بینی اولیه است. البته، مروری بر این نکات با هدف یادآوری اهمیت آنها الزامی است:

وقتی نتیجه عمل بینی اولیه شما نا امید کننده باشد، در جستجوی راهی برای رفع این مشکل، مهمترین سوالی که یافتن پاسخ آن راهگشای حل مشکل خواهد بود این است که چگونه بهترین جراح بینی ترمیمی را انتخاب کنیم؟ پیدا کردن یک پاسخ درست برای این سوال، ضامن اجتناب از نیاز به انجام درمان های بیشتر در آینده و دستیابی به رضایت بخش ترین نتیجه ممکن از جراحی بینی ترمیمی در تهران می باشد. بنابراین شما باید جراح باتجربه و ماهری را پیدا کنید که قادر به خلق یک اثر به واقع هنری و چشم نواز در بینی تان باشد.

سوابق دقیق پزشکی تان را در اختیار جراح قرار دهید. در فایل پزشکی خود تمامی آلرژی ها، داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید و تاریخ جراحی قبلی خود را ذکر کنید. این اطلاعات به پزشک کمک می کند تا طرح درمان دقیق تری را ترسیم نماید.  برای سپری کردن یک دوره ریکاوری به دور از دغدغه، برنامه ریزی کنید. دقت داشته باشید که از استعمال سیگار و نوشیدن الکل خودداری کنید. این دو ماده در پروسه بهبود اختلال ایجاد می کند و می تواند باعث بالا رفتن فشار خون شده و خونریزی بینی، التهاب و غیره بعد از جراحی بینی ترمیمی را به همراه داشته باشند. بنابراین حداقل یک ماه قبل از جراحی، برای ترک مصرف آنها اقدام کنید.

فرایند عمل بینی ترمیمی چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی ترمیمی در مقایسه با رینوپلاستی اولیه، بسیار چالش برانگیز تر و ریسکی تر می باشد چون جراح باید بافت های اسکار قبلی را برداشته و نواحی را که قبلاً تحت جراحی قرار گرفته اند، مجدداً جراحی کند. برخی مراحل مضاعف در این فرایند جراحی شامل موارد زیر می باشد:

 • جراحی بینی ثانویه یک جراحی ماژور محسوب شده و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.
 • خوشبختانه امروزه با پیشرفت علوم در حوزه زیبایی، عمل بینی ترمیمی با روش بسته، امکان ایجاد اصلاحات در بینی بدون نیاز به کنار زدن پوست آن را فراهم کرده است.
 • بر حسب انتظارات بیمارو جراح از نتیجه درمان و شدت مشکلات بینی، پزشک با استفاده از تکنیک تیپ پلاستی، غضروف را به ساختار بینی اضافه می کند تا نوک و پل بینی را ساپورت کرده، مجاری جریان هوا را باز کرده و شکل بینی را بازیابی نماید.

دوره ریکاوری جراحی بینی ترمیمی

دوره ریکاوری عمل بینی ترمیمی بر حسب وضعیت سلامت عمومی بیمار، دامنه جراحی، نوع پوست و کیفیت مراقبت های بعد از عمل جراحی، تقریباً دو تا شش هفته طول می کشد. البته تایم لاین ثابتی برای ریکاوری جراحی ترمیمی بینی وجود ندارد ولی شما می توانید این دوره را با دنبال کردن دستورالعمل های زیر کاهش دهید:

 1. رژیم غذایی سالم را دنبال کرده و از مصرف غذاهای تند و غذاهای آلرژی زا خودداری کنید.
 2. داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع تهیه کنید.
 3. مقدار زیادی آب بنوشید.
 4. تا زمان تکمیل کامل دوره ریکاوری، سیگار نکشید.
 5. از مصرف داروهای ضد التهاب، ویتامین یا مکمل ها خودداری کنید.
 6. فعالیت های سنگین از قبیل شنا کردن، دویدن، دوچرخه سواری، بلند کردن اجسام سنگین یا خم شدن را به مدت چهار هفته بعد از جراحی بینی ترمیمی ترک کنید.
 7. برای به حداقل رساندن تورم، بر روی صورت کمپرس سرد قرار دهید.
 8. در زمان خواب، با استفاده از چند بالش در حالت لم داده قرار گرفته و سر را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید.

نتایج عمل بینی ترمیمی

یکی از نکات الزامی درباره نتایج عمل بینی ثانویه این است که شما باید انتظارات منطقی از فرایند داشته و به دنبال کمال گرایی نباشید. قرار دادن و ثابت نمودن غضروف در یک موقعیت پایدار، کاری دشوار است. شما می توانید بعد از فروکش کردن تورم، شاهد نتیجه نهایی جراحی بینی ترمیمی در تهران باشید.

عوارض عمل بینی ترمیمی

هر چند عمل بینی ترمیمی یک فرایند چالش برانگیز است ولی مانند جراحی بینی اولیه، عوارض احتمالی را به همراه دارد. سپردن جراحی به دست یک جراح بینی ترمیمی ماهر و با تجربه می تواند احتمال بروز عوارض جانبی را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش دهد. برخی از این عوارض به شرح زیر می باشد:

عفونت: عفونت یکی از نادرترین عوارض جانبی جراحی بینی ثانویه محسوب می شود و با رعایت کردن نکات بهداشتی کاملاً قابل پیشگیری می باشد.

خونریزی: در طول جراحی بینی ترمیمی رگ های خونی کوچک در بینی دستخوش آسیب دیدگی می شوند. همین امر می تواند باعث بروز خونریزی از بینی شود. برای اجتناب از خونریزی شدید، باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپیرین و ایبوپروفن و نیز لمس کردن بینی و فین کردن خودداری کنید.

تورم و کبودی: تورم و کبودی از عوارض جانبی رایج در رینوپلاستی می باشند. خوشبختانه، فرایند مدرن جراحی بینی به روش بسته این مزیت را دارد که دامنه کبودی و تورم در آن کمتر است. بخش عمده تورم و کبودی اغلب بین دو تا چهار هفته از بین می رود.

بهترین دکتر عمل بینی ترمیمی

زمانی که تحت هر عمل جراحی قرار می گیرید، انتخاب یک جراح خوب بسیار مهم است و این موضوع در زمان انتخاب جراح برای عمل ترمیمی، اهمیت بیشتری پیدا می کند. جراحی که قرار است یک عمل ترمیمی را انجام دهد، باید از دانش پیشرفته ای در این زمینه برخوردار بوده و مهارت او در سطح بالایی باشد و نیز روی تکنیک های این زمینه خاص، احاطه و تسلط کامل داشته باشد. در برخی موارد، پزشک در طول انجام عمل بینی ثانویه، مشکلات فانکشنال بینی را در کنار مشکلات زیبایی درمان می کند. ماهیت پروسه بهبود بعد از جراحی بینی، غیر قابل پیش بینی است و ممکن است ناهنجاری های جزئی را بر جای بگذارد که به راحتی با یک عمل ترمیمی ساده قابل رفع شدن بوده و شکل ظاهری دلخواه شما را به دست خواهد داد. ولی اگر عمل اولیه برخی مشکلات اساسی را بدون درمان رها کرده باشد، اختلالاتی بوجود خواهد آمد که منجر به پیچیده تر شدن فرایند عمل بینی ثانویه شده و برای مثال کار را به برداشت غضروف از گوش یا دنده می کشاند. بنابراین می توان به راحتی درک کرد که انتخاب یک جراح بینی چه در فاز اولیه و چه در فاز ترمیمی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

هزینه عمل بینی ترمیمی چقدر است؟

هزینه واقعی عمل بینی ترمیمی به فاکتورهای متعددی از قبیل هزینه بیهوشی، هزینه اتاق عمل، میزان تجربه و مهارت جراح، و هزینه های ریز و درشت دیگر وابسته است. حتی موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی که قرار است عمل جراحی شما در آنجا انجام شود نیز روی بحث هزینه، تاثیر گذار است. ماهیت و دامنه پیچیدگی اصلاحات مورد نیاز، تجربه و شهرت جراح ترمیمی، مقدار زمان صرف شده برای جراحی و نیاز به برداشت غضروف برای انجام گرافت در جراحی ترمیمی نیز تغییراتی را در هزینه نهایی ایجاد خواهد کرد. نکته ای که هر بیمار باید به آن بسیار توجه داشته باشد این است که نباید قیمت و هزینه را در راس پلن خود در زمان تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت عمل بینی اولیه یا ثانویه قرار دهد چون ملاحظات بسیار مهم تری از قبیل انتخاب جراح بینی ترمیمی وجود دارند که سرنوشت نتیجه جراحی شما به نوعی به دست آنهاست.

 

سوالات پر تکرار جراحی بینی ترمیمی

1. آیا جراحی بینی ثانویه یک فرایند دردناک است؟

جراحی بینی ترمیمی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بعبارت دیگر، بیمار هیچگونه دردی را احساس نمی کند.

2. تورم بعد از عمل بینی ترمیمی چه زمان از بین می رود؟

انتظار می رود تورم بعد از عمل بینی ترمیمی تحت شرایط نرمال در طول یک دوره 3 الی 4 هفته ای از بین برود.

3. جراحی بینی ترمیمی چقدر طول می کشد؟

بر حسب دامنه پیچیدگی جراحی و نوع پروسیجر اجرا شده، عمل بینی ترمیمی معمولاً بین 2 تا 4 ساعت طول می کشد.

4. آیا برای انجام عمل بینی ترمیمی محدودیت سنی وجود دارد؟

جراحی بینی ترمیمی در تهران بعد از تکمیل فرایند رشد ساختارهای بینی قابل اجرا است. اگر قصد دارید به علت ناراضی بودن از نتیجه عمل بینی اولیه، تحت عمل بینی ریویژن قرار بگیرید باید تا زمان تکمیل دوره بهبود جراحی بینی اولیه دست نگه دارید.