جراحی بینی ثانویه

مشکلاتی که در جراحی بینی ممکن اس رخ دهد چگونه برطرف می شود ؟ آیا برای از بین بردن مشکلات در جراحی بینی اولیه نیاز به عمل مجدد بینی می باشد ؟ با ادامه مطلب همراه باشید تا با مقاله دکتر فرزان رضایی به تمام سوالات خود پاسخ دهید .

جراحی بینی ثانویه

جراحی بینی ثانویه

جراحی بینی ثانویه

بعد از جراحی اولیه بینی ممکن است بینی دچار مشکلاتی شود ، برای رفع این مشکلات نیاز به جراحی ثانویه بینی می باشد . در جراحی ترمیم بینی تمام مشکلات ایجاد شده باید رفع گردد . توجه داشته باشید که جراحی بینی ثانویه بسیار دشوار تر از سایر روش های جراحی می باشد . مشکلاتی در جراحی بینی ثانویه رخ می دهد می تواند شامل مشکل تنفسی ، افتادگی بینی ، ایجاد قوز به روی بینی و … می باشد .

زمان مناسب جراحی بینی ثانویه

برای انجام جراحی بینی ثانویه باید ابتدا هدف جراحی بینی را مشخص کنیم . همچنین در جراحی بینی ثانویه باید توقع به حجا و منطقی داشته باشید . برخی از بیماران به دلیل مشکل زیبایی بینی خود می خواهند اقدام به جراحی مجدد بینی نمایند ، در صورتی که باید توجه داشت تورم و شکل بینی ممکن است تا یک سال بعد از جراحی نیز تغییر کند . بنابراین مشاهدهفرم بینی حداقل یک سال از انجام جراحی بینی باید گذشته باشد .

البته در برخی موارد نیز می توان جراحی بینی را قبل از یک سال انجام داد ، به طور مثال  ، هنگامی که پرده های بینی به طور دقیق به هم متصل نشده باشند و یا زمانی که مشکل تنفسی برای بیمار ایجاد شده باشد .

دلایل ایجاد مشکل در جراحی بینی

برخی اشتباهات در جراحی بینی ثانویه می تواند به علت رعایتنکردن نکات توسط بیمار ایجاد شده باشد . بنابراین بهتر است کسانی که جراحی بینی را انجام داده اند به تمام نکاتی که پزشک به آنها اطلاع داده است رعایت کنند تا دچار مشکل نشوند .

همچنین برخی مشکلات در جراحی بینی به علت خطای و عدم تجربه جراح رخ می دهد . برای کاهش این مشکل بهتر است نزد جراح بینی ماهر مراجعه نمایید .

تمام جراحی بینی که توسط دکتر فرزان رضایی انجام شده با موفقیت بوده ، بنابراین می توانید جهت انجام هرگونه مشاوره با دکتر رضایی با شماره 22900071  تماس حاصل نمایید .

اهمیت پوست در جراحی بینی

در جراحی بینی اولیه برش های روس سطح بینی ایجاد شده است . بنابراین جراحی مجدد و انجام برش نیاز به مهارت خاصی دارد . این برش ها باید به گونه صورت بگیرد که بافت بینی دچار آسیب نشود . مراقب هایی که بیمار در جراحی بینی انجام می دهد نیز از اهمیت بالایی برخودار می باشد .

مشاوره قبل از جراحی بینی ثانویه

برای جراحی بینی ثانویه ، جراح بینی باید ابتدا مواردی همچون استحکام غضروف های بینی ، نوع پوست بینی را بررسی نماید . زیرا در جراحی بینی اولیه همیشه نیاز به پیوند غضروف می باشد .

نکات مهم قبل از جراحی بینی ثانویه

نکات مهم بعد از جراحی بینی ثانویه

 • بیمار باید واقع گرا باشد .
 • حتما نکات ذکر شده توسط جراح باید رعایت شود .
 • پیچیدگی انجام این جراحی بسیار دشوار تر می باشد .
 • از مصرف نمک بعد از جراحی تا حد امکان خودداری کنید .
 • تا حد امکان باید 1 سال از جراحی بینی قبل گذشته باشد .
 • مصرف دخانیات بعد از جراحی ممنوع می باشد .
 • از مصرف دخانیات قبل از جراحی خودداری نماید .
 • در صورت صلاحدید جراح بینی برای استفاده از چسب بینی ، به طور منظم استفاده شود .

 

کاندیدای جراحی بینی ثانویه

افرادی که بینی آنها در اثر جراحی اولیه بینی رخ داده اند ، نیاز به انجام جراحی ترمیم بینی دارند . برای رفع مشمکلات زیر می توان اقدام به جراحی بینی ثانویه نمود .

 • مشکل در انسداد راه هوایی بینی
 • ایجاد افتادگی غضروف در بینی
 • رفع مصنوعی بودن ظاهر کلی بینی
 • عدم تقارن در سوراخ های بینی
 • وجود مشکل در ارتفاع بینی
 • باریک شدن بیش از حد نوک بینی

هزینه جراحی بینی ثانویه

برای برآورد هزینه جراحی بینی ثانویه ، ابتدا باید نزد جراح بینی خوب مراجعه نمایید و بعد از بررسی توسط جراح و مشخص شدن مشکل بیمار ، جراح بینی هزینه ها را به بیما اطلاع می دهد .

سایر مقالات دکتر فرزان رضایی

جراحی بینی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی پهن

جراحی بینی استخوانی