اغلب کسانی که خود را تحت عمل جراحی قرار میدهند ، دوست دارند به شیوه ای آن را انجام دهند که انگار از ابتدا به همان اندازه زیبا بوده اند.جراحی بینی طبیعی برای آن دسته از افراد زیباپسند است که از مد پیروی نمیکنند. آنها تغییرات را به این شرط دوست دارند که آشکار نباشد. بر خلاف بعضی ها که عمل بینی را به این خاطر انجام میدهند که در چهارچوب متداول عروسکی ها قرار بگیرند. چون بینی اندام مرکزی صورت است میتواند بعنوان خطر تقارن های سایر اجزا نیز در نظر گرفته شود. آنچه که تحت این عمل زیبایی نچرال به ارمغان می آید هماهنگی کافی بین گونه ، فاصله تا لبها و دیگر اعضای صورت است. بعبارت دیگر بنا به صلاحدید بهترین دکتر برای عمل بینی طبیعی در تهران آنچه که به صورت شما می آید برایتان در نظر گرفته میشود و خبری از کوچکی بیش از حد بینی ها نیست. نتیجه آن بینی زیبا و متقارن خواهد بود که فرم ظاهری مختص خودتان را دارد.

جراحی بینی طبیعی - دکتر فرزان رضایی

خصوصیات یک بینی طبیعی

به نظر شما چه زمانی ویژگی نچرال و طبیعی به یک بینی اطلاق می شود؟ شاید خیلی از شما فورا بگویید ، بینی عمل نشده ؛ اما آیا جواب اصلی همین است؟ اجازه دهید این مطلب را کمی بیشتر و گسترده تر برای شما توضیح دهیم. دماغی که تحت جراحی قرار نگرفته باشد از این لحاظ طبیعی خوانده می شود که بافت های اصلی آن که از بدو تولد بدین شکل بوده اند ، بدون تغییر باقی مانده و دستخوش تغییراتی نشده است. اما اگر از دید زیباشناختی به این قضیه نگاه کنیم ، پاسخ کمی متفاوت است. از نظر علم و دانش زیباشناختی به بینی نچرال می گویند که عیب و ایرادی در ساختار آن دیده نشود ، طول و بزرگی بینی ، میزان قوس و سر بالا بودن آن و پهنا و باریکی دماغ در تناسب با تمامی اجزای صورت باشد. به گونه ای که حالت و جلوه مصنوعی برای چهره ایجاد نکند.

پس کسانی که در ظاهر بینی شان عیب و نقصی وجود دارد ، هنوز این شانس را دارند که با انجام جراحی بینی طبیعی طبق اصول و معیارهای زیباشناختی ، تحت نظر یک جراح خوب و صاحب سبک در این حوزه ، به یک بینی با فرم نچرال دست پیدا کنند. به این نکته هم توجه داشته باشید که لزوما خصوصیات بینی طبیعی برای همه افراد یکسان نخواهد بود ؛ چرا که برای هر شخص با توجه به آناتومی صورت او حالت و فرم بینی مشخص می گردد.

فرایند جراحی بینی طبیعی:

این عمل بینی نه تنها جنبه زیبایی دارد بلکه اغلب با اصلاح بینی نیز همراه خواهد بود. بیمارانی که مشکل تنفسی دارند میتوانند از طریق این عمل علاوه بر زیبایی به هدف درمانی نیز دست یابند. این موضوع بسته به ویژگی بینی هر فرد متفاوت است .در برخی افراد شکستگی مانع از تنفس صحیح میشود ، برخی دیگر نیز از پولیپ ها رنج میبرد . البته فرقی ندارد ؛ زیرا انجام این جراحی عملکرد صحیح بینی را ناشی میشود. از دیگر نکات قابل توجه این جراحی زیبایی این است که جراح متخصص میتواند آن را بر روی انواع مختلفی از بینی ها پیاده کند. فرقی ندارد که نوع بینی شما گوشتی یا استخوانی باشد ؛ در هر حال شما میتوانید کاندیدای مناسب این عمل زیبایی باشید. عمل بینی طبیعی به رفع مسائل زیر میپردازد:

 • تنظیم اندازه نوک و پل بینی
 • سوراخ های بینی غیر قرینه
 • نوک بینی گوشتالو و بزرگ
 • رفع مشکل مربوط به انحراف

در طی این فرایند فاکتورهای بسیار موثری وجود دارند تا با در نظر گرفتن آنها جراح بینی بتواند دماغی با ظاهر و کارایی بی نظیر پدید آورد. ایرادات ، آناتومی ، جنسیت ، ارتفاع بینی و گوشتی یا استخوانی بودن آن از عواملی هستند که در جراحی بینی طبیعی باعث میشود نتیجه آن در هر فرد با فرد دیگر متفاوت باشد. ماحصل تجربیات و علم جراح عضوی را پدید می آورد که در تناسب با سایر اجزا است. گویی از ابتدای خلقت شخص این زیبایی به او هدیه داده شده است.

انواع تکنیک های عمل بینی طبیعی

روش های جراحی بینی طبیعی همانند دیگر متدهای جراحی به دو روش بسته و باز قابل انجام است.

 • تکنیک بسته

رینوپلاستی به روش بسته از تکنیک های مدرن جراحی زیبایی است. همه برش های لازم در داخل بینی بیمار زده میشوند و در تیغه بینی هیچگونه تغییری ایجاد نمیشود. در این روش جراح چون به ساختار بینی اشراف ندارد ، بنابراین عدم تقارن در این روش مشهود خواهد بود. بعلت محدودیت های موجود جراحی این روش برای ترمیم بینی مناسب نیست.

 • تکنیک باز

همانند نام آن دست پزشک معالج برای اعمال تغییرات باز میباشد.این روش اصلاحات گسترده ای را می تواند بر بینی تحمیل کند. با ایجاد برش در فاصله سوراخ های بینی شرایط برای جراحی هموار میگردد. پوست بینی از روی اسکلت بینی برداشته میشود و دسترسی پزشک به ساختار بینی افزایش پیدا میکند بنابراین میتواند رنج وسیعی از تغییرات را در بر بگیرد.

✔ اینکه بهترین جراح بینی طبیعی در تهران از کدام نوع استفاده کند بسته به شرایط هر بیمار متفاوت خواهد بود. اینکه بینی شما تا چه اندازه نقص داشته باشد از عوامل تعیین کننده میباشد.

آیا این نوع عمل بینی بی خطر است؟

هنگامی که کلمه جراحی به اهدافی الحاق میشود خواه یا ناخواه عوارض ناشی از آن را نیز بیاد می آوریم. کوچکترین عملها بر اندام انسان نیز عوارض خاص خود را دارند. جراحی بینی هم چه بصورت طبیعی و چه غیر طبیعی از این قاعده مستثنی نخواهد بود. از آنجایی که تغییرات ناشی از عمل طبیعی کمتر است و بافتهای زیادی در این نوع جراحی درگیر نمیشوند ، عوارض کمتری را ناشی میشود. بهتر است قبل از انجام هر اقدامی با آگاهی کامل به سمت آن قدم برداریم که در این بین مشورت با یک دکتر خوب برای جراحی بینی طبیعی در تهران و بیان نگرانی ها ما را گام به گام به نتایج مطلوب نزدیک میکند. با اجرای دستوالعمل ها افراد بالای 18 سال که به بلوغ کامل جسمی رسیده اند میتوانند از اثرات فوق العاده آن بهره مند شوند.

از عوارض عمومی مشهود جراحی بینی طبیعی همانند دیگر جراحی ها میتوان به :

 • خونریزی
 • عفونت
 • جای زخم
 • آسیب جزئی به بافت مخاطی
 • گرفتگی بینی بعلت کوچک شدن سوراخ ها
 • عدم تقارن سوراخ ها

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی:

فراهم آوردن پیش نیازها از مراحل اصلی آن میباشد. تنها در این صورت است که میتوانیم با خیالی راحت و با آغوشی باز پذیرای تغییرات باشیم.این اقدامات عبارتند از :

 • مشاوره با بهترین دکتر عمل بینی طبیعی در تهران قبل از عمل : ارتباط برقرار کردن با وی میتواند تمام ابهامات جراحی زیبایی را برطرف کند و از اضطراب شما بکاهد. هر چه بیشتر با پزشک خود به شفاف سازی مسائل بپردازید بیش از پیش به وی اعتماد خواهید کرد.
 • دو هفته قبل از عمل جراحی از خوردن داروهای رقیق کننده خون مانند استامینوفن ، ایبوپروفن و مکملهای گیاهی خودداری فرمایید. با این کار ریسک خونریزی را کاهش میدهید ؛ به گونه ای که خون شما به طور طبیعی میتواند منعقد شود.
 • استفاده از دخانیات ممنوع است . نیکوتین حاصل از آنها تاثیر مستقیمی بر مدت زمان بهبودی دارد. بعبارت دیگر روند آن را با اختلال مواجه میکند .
 • داشتن رژیم غذایی مناسب قبل از جراحی بینی طبیعی خالی از لطف نیست. این کار با بهبود سیستم ایمنی و افزایش قوای جسمانی هر چه زودتر شما را به بینی دلخواهتان میرساند.
 • کمپرس یخ را آماده کنید
 • لباس مناسب به همراه داشته باشید.لباس گشاد دکمه ای برای جراحی توصیه میشود.
 • از فردی بخواهید که بعنوان همراه شما را در فرایند قبل و بعد از عمل همراهی کند و باعث دلگرمی شما شود.
 • به استرس خود غلبه کنید : در بسیاری از موارد مشاهده شده است که استرس ناشی از هرگونه اقدامی ، در فرایند اختلال ایجاد میکند.اثر داروها را کمتر میکند یا باعث احساس درد بیشتر میشود.

پیش از عمل ، بهترین جراح بینی طبیعی در تهران به بررسی ساختار بینی می پردازد و مواردی به شرح ذیل را آنالیز می کند:

 1. میزان برآمدگی بینی
 2. میزان زاویه چرخش در بینی
 3. اندازه ی سوراخ های بینی
 4. تغییرات در پهنای بینی
 5. ایجاد تقارن در طرفین بینی که در اثر انحراف تیغه دچار عدم تقارن شده است .

جراحی طبیعی بینی گوشتی

عمده باور افراد به این موضوع است که عمل طبیعی تنها برای افراد با دماغ گوشتی مناسب میباشد. تعریف از دماغ گوشتی ، بینی با پوست ضخیم و در عین حال استخوان ظریف است که همین ویژگی محدودیت هایی در جراحی ناشی میشود. این مسئله شایعه ای بیش نیست و افراد طبق خواسته خود به جراحی بینی طبیعی روی می آورند. پزشک متخصص با بررسی ویژگی موجود شما را کاملا با قابلیت ها آشنا میکند و بهترین نوع آن را برای شما در نظر میگیرد.

معایب جراحی بینی طبیعی

در حالی که جراحی بینی طبیعی ممکن است تغییرات قابل توجهی در ظاهر چهره شما ایجاد نکند، اما برخلاف جراحی بینی فانتزی، با عوارضی مانند تنگ شدن راه‌های هوایی در آینده همراه نیست. به طور کلی، از نظر پزشکان، جراحی بینی به صورت طبیعی به دلیل عدم دستکاری بیش از حد غضروف و استخوان‌های بینی، معایب خاصی ندارد. البته مانند هر جراحی دیگری ممکن است با عوارض موقتی زیر همراه باشد:

 • تورم و کبودی زیر چشم و اطراف بینی
 • درد و ناراحتی در برخی نواحی صورت
 • خونریزی
 • مشکلات تنفسی

خوشبختانه این عوارض برخلاف جراحی بینی فانتزی شدت زیادی ندارند و معمولاً طی یک تا دو هفته با مصرف داروهای ضدالتهاب بهبود می‌یابند.

جراحی بینی طبیعی زنانه

بسیاری از بانوان خواستار این هستند که پس از عمل جراحی بینی، چهره‌شان فرمی طبیعی و هماهنگ با سایر اجزای صورتشان داشته باشد. به عبارت دیگر، بینی پس از عمل باید با دیگر اجزای صورت در هارمونی باشد. دکتر جراحی بینی طبیعی ، با توجه به تمامی این نکات و با استفاده از دانش و تجربه‌ی بالای خود، به فرد کمک می‌کند تا پس از عمل جراحی بینی طبیعی، از نتایج رضایت کامل داشته باشد. همچنین، تناسب صورت باعث می‌شود چهره حالتی طبیعی و دلنشین پیدا کند.

جراحی بینی طبیعی مردانه

برای چهره آقایان با فرم مردانه، بهترین شکل بینی، مدلی طبیعی است که با ترکیب صورت هماهنگی بالایی داشته باشد. اینکه بینی کشیده یا گرد باشد، صورت فرد از نیم‌رخ و سه‌رخ چگونه به نظر برسد، و اینکه هنگام لبخند زدن لب‌ها و گونه‌ها چه شکلی به خود بگیرند، همگی از عواملی هستند که پزشک جراحی بینی طبیعی با تجربه و تخصص خود آن‌ها را مد نظر قرار می‌دهد. با این حال، به علت اینکه بینی مردان به ظرافت و باریکی بینی خانم‌ها نیست، معیار زیبایی برای آن‌ها عمدتاً عروسکی و فانتزی بودن بینی نیست. برای آقایان، جذابیت و زیبایی بینی در این است که با ریش، سبیل و زاویه فک ترکیب خوبی داشته باشد.

رینوپلاستی نچرال با نوع استخوانی

فیزیک بینی های استخوانی به نحوی است که میتوان تغییرات دلخواه در رنج وسیع را روی آن پیاده کرد. دماغهای استخوانی بیشتر از غضروف و بافت استخوانی محکم تشکیل شده اند که همین امر نتایج حاصل از عمل بینی استخوانی را به وضوح به نمایش میگذارد. با وجود آپشن های بی حد و مرز این نوع بینی برای نتایج متنوع ، زیباجویان فراوانی وجود دارند که بنا به میل شخصی تنها خواهان جراحی بینی طبیعی میباشند.

عمل بینی طبیعی مردانه

ژنتیک بینی بزرگ در بین ایرانیان الخصوص آقایان رایج است ،بنابراین این دسته افراد نیز واجد شرایط اعمال تغییرات هستند. عملی نبودن از خصایصی است که بیشتر مردان آن را میطلبند ؛ بنابراین عمده کسانی که به جراحی طبیعی روی می آورند آقایان میباشند .با این کار آنها هم چهره مطلوبی را به ارمغان می آورند و هم به قولی از ابهت مردانه شان کم نمیکنند. علاوه بر زیبایی اغلب آقایان از مشکلاتی نظیر انحراف ، گرفتگی بینی نیز رنج میبرند. این موضوع از خر و پف های شبانه آنها عیان است. با دنبال کردن اهداف درمانی به نتایج مطلوب زیبایی نیز میتوانند برسند. برای مثال انحراف بینی در آقایان که علاوه بر مادرزادی بودن میتواند ناشی از فعالیت ای فیزیکی شدید نیز باشد ، تنفس سخت را نیز به همراه دارد. با رفع انحراف از طریق عمل طبیعی بینی ، زیبایی نچرال به همراه حل مشکل موجود هر دو با هم رقم خواهد خورد.

معایب جراحی بینی طبیعی

اگرچه ممکن است این روش تغییرات قابل‌توجهی در ظاهر چهره شما ایجاد نکند، اما بر خلاف جراحی بینی فانتزی، با عوارضی مانند تنگ شدن راه‌های هوایی در طولانی‌مدت همراه نیست. به طور کلی، از دیدگاه پزشکان، جراحی بینی به صورت طبیعی به دلیل عدم دست‌کاری زیاد غضروف و استخوان‌های بینی، معایب خاصی ندارد و معمولاً تنها ممکن است با عوارض موقت زیر همراه باشد:

 • تورم و کبودی زیر چشم و اطراف بینی
 • درد و ناراحتی در برخی نقاط صورت
 • خونریزی
 • مشکلات تنفسی

خوشبختانه، این عوارض برخلاف جراحی بینی فانتزی شدت زیادی ندارند و معمولاً طی یک تا دو هفته با مصرف داروهای ضدالتهاب برطرف می‌شوند.

بهترین زمان برای عمل بینی طبیعی

متقاضیان عزیز که تمایل به دستیابی به نتیجه‌ای فوق‌العاده از جراحی بینی طبیعی دارند، باید بدانند که این عمل باید در بهترین زمان ممکن انجام شود. برای انتخاب زمان مناسب، جراح چندین فاکتور را در نظر می‌گیرد که در ادامه به آن‌ها پرداخته می‌شود:

 1. بلوغ جسمی: از بدو تولد تا حدود ۱۸ سالگی زمانی است که فرد بلوغ جسمی را تجربه می‌کند. در این مدت، برخی از اعضای صورت و بدن، از جمله بینی، پس از تولد نیز به رشد خود ادامه می‌دهند تا به فرم نهایی برسند. برای جراحی بینی طبیعی، لازم است که فرد این دوره را به طور کامل پشت سر گذاشته باشد.
 2. بلوغ فکری: علاوه بر تکامل جسمی، متقاضی جراحی بینی طبیعی باید از نظر عقلی و فکری نیز به بلوغ مطلوبی رسیده باشد. این به معنای تصمیم‌گیری آگاهانه و منطقی است و نه تحت تأثیر حسادت یا عوامل مشابه.
 3. پس از درمان بیماری‌های خاص: برخی از افرادی که به جراحی بینی طبیعی علاقه دارند، ممکن است به بیماری‌های خاصی مبتلا باشند که مانع انجام عمل می‌شود؛ بنابراین، زمانی که فرد همچنان درگیر بیماری است، زمان مناسبی برای جراحی بینی نیست.

بینی نچرال با روش کم تهاجم

برای آن دسته افرادی که از تیغ جراحی گریزانند عمل بینی با روش های غیر جراحی اعم از لیزر و فیلر بسیار باب شده است. لیزر که اسم آن به نوعی در کنار تمامی جراحی ها یاد میشود در حوزه های مختلف کاربرد دارد. اگر خواستار تغییرات مثبت جراحی بینی طبیعی هستید این روش به هیچ وجه جایگزین نخواهد بود و تنها بافتهای رویی پوست را اندکی دستخوش تغییر قرار میدهد. با آب کردن چربی ها دماغ شما را کوچک میکند اما در آن شکل دهی امکان پذیر نیست.روش دیگر که برای رفع موقت ناهنجاری ها پا به عرضه گذاشته است ، استفاده از فیلرها میباشد.در این روش پزشک معالج از طریق پرکننده های رایج به رفع ناهمواری ها میپردازند. این تکنیک ها برای کسانی که بینی آنها ایرادات جزئی دارد میتواند مفید واقع شود اما به هیچ وجه با جراحی بینی قابل قیاس نیست.

نقش جراح در عمل بینی طبیعی

جراح قبل از جراحی بینی طبیعی در تهران به بررسی بینی بیمار و نوع آن می پردازد. در صورتی که بینی استخوانی باشد جراح می تواند تغییرات زیادی را بر روی بینی اعمال کند. دلیل آن اینست که بینی استخوانی دارای تیغه غضروفی قوی بوده و پوست نازکی می باشد. بینی استخوانی را می توان بسیار کوچک کرد و به صورت عروسکی و فانتزی درآورد. در بینی های گوشتی که پوست ضخیم می باشد امکان اعمال تغییرات در آن به خاطر ضعف غضروف ها و نوع پوست کم می باشد . این نوع بینی را می توان به صورت عمل بینی طبیعی درآورد. انتخاب جراح متبحر و مجرب در جراحی بینی طبیعی بسیار موثر می باشد.

کوچک کردن بینی در جراحی طبیعی

اغلب افراد تصور می کنند که کوچک کردن بیش از حد بینی برای همه باعث زیبایی چهره فرد می شود. در صورتی که برای کوچک کردن بینی باید به تناسب بینی با چهره توجه داشت. کسانی که دارای استخوان بندی درشت در صورت می باشند بینی کوچک علاوه بر اینکه تناسبی با چهره ندارد باعث زیبایی در فرد نمی شود.

Message Us on WhatsApp