آیا می دانید میزان تغییرات حاصله بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی تا چه حد بر صورت افراد تاثیر می گذارد؟ هر ساله زیباجویان بسیاری هستند که به عمل بینی بنا به دلایل مختلف روی می آورند. همه آن ها در این موضوع اتفاق نظر دارند که ظاهر بینی آن ها نامطلوب است و نیاز به تغییر دارد. در کنار این افراد ، بسیاری دیگر وجود دارند که تنفس آن ها با مشکل مواجه شده است ؛ بنابراین اهداف زیبایی-درمانی را در ذهن می پرورانند. برای اینکه متوجه شوید کدام فرم بینی شما را به مطلوبتان می رساند ، لازم است درمورد مدل های مختلف آگاهی داشته باشید.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی - دکتر فرزان رضایی

بینی نیمه فانتزی چیست؟

هر فردی برای انجام رینوپلاستی حداقل یکبار با واژه نیمه فانتزی مواجه شده است ، نام نیمه فانتزی به آن دسته از فرم ها اطلاق داده می شود که در آن فرد حالت بینی مابین طبیعی و فانتزی را می طلبد. فاکتورهایی برای این مدل وجود دارند که عبارتند از :

 1. زاویه بین لب و بینی : در این جراحی بینی نیمه فانتزی ، بینی با لب زاویه 100 درجه می سازد و به قول معروف سربالا نیست.
 2. قوس بینی : اگر توجه کرده باشید ، بینی های عروسکی دارای قوس شدید می باشند ، در حالیکه دماغ ها با فرم طبیعی دارای پل بینی با قوس اندک می باشد. قوسی که برای مدل نیمه فانتزی در نظر گرفته شده نیز ، بین دو حالت یاد شده می باشد.

از آنجایی که مدل فانتزی برای بسیاری از افراد مناسب نیست و مشکلات بسیاری را برای آن ها پدید می آورد ، مدل جدیدی معرفی و اجرا شد تا جراح از آن طریق بتواند تا حد امکان بینی فرد را کوچک کند ، بدون اینکه اختلالی برای وی ایجاد شود. این اقدام جراحی بینی نیمه فانتزی نامیده شد.

اقدامات قبل از پروسه

 1. مصرف داروهای کاهنده غلظت خون مانند داروهای ضدالتهاب ، اسپرین و ایبوپروفن تا مدت مشخصی قبل و بعد از پروسه ممنوع می باشد. بیاد داشته باشید مکمل های غذایی و داروهای گیاهی نیز می توانند در این دسته جای داشته باشند.
 2. استعمال دخانیات یک هفته قبل از جراحی ممنوع است.
 3. در صورت بروز مشکل اعم از سرماخوردگی و مقارن شدن روز اول قاعدگی با عمل این موضوع را با بهترین دکتر جراحی بینی نمیه فانتزی در تهران درمیان بگذارید.
 4. نیاز است در روز عمل بینی نیمه فانتزی در تهران ، هیچگونه آرایش مخصوصا در نواحی چشم ها نداشته باشید.
 5. بعنوان شام در شب قبل از جراحی، غذای سبک میل کنید ؛ بعبارت دیگر تا 8 ساعت قبل از پروسیجر اجازه ندارید مواد غذایی بخورید و بیاشامید.
 6. حتما استحمام کنید ، بعد از پروسیجر تا مدت مشخصی مجاز به انجام این کار نخواهید بود.
 7. نیم ساعت زودتر از موعد مقرر در محل حضور داشته باشید.

عمل بینی نیمه فانتزی چگونه انجام می شود؟

در ابتدا بهترین دکتر جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران با انجام ارزیابی های اولیه تعیین می کند که آیا واجد شرایط دریافت این مدل بینی هستید یا خیر ، ویژگی ای که برای این مدل مورد نیاز است داشتن ، بینی نیمه گوشتی و با ساختار غضروف محکم تر می باشد. البته این معیار با پیشرفت متدهای جراحی تغییر کرده است. پس از تعیین نوع بینی شما ، از طریق یکی از دو روش زیر تحت عمل قرار می گیرد:

عمل بینی باز : برای اینکه پزشک بتواند به اهداف عمل بینی نیمه فانتزی دست پیدا کند ، با ایجاد یک برش در ناحیه بین دو سوراخ بینی ، پوست آن را کنار زده و به ساختار داخلی آن دست می یابد. از طریق این روش ، برای افراد با ساختار دماغ ضعیف پیوند غضروف انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر لازم است سوالاتی را در این زمینه از یک جراح خوب برای جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران خود بپرسید.

عمل بینی بسته : در رینوپلاستی نیمه فانتزی بسته ، تنها با ایجاد برش های داخلی ، فرم بینی اصلاح می یابد. این متد اغلب برای افرادی مورد استفاده می گیرد که بینی آن ها دارای اسکلت محکم می باشد و با ایجاد تغییرات اندک به فرم دلخواه خود خواهند رسید. بنابراین می توان به احتمال بسیار زیاد ، این تکنیک برای افراد با بینی گوشتی کاربرد ندارد.

مشاهده نتیجه جراحی بینی به سبک فانتزی 

 

 

آیا در عمل بینی نیمه فانتزی همیشه از پیوند غضروف استفاده می شود؟

اغلب زیباجویانی که دارای بینی گوشتی می باشند ، به انجام جراحی بینی فانتزی تمایل دارند ، اما به علت محدودیت هایی که تحت این پروسه به افراد تحمیل می شود، آن ها از این موهبت محروم خواهند ماند. بنابراین کوچکترین فرمی که برای بینی آن ها میتوان خلق کرد ، تحت این نوع عمل زیبایی انجام پذیر است. از آنجایی که بینی این افراد دارای ساختار ضعیفی می باشد ، پزشک نیاز می بیند که با پیوند نتیجه دلخواه را رقم بزند. در جواب این سوال که ایا برای بینی نیمه فانتزی از تکنیک گرافت استفاده می شود باید گفت خیر ، این موضوع همیشگی نیست و به اناتومی بینی هر فرد بستگی دارد.

از مزایای تکنیک پیوند غضروف در جراحی بینی نیمه فانتزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فیکس کردن نوک بینی نیمه فانتزی. استفاده از غضروف ، اسکلت محکمی را برای بینی به ارمغان می اورد که این موضوع در نوک بینی زیباجو بیشتر خودنمایی می کند. هرگونه ضعف در بافت و ساختار در فیزیک این عضو به افتادگی آن منجر می شود.
 • بهبود عملکرد تنفس. انحراف در بینی های گوشتی ، خیلی در ظاهر بینی خودنمایی نمی کند ، بلکه بیشتر عملکرد تنفسی را مختل می کند. استفاده از گرافت ها ساختار جدیدی را برای عضو یاد شده پدید می اورند که به طرز چشمگیری بر تنفس فرد اثر مثبت می گذارد.

مراقبت های بعد از این نوع عمل بینی

پزشک برای به کمال رساندن نتایج حاصل از عمل بینی نیمه فانتزی در تهران ، برای شما داروهایی اعم از مسکن و انتی بیوتیک در نظر می گیرد. در مصرف صحیح و به موقع آن ها کوشا باشید. بیاد داشته باشید که ایجاد هرگونه فشار به جای زخم ها ، اثرات سو بر بینی تازه جراحی شده خواهد گذاشت. در طی این مدت از خندیدن پرهیز کنید و با دهان باز عطسه و سرفه کنید. نیاز است تا کشیدن کامل بخیه ها از آنها مراقبت کنید. در هفته های اول بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی بینی شما دچار انسداد می شود ، با استفاده از سرم شستشو محیط بینی را شستشو دهید.

برای مدت کوتاهی ممکن است مجبور باشید از دهان تنفس کنید ؛ بنابراین دهان شما دچار خشکی می شود ، با مصرف مایعات علاوه بر ترمیم زخم ها به رفع خشکی دهان خود نیز کمک کنید. به طور طبیعی افراد در دوران نقاهت ، دچار یبوست می شوند . با استفاده از رژیم غذایی مناسب ، از بروز این مشکل جلوگیری کنید. قرار دادن پک های یخ تا مدت مشخصی ، اثرات مطلوب بر تورم حاصل از جراحی بینی نیمه فانتزی می گذارد. استفاده از اب کرفس نیز می تواند مکمل این امر در نظر گرفته شود.
در زمان استراحت نیاز است که سر شما بالاتر از بدنان قرار داشته باشد ، با این کار تورم بینی را کاهش خواهید داد.

مدل بینی نیمه فانتزی بهتر است یا مدل های طبیعی و فانتزی؟

انتخاب اینکه فرم نهایی بینی شما به چه شکل باشد ، موضوعی کاملا شخصی است که بسته به نظر هر فردی متفاوت می باشد. افراد بسیاری وجود دارند که فکر می کنند با داشتن بینی طبیعی ، تغییرات محسوسی نخواهند داشت ، آن ها همچنین نمی خواهند حالت مصنوعی نیز به خود بگیرند ، بنابراین جراحی بینی نیمه فانتزی را ترجیح می دهند. همانطور که قبلا هم گفت شده ، مشخصه بینی های نیمه فانتزی بین دو حالت یاد شده قرار دارد بنابراین با ایجاد اعتدال ، فرم متناسب با سایر اجزا خلق می کند. بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران  پیشنهاد می دهد در کنار اهداف زیبایی ، سطح مطلوبی از کارایی بینی نیز باید حفظ شود. بنابراین اگر شما جز افرادی هستید که دست شما برای انتخاب مدل های یاد شده باز است و مردد هستید که کدام بهتر است ؛ نیاز است که فاکتور یاد شده را در نظر داشته باشید.

Message Us on WhatsApp