جراحی زیبایی بینی برای چه افرادی مناسب است؟

جراحی زیبایی بینی برای چه افرادی مناسب است؟

جراحی زیبایی بینی گسترش بسیار زیادی در جهان پیدا کرده است. در کشور ما ایران و کشورهای خاور میانه ای به دلیل فرم بینی که دارای پوست ضخیم است، جراحی بینی افزایش یافته و اصولا ساختار بینی افرادی که در خاورمیانه زندگی می کنند، استخوان بندی و غضروف بزرگی دارد. و افتادگی، قوز و پوست ضخیم در بینی آنها مشاهده می شود. که به این گونه بینی ها، خاور میانه ای می گویند.

در بینی های خاور میانه ای تقاضا برای جراحی بینی بسیار است، این تقاضا در سال های اخیر افزایش یافته، ولی متاسفانه باعث شده است تا بعضی از افرادی که در این زمینه تخصصی ندارند و با استفاده از روش های غیر جراحی به کوچک کردن بینی بپردازند که غیر قابل انجام است.

جراحی بینی

جراحی بینی

در چه افرادی جراحی بینی ممنوع است؟

  • اختلالات خونریزی دهنده فعال
  • بارداری
  • بیماری های سیستمیکی که ممکن است با جراحی تشدید شوند.
  • آفتاب سوختگی های شدید پوست بینی
  • بیماری های خود ایمنی که بافت غضروف بدن را تحت تاثیر قرار می دهند.

چه دلایلی باعث می شود تا جراحی بینی انجام نشود؟

دلایل بافتی

بینی از سه جز تشکیل شده است: استخوان، غضروف و پوست، زمان انجام جراحی بینی پوست بینی باز می شود. اسکلت بینی که شامل استخوان و غضروف بینی است فرم داده می شود تا به وضعیت ایده ال متناسب نزدیک شود و دوباره پوست به جای خود باز می گردد به این امید که پوست بینی روی اسکلت آن بنشیند و زیبایی های که در اسکلت بینی ایجاد کردیم از ورای این پوست مشاهده شود. بنابراین برای جراحی نیاز به یک استخوان و پوست خوب داریم. بیمارانی که غضروف های نرم دارند اسکلت بینی آنها به خوبی شکل نمی گیرد.

دلایل روانشناختی

در کل جراحی های زیبایی به خصوص بینی که در مرکز صورت قرار دارد، ارتباط بسیار تنگاتنگی با وضعیت های ذهنی و روحی شخص دارد. شایع ترین نمونه آن بیماری وسواس است. افرادی که دچاری این بیماری هستند ذهنشان از ایراد های کوچک و بی اهمیتی پر است و ممکن است در ذهن معضلات و گرفتاری های بزرگی ایجاد کند.

این افراد ممکن است بعد از جراحی غیر قرینگی ها و ناهمواری های خیلی مختصر و معمولی را که به زیبایی صورت آنها آسیبی وارد نمی کند. را در ذهن خود بسیار با اهمیت ببینند و این امر طبیعتا رضایتمندی بعد عمل را کاهش می دهد.

افرادی که دارای اختلال بد شکل انگاری (body dysmorphic) هستند. افرادی هستند که خیال می کنند که صورت آنها زیبا نیست و از آن راضی نیستند. این افراد زمانی که جراحی انجام دهند. هر چقدر عمل آنها موفقیت آمیز باشد اما چون در صورت آنها قرار گرفته رضایت کافی از عمل بینی ندارند.

چه سنی برای جراحی بینی مناسب است؟

خانم ها از سن 16 سالگی به بعد شرایط مناسبی برای جراحی بینی دارند. و در آقایان بعد از سن 17 سالگی این جراحی قابل انجام است. انجام جراحی زیر 18 سال طبق قانون باید با رضایت پدر انجام شود. جراحی بینی تا سن 50 سالگی مشکلی در فرد ایجاد نمی کند اما بعد از سن 50 سالگی باید بررسی شود.

جراحی بینی در مرکز صورت انجام می شود و در زندگی فرد بسیار تاثیرگذار است. فردی که قصد انجام این جراحی را دارد باید بررسی ها و مطالعات گسترده ای انجام دهد. روح و روان خود را بشناسد و بر اساس روحیات و اخلاقیات خود تصمیم به جراحی بگیرد . مصمم این کار را انجام دهد.

جهت دریافت مشاوره از دکتر فرزان رضایی، بهترین جراح  بینی در تهران با شماره 22900071 تماس حاصل نمایید .

همچنین جهت مشاهده عمل ها و کارهای دکتر فرزان رضایی می توانید مراجعه کنید به پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

سایر مقالات

ضرورت جراحی بینی

دلایل انجام جراحی بینی

عمل بینی و کم خونی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

Message Us on WhatsApp