جراحی فرم دادن چانه

این عمل یکی از جراحی های مهم جهت ایحاد تناسب بین اجزای صورت می باشد.

کوچک کردن چانه با تراشیدن یا برداشتن قسمتی از استخوان چانه و عقب کشیدن و ثابت کردن آن در جای جدید انجام می پذیرد. بزرگ کردن چانه با استفاده از ایمپلنت یا پروتز های مخصوص چانه ویا شکستن و جلو کشیدن استخوان چانه و ثابت کردن آن می باشد. انجام انواع جراحی فرم دادن به چانه بطور رایج برای زیبایی بینی و لیفت صورت قابل انجام می باشد.

فرم دادن به چانه

 در جلسه مشاوره جراح شما پس از گرفتن سوابق و معاینه کلی توضیحات لازم را در مورد انواع مختلف جراحی های فرم دادن به چانه و انواع پروتز ها ارئه خواهد کرد تا بر اساس آن بهترین تصمیم را بگیرید.

نحوه جراحی فرم دادن به چانه

این جراحی می تواند تحت بی هوشی عمومی یا بصورت خواب عمیق انجام گیرد پس از جراحی معمولا همان روز مرخص خواهید شد با توجه به مهارت جراح این جراحی با برش داخل دهان یا زیر چانه انجام می گیرد در صورت نیاز به گذاشتن پروتز چانه ابتدا بافت چانه از روی استخوان آزاد می شود سپس در فضای ایجاد شده پروتز قرار داده شده و محل برش با بخیه های معمولا جذبی بسته می شود. معمولا بهترین و بی خطر ترین و رایج ترین نوع پروتز جهت چانه از جنس سیلیکون می باشد که نیاز به پیچ جهت ثابت نگه داشتن نیز ندارد.

اقدامات لازم بعد از جراحی فرم دادن چانه

 در صورتی که جراحی شما با برش داخل دهان انجام شود خوردن غذا های نرم جهت التیام زخم تا یک هفته اول توصیه می گردد همچنین از خوراکی هایی که نیاز به جویدن شدید و طولانی دارند بعلت احتمال باز شدن بخیه ها و عفونت پروتز باید پرهیز گردد.

هفت تا 10 روز پس از جراحی تورم وجود خواهد داشت لذا استفاده از باند و پانسمان فشاری یا کشی در کاهش تورم موثر خواهد بود در طی این مدت استفاده از آنتی بیوتیک ها و مسکن ها ضروری می باشد حتی اگر جراحی شما با برش دهان انجام شده باشد مسواک زدن مرتب و ملایم و استفاده از دهان شوی تا 10 روز توصیه می گردد.

استفاده از مرخصی از محل کار به مدت 5 روز بعد از جراحی توصیه می گردد در موارد بسیار خاص و نادر که پروتز دچار عفونت می گردد در صورتی که پروتز شما از جنس سیلیکون باشد ابتدا درمان آنتی بیوتیک و در صورت عدم درمان خارج کردن پروتز و تکرار جراحی پس از 3 الی 4 ماه توصیه می گردد.

در سایر انواع دیگر پروتز ها در صورت عفونت خارج کردن آن الزامی خواهد بود از آنجا که محل قرار گیری پروتز نزدیک به اعصاب حسی لب پایین می باشد بی حسی موقت یک یا دو طرفه لب پایین پس از جراحی ممکن است وجود داشته باشد.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

Message Us on WhatsApp