جراحی بینی قوز دار

از متداول‌ترین دلایل مراجعه‌ی بیماران به جراح پلاستیک انجام عمل جراحی زیبایی بینی است که بیشتر این افراد برای برداشتن قوز بینی تصمیم به این جراحی گرفته‌اند. این جراحی باعث می‌شود بینی هم از نیمرخ و هم از تمام رخ بهتر به نظر بیاید.

جراحی قوز بینی

جراحی قوز بینی

قوز بینی

به برآمدگی روی بینی قوز می‌گویند. قوز بینی معمولاً به عوامل ژنتیک ارتباط دارد و در برخی اقوام بیشتر به چشم می‌خورد. این ویژگی ارثی برای اکثر افراد ناخوشایند است و باعث دغدغه‌ی بسیاری از بیماران شده است. قوز بینی صورت را نازیبا می‌کند و جای امیدواری است که این مشکل امروزه از طریق جراحی زیبایی بینی رفع می‌شود.

اهداف جراحی بینی قوزدار

فردی که بینی‌اش قوز دارد وقتی با کسی صحبت می‌کند توجه مخاطب بیشتر از چشمها به بینی او جلب می‌شود و اعتقاد پزشکان بر این است که هنگام مکالمه بهتر است چشم‌ها نقطه‌ی کانونی صورت باشند زیرا بیشتر از 80% ارتباط غیرکلامی بین افراد به وسیله‌ی چشمها برقرار می‌شود. به همین دلیل گاهی بهتر است قوز بینی کوچک شود یا برداشته شود تا بینی با سایر اجزاء صورت هماهنگی داشته باشد.

ساختار قوز بینی

بسیاری از افراد کنجکاوند بدانند که قوز بینی را چه اجزایی تشکیل داده‌اند. جهت شناخت قوز باید ساختار تقویت‌کننده‌ی بینی را بشناسید. بینی از استخوان، غضروف و پوست تشکیل شده است به این صورت که استخوان و غضروف یک پایه‌ی محکم به وجود آورده‌اند و پیرامون آن را پوست پوشانده است. قوز غالباً در محل تلاقی استخوان و غضروف روی پشت بینی قرار دارد.

انواع قوز

دو نوع قوز داریم: قوز واقعی و قوز کاذب. قوز واقعی ممکن است بیشتر از استخوان یا بیشتر از غضروف باشد و قوز کاذب به حالتی می‌گویند که نقطه‌ی آغاز بینی که بین دو چشم واقع شده است خیلی گود باشد و ظاهری قوز مانند به آن بدهد.

کوچک کردن یا رفع قوز واقعی

چنانچه یک بیمار قوز واقعی داشته باشد، لازم است هم از استخوان و هم از غضروف بینی برداشته شود تا قوز کوچک شود یا از بین برود. برخی از افراد بسته به این که از چه قومیتی هستند ترجیح می‌دهند تا قوز کوچکی روی بینی‌شان باقی بماند و معتقدند یک قوز کوچک باعث حفظ زیبایی طبیعی می‌شود.

جهت دریافت مشاوره از دکتر رضایی با شماره 22900070 تماس حاصل نمایید .

رفع قوز کاذب

قوز کاذب در واقع یک خطای حسی است. اگر در این حالت اقدام به برداشتن قوز کنیم باعث می‌شویم که بینی غیرطبیعی و کوتاه به چشم بیاید. راه حل درمان این وضعیت پر کردن ریشه‌ی بینی و بالا آوردن نقطه‌‌ی شروع آن تا بینی است که موجب نتیجه‌ی طبیعی می‌شود.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی- بهترین جراح بینی

Message Us on WhatsApp