جراحی پره های بینی

جراحی پره های بینی یکی از روش های جراحی زیبایی بینی است . اما در این جراحی چه نکاتی حائز اهمیت است ؟ کاندید جراحی پره بینی چه افرادی می باشند ؟ با ادامه  مطلب همراه باشید …

جراحی پره های بینی

جراحی پره های بینی

جراحی پره های بینی

در جراحی بینی یکی از موارد مهم برای جزاح توجه به سایز و فرم پره های بینی نسبت سایر اجزای صورت می باشد . این مرحله در انتهای جراحی بینی انجام می شود . تغییر پره های بینی در دو نوع جراحی بینی صورت می گیرد یعنی هم در جراحی بینی اولیه و هم در جراحی بینی ثانویه می باشد .

کاندید جراحی پره های بینی

پره ها در بینی های مختلف متفاوت می باشند . پره بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی بزرگتر است . بنابراین بیشترین متقاضی برای جراحی پره بینی ، افرادی هستند که دارای بینی های گوشتی می باشند .

در برخی موارد ممکن است فرم بینی مناسب باشد ولی بیش از حد پره ها بزرگ باشد ، در نتیجه می توان تنها پره های ینی را جراحی نمود .

گاهی نیز در عمل زیبایی بینی ، فرم بینی ایده آل بوده ولی پره ها ظاهر مناسبی ندارد ، در این صورت بیمار در جراحی ترمیم بینی می تواند تنها پره های بینی خود را ترمیم نماید .در واقع خطی که از کناره های داخلى دو چشم به صورت عمودی کشیده شود باید که از کنار پره های بینی عبور کند.

جراحی پره های کناری بینی به چند منظور انجام می گیرد كه به طور عمده به دلیل کم کردن پهنای پایه بینی هست.
در صورتی که اندازه پره های بینی از این میزان پهن تر باشد ، جراحی جهت کوچک کردن این اندازه صورت می گیرد .

 Alar Base Resection

در روش  Alar Base Resection به اندازه یک میلی متر برش کمی بالاتر ازپره های بینی زده می شود . در این صورت جای برش نیز قابل مشاهده نمی باشد .

برش روی پره ها احتمال ایجاد جوش بعد از جراحی را افزایش می دهد .

اگر بینی علاوه بر بزرگ بودن پره ها دارای سوراخ های بزرگ نیز باشد ، در این روش جراح بینی برش ها را هم در داخل و هم در کف سوراخ بینی ایجاد می کند .

Alar Rim Graft

در برخی مواقع برای شکل دادن کناره بینی از جراحی پره بینی استفاده می شود . در این روش برش بر روی لبه بینی قرار گرفته می شود .

Alar Rime Resection

گاهی به علت ضخیم بودن پره های بینی ، بیمار اقدام به جراحی بینی می نماید . در این صورت می توان با ایجاد برش هایی بر روی پوست بینی ، این مشکل را رفع نمود .

این جراحی بسیارکم رخ می دهد ولی از عوارض آن می توان به جا ماندن اسکار ناشی از جراحی اشاره نمود .

برای دریافت مشاوره از دکتر رضایی با شماره 22900071 تماس حاصل نمایید . پیج اینستاگرام

Message Us on WhatsApp