دلایل انجام جراحی بینی

امروزه دلایل انجام جراحی بینی بین عموم مردم متفاوت است . هر فرد ممکن است با یک دلیل به پزشک مراجعه کند و تیغ جراحی را برای رفع آن تحمل نماید . اما چه مواردی در جراحی بینی رفع می شود ؟ چه نکاتی بعد از جراحی بینی باید رفع شود ؟

جراحی مجدد بینی

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی شامل هر جراحی انجام شده در خارج یا داخل بینی است. یک نوع معمول جراحی بازسازی و زیبایی، جراحی بینی ممکن است برای موارد زیر انجام شود:

بهبود تنفس

نقص های مادرزادی یا بدست آمده را درست کنید

تغییر اندازه یا شکل بینی (زیبایی)

رفع شکستگی بینی

دلایل شایع جراحی بینی

شایع ترین روش های بینی عبارتند از کاهش مشکلات و اصلاح هر انحراف در بینی.

گاهی اوقات جرحی قوز بینی و یا رفع مشکلات مانند سینوسی ضروری است.

جراحی شکستگی بینی جزء شایع ترین جراحی هایی می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد.

مراحل جراحی بینی

عمل جراحی رینوپلاستی می تواند ناهنجاری های فیزیکی را که مانع از تنفس می شود را اصلاح کند، مثل آنهایی نقص مادرزادی است را برطرف نماید. آنها همچنین می توانند اثرات آسیب های فیزیکی را اصلاح کنند. با تغییر شکل و جایگزینی غضروف و استخوان بینی، جراح رینوپلاستی شما می تواند به شما در رسیدن به خطوط بینی کمک کند تا بتوانید به خوبی نفس بکشید و به ظاهر خود اطمینان داشته باشید.

برای دریافت نتیجه مناسب از جراحی بینی، باید به یک جراح بینی خوب مراجعه نمایید تا به بهترین شکل ممکن توسط یک متخصص ماهر جراحی بینی شما انجام شود .

راه های ارتباطی با دکتر فرزان رضایی ، جراح زیبایی بینی و صورت

شماره تماس :22900071

پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

انواع جراحی بینی

رینوپلاستی می تواند یک روش “باز” ​​یا “بسته” باشد. رینوپلاستی باز، شامل برش های خارج از بینی است، در حالی که رینوپلاستی بسته فقط شامل برش های داخل بینی است. هر گاه ممکن است جراحان از یک روش بسته برای جلوگیری از زخم های قابل مشاهده استفاده کنند اما رینوپلاستی باز ممکن است در موارد آسیب شدید و یا زمانی که محل درمان در حفره بینی قرار دارد لازم باشد. یک جراح ماهر و واجد شرایط می تواند برش های جراحی باز را درون خطوط بینی ایجاد کند تا به حداقل ممکن برسد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

یکی دیگر از موارد بسیار مهم علاوه بر تجربه جراح بینی، مراقبت های بعد از عمل بینی می باشد . بهتر است تمام نکات ذکر شده توسط جراح خود را به خوبی رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید . ( قابل ذکر است که این نکات ممکن است با توجه به شرایط بیمار ، نوع جراحی و … متفاوت باشد . بنابراین مراقبت های ذکر شده توسط جراح بینی خود بهترین گزینه است .)

تا زمانی که توسط پزشک اطلاع داده شده، از چسب بینی استفاده کنید .

روز بعد از عمل برای کاهش تورم از کمپرس سرد استفاده کنید .

در هفته اول و تا قبل از برداشت گچ بینی باید سر بالا تر از سایر اعضای بدن قرار گیرد .

از نمک و یا هر گونه ادویه استفاده نکنید تا تورم ناشی از آن کاهش یابد .

Message Us on WhatsApp