عمل بینی و کم خونی

انسان ها همیشه به دنبال راهی برای افزایش زیبایی خود می باشند . جراحی بینی یکی از رایج ترین روش ها برای افزایش زیبایی در چهره افراد شناخته شده است . یکی از سوالات متداول از جراحان بینی در مینه عمل بینی و کم خونی می باشد . آیا امکان جراحی در این زمینه وجود دارد ؟ آیا فرد مبتلا کم خونی می تواند جراحی بینی انجام دهد ؟

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

کم خونی چیست ؟

در صورتی که گلبول های قرمز در سلول های خونی یک فرد کم باشد، در نتیجه منجر به کاهش اکسیژن رسانی به بافت بدن افراد می شود. در این صورت فرد به کم خونی مبتلا خواهد شد .

علائم کم خونی

از دلایل شایع در کم خونی می توان به خستگی و عدم وجود انرژی کافی اشاره نمود . سایر علائم و نشانه کم خونی شامل : تپش قلب، تنگی نفس، سرگیجه، رگ پریدگی و … می باشد .

گاهی این بیماری می تواند بدون علائم خاصی در یک فرد وجود داشته باشد و گاهی فردی چندین علائم را دارا می باشد ولی مشکل کم خونی در آن وجود ندارد . میزان کم خونی باعث تاثیر در روند درمان می شود .

درمان کم خونی

گاهی افراد به اشتباه فکر می کنند که مشکل کم خونی داشته و بدون دادن آزمایش از دارو استفاده می کنند . اما بهترین کار برای این بیمار انجام یک آزمایش خون در یک آزمایشگاه معتبر بوده و بعد از آن با توجه به میزان کم خونی درمان انجام شود .

شایان ذکر است که مشکل کم خونی ارثی را نمی توان به طور کامل درمان نمود . درصورتی که این مشکل به دلیل فقر آهن باشد با استفاده از قرص برطرف می شود . اما اگر کم خونی به دلیل کمبود ویتامین صورت گرفته باشد، از داروهای خوارکی و یا تزریق می توان به درمان این مشکل پرداخت .

آیا افرادی که کم خونی دارند می توانند عمل بینی انجام دهند ؟

افرادی که کاندید جراحی زیبایی بینی می باشند، ابتدا باید آزمایش ها ضروری قبل از جراحی بینی را انجام دهند . در صورتی که سطح هموگلوبین پایین باشد، فرد به کم خونی مبتلا است . در صورت وجود کم خونی ابتدا این مشکل باید برطرف شود و سپس اقدام به جراحی بینی نمایید .

برای دریافت نتیجه مناسب از جراحی بینی، باید به یک جراح بینی خوب مراجعه نمایید تا به بهترین شکل ممکن توسط یک متخصص ماهر جراحی بینی شما انجام شود .

راه های ارتباطی با دکتر فرزان رضایی ، جراح زیبایی بینی و صورت

شماره تماس :22900071

پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

آیا میزان خونریزی در عمل بینی زیاد است و مانعی برای بیماران کم خونی است ؟

خونریزی در این جراحی بسیار کم می باشد . در صورتی که فرد به کم خونی شدید مبتلا باشد ممکن است برای او مشکلی ایجاد شود . بنابراین پزشکان ابتدا به درمان این مشکل می پردازند و سپس عمل بینی را انجام می دهند .

نتیجه گیری

قبل از انجام جراحی زیبایی بینی باید آزمایش های لازم را انجام دهید، اگر مشکل کم خونی دارید ابتدا آن را برطرف نموده و سپس اقدام به انجام این جراحی کنید .

Message Us on WhatsApp