عمل بینی

با افزایش روز افزون تعدا مراجعه کنندگان برای انجام عمل بینی ، سوالات بسیاری برای مردم ایجاد شده است در این مطلب به برخی از سوالات شما پاسخ می دهیم .

عمل بینی

عمل بینی

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود .

جراحی بینی بسته

در این روش نیز برش های در طی جراحی بر روی سطح پوست ایجاد می شود اما نسبت به روش جراحی بینی باز کمتر است. مدت زمان انجا جراحی کوتاه تر می باشد و تورم ناشی از جراحی نیز بسیار کمتر می باشد .

جراحی بینی باز

یکی از روش های متاسب جراحی بینی که غالبت در بینی ها پوشتی از آن استفاده می شود . جراح در جراحی بینی باز دید و دسترسی بیشتری دارد ، بهترین گزشنه برای بینی های مشکل دار می باشد و همچنین بهترین روش برای جراحی های که نیاز به پیوند غضروف دارند است .

نکات مهم قبل از جراحی بینی

مصرف داروهایی همچون آسپرین و مشابه آن باید کاهش یابد .

استعمال دخانیات از چند هفته قبل از جراحی بینی ممنوع است .

درصورت مصرف از هرگونه دارویی به دکتر خود اطلاع دهید تا درصورت مغایرت با جراحی اقدام به قطع و ی جایگزینی دارو نماید .

از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری نمایید .

بهتر است 8 ساعت قبل از جراحی ناشتا باشید .

سن مناسب جراحی بینی

افرادی بسیاری در سنین پایین برای انجام جراحی بینی به پزشک مراجعه می نمایند ، اما قبل از سن 18 سالگی بهتر است این جراحی انجام نشود . معمولا سن بین 18 الی 50 سال برای انجام جراحی بینی درنظر گرفته شده است .

تشخیص جراحی بینی با انتخاب چه کسی انجام می شود ؟

برای انجام جراحی بینی ابتدا باید به جراح مراجعه نماید و درخواست خود را مطرح کند . تشخیص انجام جراحی بینی و یا عدم انجام آن با توجه به نظر پزشک می باشد .

چه کسانی نمی توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

افرادی که تعادل روحی و روانی ندارند ، وسواس و یا افسردگی شدید دارند قادر به انجام عمل بینی نمی باشند . زیرا این افراد در صورت وجود یک مشکل دچار ترس و نگرانی شدید می شوند و برای شخص کاملا مضر می باشد .

بیمارانی که مشکل قلبی دارند نمی توانند این جراحی را انجام دهند .

در جراحی بینی باید توجه داشته باشید که محدودیت های بسیاری ممکن است وجود داشته باشد . این محدودیت های در جلسه مشاوره به جراح بینی اطلاع داده می شود .

انتظار از جراحی بینی باید یک درخواست منطقی باشد ، به عنوان مثال فردی که بینی گوشتی بزرگی دارند، نباید انتظار داشتن بینی فانتزی را داشته باشد .

عمل بینی

عمل بینی

هزینه انجام جراحی بینی به چه عواملی بستگی دارد؟

انجام عمل بینی به عواملی همچون هزینه کلینیک ، دستمزد متخصص بیهوشی و جراح بستگی دارد .

جهت دریافت مشاوره از دکتر رضایی با شماره 22900070 تماس حاصل نمایید .