عمل بینی در تهران با بروزترین تکنیک + دکتر فرزان رضایی

اگر دقت کرده باشید ، انسان ها به طور طبیعی به زیبایی گرایش دارند و در همین راستا با ایجاد تغییراتی در چهره خود سعی دارند تا زیباتر دیده شوند. گاهی این تغییرات کوچک و جزئی است مثل تغییر در استایل و رنگ ابروها و موهای سر؛ اما گاهی اوقات زمانی که فرد به آینه نگاه می کند ، به دنبال یک تغییر اساسی تر می گردد. عمل بینی پروسه ای است که می تواند تغییر چشمگیری را در چهره افراد ایجاد کند و جذابیت آن ها را افزایش دهد.  دیگر این مسئله را همه می دانیم که جراحی بینی محبوب ترین عمل زیبایی شناخته می شود. در این مقاله از دکتر فرزان رضایی می خواهیم به جزئیات این پروسه بپردازیم و متقاضیان عزیز را از بهترین و بروزترین تکنیک های عمل بینی در تهران آگاه کنیم.

عمل بینی - دکتر فرزان رضایی

اهداف عمل بینی

جراحی کردن بینی می تواند در دو راستای زیبای و فانکشنال به انجام برسد. در زمینه زیبایی این پروسه می تواند مواردی چون بزرگی ، قوز ، عدم تقارن ، افتادگی نوک بینی و پهن بودن سوراخ های دماغ را برطرف نماید. در حوزه فانکشنال کسانی که به مشکلات مادرزادی مبتلا بوده ، انحراف بینی داشته یا بر اثر حادثه به شکستگی بینی دچار شده اند ، با انجام جراحی بینی می توانند مشکلات را برطرف سازند و تنفس راحت و آسان تری را تجربه کنند.
توجه : عمل بینی می تواند به طور همزمان هر دو هدف را دنبال کند ؛ یعنی شخصی که به شکستگی استخوان دماغ دچار شده ، در کنار رفع این مشکل ، می تواند طی همان جراحی ، ایرادات ظاهری را نیز بهبود بخشد.

کاندیدای ایده آل برای جراحی بینی

عمل بینی کم خطر و تا حد زیادی ایمن می باشد. از این رو شمار زیادی از افراد می توانند تحت جراحی بینی قرار بگیرند. به طور کلی یک گزینه ایده آل برای پروسه رینوپلاستی باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد :
 • داشتن سن مناسب
 • ترجیحا سیگاری نباشند
 • محدودیت های جراحی را بداند و انتظار منطقی از نتیجه آن داشته باشد
 • از سلامت روانی برخوردار باشد
نکته : منظور از مورد فوق این است که شخص با تصمیم و رضایت خود برای عمل بینی اقدام کند نه به خاطر حرف و خواسته دیگران.

تکنیک های عمل بینی

برای جراحی کردن بینی ، دو تکنیک باز و بسته وجود دارد که می توان گفت جراحی بینی بسته متد بروزتر و کم تهاجم تری است.
 • روش باز : در عمل بینی به روش باز ، جراح به منظور ایجاد دسترسی به ساختار و بافت های تشکیل دهنده بینی ، برشی را روی کلوملا (همان بافت میان دو سوراخ بینی ) ایجاد می کند.
 • روش بسته : برای جراحی بینی با تکنیک بسته ، بر خلاف روش فوق ، برش ها بر روی ناحیه خارجی ایجاد نمی شوند ، بلکه جراح خوب بینی در تهران درون سوراخ های دماغ را برش می دهد. مهم ترین مزیت رینوپلاستی بسته این است که اسکار و جای بخیه بر جای نمی ماند.

بهترین روش عمل زیبایی بینی

همانطور که در مقاله توضیح داده شد ، جراحی کردن بینی به دو روش باز و بسته قابل انجام است. اما متقاضی رینوپلاستی میخواهد بداند که کدام یکی بهترین تکنیک برای عمل بینی اوست. جراحی بینی به روش بسته با توجه به اینکه از تهاجم کمتری برخوردار است و محل برش ها دیده نمی شود ، یک تکنیک مطلوب و پرطرفدار است. با اینحال انتخاب بهترین روش عمل بینی برعهده جراح است. ایشان با ارزیابی ویژگی ها و مشکلات بینی ، در خصوص تکنیک مناسب تصمیم گیری می کند.

سن مناسب جراحی بینی

افرادی بسیاری در سنین پایین برای انجام رینوپلاستی به بهترین دکتر عمل بینی در تهران مراجعه می نمایند ، اما قبل از سن 18 سالگی بهتر است این جراحی انجام نشود. معمولا سن بین 18 الی 50 سال برای انجام این جراحی در نظر گرفته شده است .

مدل های مختلف عمل بینی

بینی ها طی جراحی می توانند به سه شکل تغییر فرم داشته باشند ؛ انواع مدل های جراحی بینی عبارتند از :
 • طبیعی : با انتخاب این مدل ، اصلاحاتی که اعمال می شوند در حدی هستند که ظاهر نهایی بینی بسیار نچرال بوده و عملی بودن آن به راحتی قابل تشخیص نخواهد بود.
 • فانتزی : در مدل فانتزی یا عروسکی عمل بینی ، سایز بینی تا حد قابل توجهی کوچک شده و عموما بر روی ناحیه پل قوسی ایجاد می گردد. نوک بینی هم سر بالا خواهد بود.
 • نیمه فانتزی : جراحی بینی نیمه فانتزی که امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده ، حالتی ما بین طبیعی و فانتزی دارد. یعنی اندازه بینی کاهش پیدا می کند و برای آن قوس ایجاد می گردد اما در حد متوسط.

عمل بینی پهن با نتیجه طبیعی

بینی های گوشتی که به داشتن پوست چرب و ضخیم با غضروف ضعیف و پل بینی کوتاه و سوراخ های پهن شهرت دارند، جزو رایج ترین انواع بینی هایی هستند که جراحی و رفع ایرادات آنها مستلزم سپردن جراحی بینی به دست یک متخصص جراحی پلاستیک ماهر و باتجربه ای است که قادر باشد علاوه بر رفع ایرادات این نوع بینی، چارچوب تقویت شده ای را در آن خلق کند که از نتیجه به دست آمده از عمل بینی پشتیبانی کرده و ماندگار باشد.

حین جراحی بینی در مدیریت نوک بینی در بینی های گوشتی، گاهی از گرافت غضروفی استفاده می شود. گرافتینگ به معنی استفاده از غضروف بدن خود بیمار برای شکل دهی و تقویت بینی می باشد. در برخی موارد، گرافتینگ بر روی نوک بینی انجام می شود و جراح مانورهایی را برای خلق کانتوری زیبا در نوک بینی با استفاده از این تکنیک مدرن انجام می دهد.

عمل بینی زنانه و مردانه

افراد، دارای آناتومی اسکلتی متنوعی می باشند که عوامل ژنتیکی و جنسیتی در آن تاثیر گذار است. برای مثال زنان دارای بینی کوتاه تر، کوچک تر و ظریف تری هستند یا پوست بینی مردان ضخیم تر است. همین عوامل باعث می شود که اهداف زیبایی دنبال شده در صورت این گروه در زمان انجام جراحی بینی متفاوت باشد. تفاوت عمده در عملیات رینوپلاستی زنان و مردان را میتوان به دستاوردهای خلاقیتی و تکنیک هایی نسبت داد که می تواند مطلوب ترین نتیجه را از فرایند عمل بینی خلق کند. تکنیک هایی از قبیل پرزرویشن رینوپلاستی، تیپ پلاستی یا استفاده از تکنیک پلی گون باعث شده است که بتوان مطلوب ترین نتیجه را متناسب با ویژگی های صورت هر بیمار خلق نمود.

جراحی بینی مدرن

پرزرویشن رینوپلاستی را می تواند روشی جدید و مدرن در زمینه عمل بینی در تهران دانست که نتایج بسیار طبیعی و رضایت بخشی را حاصل می کند. طی این پروسه جراح با حفظ بخش زیادی از بافت های طبیعی ، ایرادات را برطرف می نماید. عموما دوره ریکاوری که افراد بعد از جراحی بینی مدرن تجربه می کنند ، آسان و کم دردسر است.

نقش پوست در نتیجه عمل زیبایی بینی

پوست ، نقش مهمی را در نتیجه جراحی بینی ایفا می کند. بعد از اتمام جراحی ، پوست دوباره روی چارچوب استخوانی و غضروفی برگردانده می شود و کیفیت پوست در اینجا نقش مهمی را در نشان دادن تغییراتی که در چارچوب بینی داده شده ایفا می کند. اگر پوست بینی خیلی ضخیم باشد ، اجازه نمی دهد تا زیبایی های پایه ، به نمایش گذاشته شود. اگر پوست بینی خیلی نازک باشد ، حتی کوچک ترین ایراد را نشان می دهد. پس می توان به خوبی درک کرد که نقش پوست در نتیجه جراحی ، بسیار تعیین کننده است. با لحاظ کردن اهمیت این موضوع ، جراح ، در طول اجرای فرایند جراحی ، در صورت نیاز ، تکنیک هایی را با هدف بهبود کیفیت پوست و ارتقا دادن نتیجه جراحی بینی ، به کار خواهد گرفت.

نتیجه عمل زیبایی بینی با پوست ضخیم

تکنیک جدید عمل بینی با تغییرات کمتر و نتیجه مطلوب تر

تکنیک های نوظهوری در جراحی های مدرن رینوپلاستی دیده می شود که ماحصل آن نتایجی طبیعی تر است. تکنیک Conservative تکنیکی محافظه کارانه است که معتقد است تغییر کمتر، نتیجه بهتری از جراحی بینی را خلق می کند. بینی به خودی خود اندام کوچکی است ولی وقتی با سایر مولفه های صورت مقایسه می شود گاهی بزرگ به نظر می رسد. برای رفع ایرادات متعدد در بینی از قبیل بزرگ بودن اندازه ، وجود قوز روی پل بینی، بدشکل بودن نوک بینی و سوراخ های آن، تکنیک های متعددی به کار گرفته می شود ولی همه اینها یک هدف را دنبال می کنند و آنهم حفظ طبیعی بودن نتیجه و ماندگار تر بودن آن است. در فرایند های جراحی بینی امروزی، بینی بعنوان یک عضو مستقل در نظر گرفته نمی شود بلکه در زمان جراحی کردن این اندام، نسبت و تناسب آن با سایر بخش های صورت لحاظ می شود تا نتیجه نچرال مد نظر حاصل گردد.

تجربه عمل بینی بدون بیهوشی

استرس و اضطراب ناشی از عمل کردن بینی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از آن ها پروسه بیهوشی عمومی است. علت نگرانی و عدم تمایل بیماران به قرار گرفتن تحت بیهوشی عمومی ، به خاطر اثرات جانبی پس از آن است. ترکیبات موجود در این دارو باعث می شود که فرد حدوداً تا 48 ساعت بعد از عمل بینی حالاتی همچون سرگیجه ، تهوع ، استفراغ و بی حالی را تجربه کنند. اما این موارد کاملا موقت بوده و با گذشت دو روز ترکیبات از بدن خارج شده و فرد رو به بهبودی می رود.

با این حال همچنان بعضی از بیماران تمایل دارند جراحی بینی بدون بیهوشی را تجربه کنند و تصور آنان بر این است که این روش بهتر است. اگر شما هم از این دست متقاضیان عمل بینی هستید پس حتما ادامه مطلب را بخوانید.

همین ابتدا باید اشاره شود که تصمیم گیری در خصوص نوع بیهوشی عمل زیبایی بینی ، از وظایف بهترین جراح بینی تهران و متخصص بیهوشی است ؛ بنابراین بیمار نباید بیهوده بر نوعی که دلخواه اوست ، اصرار ورزد. متقاضیان عزیز نبایستی در مورد عبارت بدون بیهوشی دچار اشتباه شوند. منظور اصلی در این تکنیک ، تزریق و اعمال دارو بیهوشی تنها بر موضعی است که قرار است تحت جراحی قرار بگیرد. در این راستا پزشک دوز تزریق دارو را به گونه ای معین می نماید که فرد در حین عمل به خواب فرور نرود و فقط بینی آن بی حس شود. از این بابت است که به آن عمل بینی بدون بیهوشی می گویند.

یک نکته قابل ذکر دیگر این است که در کل، واحد و دوز تزریقی ماده بیهوشی عمومی مشخص و معین شده است و خطری را برای زندگی و سلامت فرد ایجاد نمی کند. چنانچه پروسه جراحی بینی تحت نظر جراح مجرب و مسلط بر امر رینوپلاستی صورت بگیرد ، هیچگونه عارضه ای بیمار را تهدید نخواهد کرد.

اقدامات قبل از عمل بینی

داشتن آمادگی لازم پیش از جراحی زیبایی بینی ، چه به لحاظ جسمانی چه روانی برای هر فرد لازم است. یکسری اقدامات در این راستا وجود داشته که به شما کمک می کنند جراحی بینی راحت تری را تجربه کنید. با مراجعه به یک جراح خوب برای عمل بینی در تهران ، از سوی ایشان مشاوره و البته معاینه می شوید. طی مشاوره مواردی مثل پرونده پزشکی و نوع داروهای مصرفی مورد بررسی قرار میگیرند. همچنین پس بعد از آن ، جراح بینی را به لحاظ فیزیکی معاینه می کند تا ایرادات آن را شناسایی نماید. با مشخص شدن مشکلات بینی ، هدف و تکنیک جراحی هم معین می گردند. معمولا بهترین دکتر عمل بینی در تهران  روش بسته را برای عمل انتخاب می نماید. در پایان جلسه ویزیت ، بیمار خواسته خود را مطرح می کند و به دنبال آن جراح در صورت نیاز ، دیدگاه فرد نسبت به نتیجه عمل و چیزی که می خواهد را با توضیحاتی که ارائه می دهد ، اصلاح می کند.

2 توصیه مهم پزشکی پیش از جراحی بینی :

 • به مدت حداقل 2 هفته پیش از عمل بینی سیگار کشیدن را کنار بگذارید
 • حداقل 4 هفته مانده به روز جراحی بینی ، از نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید.

 

عمل بینی - دکتر فرزان رضایی

 

آشنایی با روند جراحی بینی

برای شروع لازم است بیمار تحت بیهوشی قرار بگیرد. عموما بهترین دکتر عمل بینی در تهران از بیهوشی عمومی استفاده شده و فرد به طور کامل به خواب فرو می رود. شایان ذکر است که نوع بیهوشی جراحی بینی در تهران را جراح انتخاب می کند. بعد از این که دارو بیهوشی اثر گذار واقع شد و فرد به خواب رفت ، جراح ، مراحل عمل دماغ را آغاز می کند :

 1. با توجه به تکنیک انتخابی عمل بینی ، برش جراحی بر روی بافت کلوملا یا داخل سوراخ های بینی ایجاد می گردد.
 2.  پس از برش دهی ، پوست از روی ساختار بلند شده و پزشک به بافت های زیرین دسترسی پیدا می کند.
 3.  با توجه به ایرادات ، اصلاحات از طریق برش دهی بافت ها یا پیوند بافت غضروفی و استخوانی به انجام می رسند.
 4. با اتمام تغییرات جراحی بینی ، نوبت به قرارگیری مجدد پوست بر روی بافت ها شده و برش ها با نخ بخیه ، بسته می شوند.

مدت زمان انجام عمل بینی برای همه افراد یکسان نیست و هر چه ایرادات بیشتر و گسترده تر باشند ، طبیعتا مدت زمان انجام جراحی هم طولانی تر می شود. زمانی که به طور میانگین برای فرایند جراحی بینی در نظر گرفته شده است ، 1.5 الی 3 ساعت است.

نتیجه جراحی بینی بعد از یکسال

 

بهترین جراح بینی تهران

انتخاب جراح برای عمل بینی در تهران یک تصمیم شخصی بوده و به احساسات شما وابسته است. گاهی دوست جراحی را انتخاب کنید که با او احساس راحتی بیشتری می کنید و فکر می کنید سلیقه او با انتظارات و اهداف شما هماهنگی بیشتری دارد. در هر حال توصیه در راستای انتخاب پزشک خوب برای عمل زیبایی بینی در تهران این است که انتخاب خود را به گونه ای انجام دهید که دستیابی به رضایت کامل از نتیجه نهایی ماحصل آن باشد. یک جراح خوب و صاحب تجربه تمام تمرکز خود را بر روی فرایند می گذارد و با علم و تسلط کامل به دامنه متنوعی از تکنیک ها و به پشتوانه مهارت و چشم انداز هنری خود جزئی ترین فاکتورها را نیز مد نظر قرار داده و نسخه بهتری از چهره فرد را خلق می کند. بهتر است برای عمل بینی خود یک جراحی را انتخاب نمایید که با جدیدترین متد و تکنیک های جراحی بینی همچون ، پرزرویشن رینوپلاستی ، کانتور لاین بینی و غیره ، آشنایی کامل داشته باشد.

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است ؟

به طور معمول جراحی بینی یک فرایند ایمن به حساب می آید و برخلاف شایعات ، تهدید جانی و مرگ برای کسی به همراه ندارد. افرادی که به نوعی بیماری مبتلا هستند و میخواهند عمل بینی را انجام دهند ، می بایست ابتدا شرایط خود را با جراح در میان گذاشته و راهنمایی های لازم را جهت کنترل شرایط بیماری تان دریافت کنید. بدین ترتیب اختلالی در روند جراحی بینی شما پیش نمی آید. کسانی که به بیماری هایی همچون دیابت ، مشکلات قلبی و اختلالات مربوط به انعقاد خون مبتلا هستند ، حتما جراح بینی خود را از این امر مطلع سازند.

مراقبت های بعد از عمل بینی

دستورالعمل های مربوط به بایدها و نبایدهای بعد از جراحی بینی مواردی هستند که تلاش برای دنبال کردن آنها می تواند دوره ریکاوری کم فراز و نشیب تر و بهبود بهتری را به همراه داشته باشد. برخی از این دستورالعمل ها به شرح زیر می باشد:

 • پس از عمل زیبایی بینی حتی الامکان از خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین با هدف پیشگیری از تشدید تورم خودداری کنید.
 • در زمان خواب یا استراحت پس از عمل بینی با استفاده از چند بالش در حالت لم داده قرار بگیرید تا به بینی و صورت فشار وارد نشود.
 •  بعد از جراحی زیبایی بینی از کمپرس سرد برروی گونه ها و اطراف چشم ها استفاده کنید. این کار را حتماً در طول 24 ساعت اول بعد از جراحی انجام دهید و آن را به تعویق نیاندازید.
 • پس از جراحی بینی برای کمک به رفع انسداد بینی سه تا چهار بار در روز از اسپری بینی استفاده کنید.
 • برای تمیز کردن بیرون بینی از گوش پاک کند آغشته به پراکسید استفاده کنید. بعد از برداشته شدن گچ بینی باید دوبار در روز فرایند شستشوی بینی را انجام دهید.
 • اگر به دلیل تنفس از راه دهان لب هایتان خشک شد به روی لب ها روغن، وازلین یا رژلب بمالید.
 • بعد از برداشته شدن گچ بینی که اغلب در روز هشتم پس از عمل بینی انجام می شود می توانید به محل کار یا تحصیل خود بازگردید. حتماً مراقب باشید به بینی ضربه ای وارد نشود.
 • احساس سرگیجه یا عرق سرد تا چند روز بعد از جراحی طبیعی بوده و به طور خودبخود رفع می شود.

درد بعد از جراحی بینی

پس از به هوش آمدن و رفع اثرات داروی بیهوشی ، انتظار می رود که میزانی درد به سراغ تان بیاید. وقوع درد بخاطر تغییراتی که حین جراحی بینی روی بافت ها انجام شده کاملا امری طبیعی است و حتی ممکن است در دو الی سه روز اول تشدید یافته باشد. اما پس از این بازه ، با شروع روند بهبودی ، شدت درد هم کاهش پیدا می کند. پزشک عمل بینی در تهران در جهت تسکین و کنترل درد ، داروهای مسکن را تجویز می نماید که اثر گذاری آن ها مشروط به مصرف طبق دستور ارائه شده است.

آیا عمل بینی عوارض دارد ؟

نمی توان گفت که جراحی کردن بینی ، هیچ عارضه ای را در پی ندارد چرا که وقوع این مسئله بعد از هر نوع عملی امکان پذیر است. البته انتخاب یک جراح خوب عمل بینی در تهران که از روش درن و کم تهاجم برای انجام جراحی بینی بهره میگیرد و نیز گوش دادن به توصیه های مراقبتی ایشان ،  ریسک عارضه های پس از عمل را تا حد زیادی کاهش می دهد. از جمله عوارض احتمالی عبارتند از :

 • عفونت
 • خون دماغ شدن
 • تشکیل اسکار
 • تغییر رنگ پوست
 • تغییر در حس بویایی
 • درد
 • ورم و کبودی

این نکته هم قابل ذکر است که تعدادی از این عارضه های جراحی زیبایی بینی جانبی بوده و هر چه روند بهبودی رو به جلو می رود ، اثرات مذکور هم برطرف می شوند.

🎥 فیلم کامل عمل بینی در تهران

 

تشخیص جراحی بینی با انتخاب چه کسی انجام می شود ؟

برای انجام جراحی زیبایی بینی ابتدا باید به جراح مراجعه نماید و درخواست خود را مطرح کند . تشخیص انجام جراحی دماغ و یا عدم انجام آن با توجه به نظر پزشک می باشد .

چه کسانی نمی توانند بینی شان را عمل کنند؟

افرادی که تعادل روحی و روانی ندارند ، وسواس و یا افسردگی شدید دارند قادر به انجام عمل بینی نمی باشند . زیرا این افراد در صورت وجود یک مشکل دچار ترس و نگرانی شدید می شوند و برای شخص کاملا مضر می باشد . بیمارانی که مشکل قلبی دارند نمی توانند جراحی بینی را انجام دهند . در رینوپلاستی باید توجه داشته باشید که محدودیت های بسیاری ممکن است وجود داشته باشد . این محدودیت های در جلسه مشاوره به بهترین دکتر عمل بینی تهران اطلاع داده می شود . انتظار از عمل زیبایی بینی باید یک درخواست منطقی باشد ، به عنوان مثال فردی که بینی گوشتی بزرگی دارند، نباید انتظار داشتن بینی فانتزی را داشته باشد .

هزینه عمل کردن بینی به چه عواملی بستگی دارد؟

مبلغ نهایی قابل پرداخت جهت انجام جراحی بینی در تهران به عواملی همچون هزینه کلینیک ، دستمزد متخصص بیهوشی و جراح بستگی دارد .

عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی

هر چند برخی متخصصان معتقدند هیچ محدودیتی در حرف زدن بعد از جراحی بینی وجود ندارد ولی برخی دیگر نیز بر این باورند که لازم است که در طول هفته اول بعد از جراحی بیمار کمتر حرف بزند و تلاش کند تا از خندیدن اجتناب کند. مراقبت پس از عمل بینی در این موارد بهترین راه برای کمک به کاهش ورم است. اگر در زمان حرف زدن یا خندیدن و باز شدن دهان احساس درد می کنید بهتر است در طول دوره بهبود سطح انجام این دو کار را به حداقل برسانید. هر چند حرف زدن یا خندیدن مشکلی را برای نتیجه رینوپلاستی بوجود نمی آورد ولی جدی گرفتن آن بعنوان یک توصیه می تواند در هموار تر شدن مسیر دستیابی به نتیجه مطلوب موثر واقع شود.

تا چند روز بعد از جراحی بینی سر باید بالا باشد؟

خوابیدن به پهلو در طول دوره بهبود بعد از عمل بینی می تواند زمان ریکاوری را طولانی کرده و باعث تشدید کبودی و تورم شود. بدتر از آن اینکه ممکن است به بینی شما ضربه یا فشار شدیدی وارد شود. برای اجتناب از وقوع چنین اتفاقات بدی بهتر است در طول چند هفته اول بعد از عمل شب ها هنگام خواب یا روزها هنگام چرت زدن دو یا سه بالش در زیر سر قرار دهید تا در حالت لم داده قرار گرفته و از وارد آمدن فشار یا آسیب به بینی جلوگیری به عمل آورید.

آبریزش بعد از عمل بینی

یکی از رایج ترین گلایه های بیمارانی که به تازگی جراحی بینی انجام داده اند این است که بعد از عمل دچار آبریزش بینی شده اند. اگر قبل از جراحی نیز به این مشکل دچار بوده اید، التهاب غشای مخاطی بینی می تواند نشانه آلرژی باشد. اما اگر بعد از جراحی بینی دچار آبریزش بینی شده اید علت آن به آلرژی ارتباطی ندارد. دو عامل از عوامل عمده در بروز این آبریزش بعد از جراحی بین خواهند بود.

عامل اول، انسداد مجاری عبور هوا در بینی جدید شماست. وقتی جراح طی عمل بینی ارتفاع پل بینی را کاهش داده و از غضروف نوک بینی می کاهد، دریچه های داخلی و خارجی دیگر از قابلیت عملکرد خوبی برخوردار نخواهند بود. این به معنی تخریب دیواره های جانبی بوده و نشان می دهد که بینی از پهنای کافی برای عبور هوا برخوردار نیست. در چنین شرایطی، هوا به جای اینکه از مجرای بینی عبور کند، می چرخد و پوشش داخلی بینی را خشک می کند. همین امر باعث آبریزش بینی می شود. زمانی که دریچه ها و علل دیگر انسداد بینی درمان شود، التهاب غشای مخاطی بینی در طول چند ماه رفع می گردد.

علت دوم آبرزیش بعد از عمل بینی که از رواج کمتری در مقایسه با مورد اول برخوردار است، کاهش بیش از حد توربینت های پایینی است. سه جفت توربینت در بینی وجود دارد و پایینی ترین آنها معمولاً مسئولیت گرم و مرطوب کردن هوا را بر عهده دارند. بنابراین صرفنظر از اینکه هوای بیرون چقدر سرد یا خشک است، وقتی این هوا به ریه ها می رسد دارای رطوبت صد درصدی بوده و دمای آن تقریباً نزدیک به دمای بدن است. این همه کار در یک ارتفاع 6 اینچی در بینی، یک پدیده اعجاب انگیز است.

چرا بعد از عمل ، باید بینی مان را چسب بزنیم ؟

چسب زدن بعد از جراحی بینی، به فرم گیری بافت های بینی در ساختار جدید خود و نیز کاهش ورم کمک می کند. لازم است در یک ماه اول دوره ریکاوری ، می بایست به طور مداوم از چسب بینی استفاده شود . نحوه زدن و برداشتن چسب بینی یک موضوع حائز اهمیت است و باید به درستی انجام گیرد. این امر از سوی جراح بینی به طور کامل به شما آموزش داده می شود.

 

 


Message Us on WhatsApp