عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی چیست؟ عوارض و مشکلات جراحی بینی به چند دسته تقسیم می شود؟ دلیل تنگ شدن مجرای بین بعد از جراحی چیست؟ برای اطلاع از پاسخ این پرسش ها مطلب ذیل را بخوانید.

صورت یکی از قسمت های بدن می باشد  که بیشتر در معرض دید قرار دارد و بینی در مرکزیت آن می باشد.جراحی بینی یکی از رایج ترین و شایع ترین عمل های زیبایی است. اگر چه این جراحی باهدف ایجاد ظاهر متناسب در فرد انجام می شود اما همراهی پزشک متخصص و داشتن آگاهی های کافی در این زمینه می تواند بر سلامت روان و جسم فرد تاثیر گذار باشد.

به دلیل وجود بینی در وسط صورت، نقش بسیار مهمی در زیباتر کردن فرد دارد و اگر اصول زیبایی رعایت شود موجب می شود که چهره بیمار به بهترین نحو تغییر کند.

عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی

عوارض

بینی ها در افراد مختلف کاملا متفاوت هستند و به همین دلیل است که جراحی زیبای بینی جز پر چالش ترین عمل های زیبایی محسوب می شود. جراحی بینی اگر به طور صحیح و از روی اصول علمی انجام نشود ممکن است مشکلاتی را برای بیماران به وجود بیاورد ممکن است این عوارض زندگی بیمار را تحت تاثیر قرار دهد.

به طور کلی عوارض جراحی ها ی بینی به دو دسته تقسیم می شوند:

عوارض و مشکلات تنفسی

این عارضه به دلیل چسبندگی های داخل بینی، باقی ماندن انحراف تیغه بینی و یا به دلیل کوچک شدن بیش از حد سوراخ های بینی و مسیر تنفس به وجو می آید که با اصطلاح تنگی دریچه بینی شناخته می شود این اختلال شایع ترین عارضه تنفس بعد از جراحی بینی است.

زمانی که مجرای داخل بینی به دلیل تکنیک نامناسبی که در جراحی انجام شده است، تنگ می شود و تنفس فرد به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد. این افراد علائم زیر ار دارند:

  • شب تا صبح با دهان باز نفس می کشند.
  • خشکی گلو دائمی
  • گرفتگی صدا

عوارض ظاهری و زیبایی

این عارضه در افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند و بعد ازعمل نه تنها زیبا تر نمی شوند بلکه زیبایی قبل خود را هم از دست داده اند. در اکثر موارد دلیل این مسئله نا متناسب بودن بینی با اجزای صورت است. مانند کوچک شدن بیش از حد بینی که باعث از بین رفتن تناسب قبلی می شود.

 

جهت دریافت مشاوره از دکتر فرزان رضایی، بهترین جراح  بینی در تهران با شماره 22900071 تماس حاصل نمایید .

همچنین جهت مشاهده عمل ها و کارهای دکتر فرزان رضایی می توانید مراجعه کنید به پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

نتیجه گیری

 به طور کلی اکثر عوارض جراحی ها ی بینی چه اختلال تنفسی و چه مشکلی که مربوط به زیبایی است، به دلیل بیش از حد کوچک شدن بینی و برداشتن زیاد بافت ها انجام می شود، به همین دلیل است که امروزه برای پیشگیری از این مسائل در جراحی های بینی سعی می شود به جای آنکه اندازه بینی بیش از حد کوچک شود، تناسب و هارمونی بین بینی و اجزای صورت به وجود آید و توجه ویژه ای به مسائل داخل بینی می شود که مشکلات بعد ازعمل برای بیماران پیش نیاید.

سایر مقالات:

آیا آلرژی با جراحی بینی از بین می رود؟

روش های جراحی بینی

جراحی بینی طبیعی

مراقبت بعد از جراحی بینی 

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی 

 

Message Us on WhatsApp