لیفت آندوسکوپی ابرو

با کهولت سن و پیری شخص تمامی عضلات صورت به تدریج شروع به افتادگی می کند. در اثر افتادن و شل شدن عضلات، چین و چروک هایی بر صورت و چین و چروک هایی عمودی بین ابروها ظاهر می شود. ابرو ها حالت افتادگی پیدا می کند و آن قوس زیبای سابق اش محو شده و به حالت صاف و یکنواخت تبدیل می شود. لیفت آندوسکوپی یکی از روشهای از بین بردن نشانه های پیری می باشد.

لیفت-ابرو

لیفت-ابرو

چگونگی انجام لیفت آندوسکوپی ابرو

در تمامی عمل های جراحی برش ایجاد می شود و زخم وجود دارد. از مهمترین وظایف یک پزشک این است تا برش را در جایی ایجاد کند که دیده نشود و بخیه ها را با دقت انجام دهد تا ظاهر زخم ها را به حداقل برساند. یکی از مزایای مهم لیفت اندوسکوپی در مقابل سایر روش ها، طول برش هاست. این زخم ها در قسمت رویش مو پنهان شده و به سرعت بهبود می یابند. این زخم ها با رشد موها به سختی دیده می شوند تا اینکه به کامل خوب شوند و تقریبا اثری از آنها باقی نمی ماند. موها در زمان جراحی تراشیده نمی شود. لذا شخص تاس نخواهد شد.

در لیفت آندوسکوپی ابرو برخلاف سایر عمل های سنتی لیفت ابرو، پزشک با ایجاد چهار یا پنج برش بسیار کوچک  با طول دو سانتی متر در پوست سر ابزار آندوسکوپی را داخل فرستاده (آندوسکوپی عبارتست از یک دوربین بسیار حساس و کوچک که در انتهای یک سیم فنری قرار دارد). سپس پزشک با استفاده از ابزار های خاص خود صورت را لفت کرده و ابروها را به سمت بالا می کشد. همچنین در برخی مواقع ممکن است پزشک با استفاده از ابزارهای خاص، بافت یا عضلات شل شده و اضافی را از بین ببرد تا ظاهر زیباتر و نتایج بهتری بدست آورد.

این عمل نسبت به سایر عمل جراحی لیفت ابرو درد و عوارض کمتری دارد. دوره نقاهت این عمل بسیار کوتاه بوده و بیمار پس از مدت کوتاهی (که معمولا بین دو تا چهار روز است)  می تواند فعالیت روزانه خود را مجددا از سر بگیرد.

پس از انجام عمل لیفت آندوسکوپی ابرو

پیشنهاد می شود که به میزان کافی استراحت نموده و از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید. اما انجام فعالیت های سبک و فعالیت های روزمره بلا مانع است. وجود ورم اطراف چشم پس از عمل کاملا طبیعی است.

در صورتی که هیچ گونه مشکلی وجود نداشته باشد انجام فعالیت های بدنی سبک پس از یک هفته بلا مانع است.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی- بهترین جراح بینی