با از راه رسیدن خزان پیری ، جسم افراد به تدریج به افول می رسد ؛ این موضوع با تغییراتی در وضعیت ظاهری و جسمانی آنها همراه خواهد بود. این موضوع هنگامی بیشتر خودش را نشان می دهد که چین و چروک ها و ابروهای افتاده در چهره فرد پدیدار شود. هر ساله روش های متعددی برای رفع اثار پیری مطرح شده اند که در این بین ، لیفت اندوسکوپیک ابرو با دقت بالا نتایج مطلوبی را به ارمغان می آورد. پیشرفت تکنولوژی که در همه عرصه ها مطرح است در این حوزه نیز بیش از پیش خودنمایی کرده است و این امکان را برای پزشکان فراهم اورده است که از روش خاص ، محدوده ارزیابی ها را افزایش دهند تا لیفت ابرو مطابق میل زیبا جو به سرانجام برسد. اگر تمایل دارید این پروسه را به انجام برسانید ، به توضیحات دکتر فرزان رضایی توجه نمایید.

لیفت ابرو - دکتر فرزان رضایی

 

چرا لیفت ابرو انجام می شود؟

با افزایش سن عضلات و پوست صورت به تدریج تحلیل می روند ، این موضوع به افتادگی ابروها منجر خواهد شد و در آن فاصله بین ابروها کاهش پیدا می کند. پس از این فرایند طبیعی ، اجزا صورت به خودی خود قابلیت برگشت به حالت اول را ندارند به این ترتیب اقدامات زیبایی تحت عنوان لیفت ابرو و مژه الخصوص نوع لیفت اندوسکوپی ابرو مورد استقبال همگان قرار گرفت. این کار با از بین بردن خمودگی های چهره فرد ، جوانی را برای وی به ارمغان می آورد.

انواع متدهای جراحی بالا بردن ابرو

بسته به نتایج دلخواه شما ، می توان از متد های مختلفی استفاده کرد. تفاوت این شیوه ها کاملا به محل اعمال جراحات بستگی دارد. در ادامه با انواع مختلف آن اشنا خواهید شد:

 • لیفت اندوسکوپیک ابرو : جراحات متعددی در این متد ایجاد می شود. که این برش های کوچک پشت خط مو فرد زیبا جو ایجاد می شود.
 • بالا بردن موقت ابرو :  این متد با ایجاد جراحات در قسمت پشت خط مو یا شقیقه به صورت موقت ابروها را به سمت بالا متمایل می کند.
 • لیفت ابرو مستقیم : از طریق حذف پوست بالای پلک زیبایی را به فرد هدیه می بخشد. این شیوه زیبایی اغلب برای افراد دارای ابروهای پر پشت مورد استفاده قرار می گیرد.
 • لیفت ابرو تاجی : این نوع پروسه از طریق ایجاد یک برش در قسمت پشت خط مو در امتداد بالای سر انجام می شود.
 • لیفت ابرو خط مو : با ایجاد برش بین قسمت بالایی سر تا ابتدای خط مو ، پیشانی و ابروهای فرد را بالا می برد.

لیفت اندوسکوپیک ابرو چیست؟

لیفت آندوسکوپیک ابرو (Endoscopic Brow Lift) همانند سایر روش های مورد استفاده یک متد زیبایی است که در آن ابروان فرد زیباجو بالا برده می شود. در واقع اندوسکوپیک بودن جراحی بالا بردن ابرو یک شیوه جدیدی در این حوزه شکوفا کرده است. از طریق این پروسه ظاهر پیشانی شما بهبود داده می شود ، بعلاوه ناحیه اطراف چشم ها نیز به سمت بالا کشیده ؛ در واقع برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که ابروهای افتاده یا نامتوازن دارند. لیفت کردن ابرو به روش اندوسکوپی با بهبود زیبایی شما ، باعث افزایش اعتماد به نفستان نیز خواهد شد. زیباجویان از دو روش جراحی پلک و لیفت ابرو  به روش اندوسکوپی می توانند به مقصود خود برسند.

مزایای لیفت آندوسکوپیک ابرو

برخلاف روش سنتی لیفت ابرو، لیفت پیشانی یا ابرو با آندوسکوپ مزایای بیشماری دارد که از جمله آنها به موارد زیر اشاره کرده ایم:

 • اسکار کمتر- برش های ایجاد شده در طول لیفت ابرو با دوربین بسیار کوچک هستند و به خوبی در لابلای موها پوشش داده می شوند. این بدان معناست که این برش ها بر خلاف برش بزرگ لیفت سنتی ابرو اصلاً قابل رویت نخواهند بود.
 • عوارض جانبی کمتر- وقتی برش ها کوچک باشد طبیعتاً از بار تهاجمی بودن فرایند نیز کاسته می شود و به این معنای کاهش خطر عوارض جانبی از قبیل عفونت یا بهبود نامطلوب زخم ها می باشد. این یک ویژگی ارزشمند در لیفت آندوسکوپیک ابرو محسوب می شود.
 • یک تجربه بهبود بهتر- بیمارانی که با روش جراحی بالا بردن ابرو با آندوسکوپ اقدام به بازیابی جوانی در چهره خود می کنند تجربه بهتری را در خصوص دوره بهبود در ذهن خود ثبت خواهند کرد. در روش لیفت ابرو با آندوسکوپ دوره بهبود در مقایسه با روش سنتی با سرعت بیشتری سپری می شود و بیماران زودتر شاهد سرحالی، شادابی و جوانی و جذابیت در چهره خود خواهند بود.

چگونه برای لیفت ابرو آماده شویم؟

بعد از مشورت با بهترین جراح لیفت اندوسکوپیک ابرو در تهران ، با تمامی جوانب این پروسه زیبایی اشنا می شوید. در جلسه معاینه اولیه نیاز است که پزشک از مسائل زیر آگاه باشد:

 • سابقه پزشکی شما ؛ بعنوان یک زیباجو موظف هستید که از تمامی شرایط پزشکی خاص که در گذشته و یا در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم کرده اید صحبت کنید. داروهای مصرفی ، مکمل ها و داروها گیاهی همگی از مواردی هستند که پزشک با آگاهی از آن ها می تواند بهترین پروسه را در پیش بگیرد.
 • ارزیابی فیزیکی فرد. برای اینکه لیفت اندوسکوپیک ابرو ، فرد را به نتیجه مطلوب خود برساند نیاز است که بهترین جراح لیفت ابرو در تهران یک سری ارزیابی ها را بر روی صورت افراد ، دور چشم ها و چین و چروک موجود انجام دهد. در برخی موارد با ارزیابی پوست بیمار نیز ، میزان تغییرات اعمالی تعیین می شود.
 • از انتظارات خود صحبت کنید. صحبت راجع به سطح توقع و اهدافتان از زیباسازی پزشک را بیش از پیش در امر یافتن بهترین متد لیفت ابرو یاری می کند.

اقدامات قبل از لیفت آندوسکوپیک ابرو

 1. از سیگار کشیدن پرهیز کنید. استعمال دخانیات با کاهش جریان خون در پوست دوره نقاهت فرد را طولانی تر خواهد کرد.
 2. از خوردن آسپیرین و داروهای ضد انعقاد که باعث افزایش ریسک خونریزی می شود ، بپرهیزید. در برخی موارد مکمل های گیاهی نیز همین اثار را بر خون افراد می گذارند و پزشک در در حین جراحی با مشکل مواجه می کنند.
 3. در روز جراحی لازم است کسی را بعنوان همراه در کنار خود داشته باشید. این فرد می تواند شما را بعد از جراحی لیفت ابرو با دوربین به منزل برساند.
 4. انتظار می رود که این جراحی زیبایی در بیمارستان یا کلینیک به صورت سرپایی انجام می شود. داروهای ارام بخش از روش IV( درون وریدی) به بدن شما تزریق می شود و در طول عمل زیبایی هیچ گونه دردی را حس نخواهید کرد.

لیفت اندوسکوپی ابرو چگونه انجام می شود؟

لیفت ابرو با دوربین ، یکی از روش هایی است که در آن بعلت کاهش جای زخم بعد از عمل و بافت های از بین رفته جایگاه ویژه ای در بین زیباجویان دارد. تنها هدف این اقدام زیبایی بالا بردن ابروهای افتاده نیست بلکه تغییراتی اعم از رفع چین و چروک های پیشانی ، خطوط میانی ابرو و چروک دور چشم را تحت تاثیر قرار می دهد. با اعمال جراحات متعدد و سطحی در قسمت پشت خط مو یک لوله باریک دارای نور و دوربین از این محل ها به داخل فرستاده می شود تا از این طریق بتوان بافت ها و عضلات را مشاهده کرد. در همین حین از محل برش دیگر ، بهترین جراح لیفت اندوسکوپیک ابرو در تهران بافت های پیشانی را بالا می برد و در مکان مناسب از طریق بخیه فیکس می کند.

مراقبت ها بعد از پروسه لیفت آندوسکوپی ابرو

بعد از انجام جراحی بالا بردن ابرو ، پیشانی شما به صورت شل بانداژ می شود تا از ایجاد التهاب در آن جلوگیری شود. بنا به صلاحدید دکتر خوب لیفت ابرو در تهران درن های برای خروج مایع بین بافتی یا خونابه تعبیه می شود. لازم است بدانید که در طول این مدت ، نیاز است که دستورالعمل های خاصی را در نظر داشته باشید تا هرچه زودتر به نتایج دلخواه خود برسید.
در روزهای اولیه بعد از لیفت اندوسکوپیک ابرو لازم است که موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • به نحوی بخوابید که سر شما بالاتر از بدن تان قرار بگیرد.
 • به طور مرتب داروها را مصرف کنید.
 • بر جلوگیری از تورم از کمپرس اب سرد استفاده کنید.
 • از ایجاد فشار بر روی محل برش ها خودداری کنید.
 • به یاد داشته باشید در طول این مدت درد و بی حسی از علائم رایج لیفت ابرو با دوربین می باشد. این موضوع به مرور زمان از بین خواهد رفت.
 • اگر زخم شما با باند پیچیده شده است ، در طول 1 تا 3 روز اینده با مراجعه به پزشک به باز کردن آن اقدام کنید.
 • بخیه ها اگر از نوع جذبی نباشد ، 7 روز نیاز خواهند داشت تا برداشته شوند.
 • درمورد فعالیت های بعد از جراحی ، با بهترین دکتر لیفت اندوسکوپیک ابرو در تهران صحبت کنید. به طور کلی مادامی که بر روی سر شما بخیه وجود دارد ، فعالیت هایی نظیر استحمام و شستشو ریسک عفونت جراحات را افزایش خواهند داد.
 • خطوط برش و کبودی های ناشی از جراحی به مرور زمان از بین خواهند رفت.

یا لیفت ابرو اندوسکوپی ، شکل چشم ها را تغییر می دهد؟

لیفت اندوسکوپی ابرو پروسیجری است که برای بالا کشیدن ابروها و قرار دادن آنها در موقعیتی که بتواند چهره را شاداب و جوان نشان دهد ، طراحی شده است. هر چند این فرایند عمدتاً روی موقعیت و کانتور ابروها تمرکز دارد ولی می تواند به طور غیر مستقیم روی شکل چشم ها نیز اثر بگذارد. با بالا کشیده شدن ابروها ، تغییر ظریفی در ناحیه چشم ها نیز رخ می دهد و چشم ها بشاش تر و شاداب تر دیده می شوند.

ریسک های لیفت اندوسکوپیک ابرو

همانند دیگر اقدامات یک سری ریسک ها وجود دارند که ممکن است زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار دهند :

 1. جای زخم ها ؛ تغییر در حساسیت پوست. تکنیک لیفت ابرو با اندوسکوپ با ایجاد جراحات جزئی می تواند موجب بی حسی های دائمی یا موقت در فرد شود.
 2. عدم تقارن در ابروها. گاهی اوقات خطاهای انسانی موجب می شود که یکی از ابروها یا هر دو آنها بسیار بالا برده شوند. در این صورت در چهره فرد ناهمگونی خاصی ایجاد میشود. حتی این موضوع در زمان بهبودی بعلت مراقبت های نا صحیح نیز محتمل هست. با همراه شدن با یک متخصص حاذق تا حد چشمگیری از رخ دادن این موارد جلوگیری کنید.
 3. مشکلات مربوط به ریزش مو ؛ لیفت اندوسکوپیک ابرو می تواند باعث بالا رفتن خط مو و ریزش مو در محل جراحات شود ؛ مشکلات حاصله به صورت طبیعی رفع خواهند شد اما در موارد بحرانی می توان از درمان های خاصی را مد نظر قرار داد.
 4. جراحی بالا بردن ابرو با اندوسکوپ نیز همانند دیگر متدهای زیبایی ریسک هایی نظیر خونریزی ، عفونت و حساسیت به مواد بی حسی را به همراه خواهد داشت.

در صورت مواجه با عوارض لیفت آندوسکوپیک ابرو که در ادامه گفته می شود ، فورا با بهترین جراح لیفت ابرو در تهران تماس برقرار کنید:

 • التهاب ناگهانی
 • نفس تنگی
 • درد قفسه سینه
 • ضربان قلب نامنظم

چه سنی برای جراحی لیفت ابرو مناسب است؟

به طور کلی محدودیت سنی خاصی برای جراحی نامبرده اعلام نشده است. به طور کلی گفته می شود برای چنین پروسه های زیبایی پس از 18 سالگی که فرد به لحاظ جسمی و عقلی به بلوغ رسیده می توان اقدام کرد. برخی از افراد که به طور مادرزادی در ناحیه ابروها دچار افتادگی هستند ، تمایل دارند در سنین جوانی برای عمل جراحی بالا بردن ابروها اقدام نمایند. متقاضیانی که در پی بالا رفتن سن به این امر دچار شده و برای عمل لیفت ابرو به جراح مراجعه می کنند ، عموما 30 سال به بالا هستند.

انتخاب روش مناسب لیفت ابرو

خطوط، چین و چروک ها و افتادگی ابروها و پیشانی چهره را نگران، خسته و عصبانی نشان می دهد. به مدد این پروسه این ناهنجاری ها قابل درمان است. اما زمانی که در اولین قدم شروع به سرچ درباره لیفت کردن ابروها می کنیم با تعداد بیشماری از روش ها از قبیل لیفت ابرو در خانه، در آرایشگاه، با نخ، با تزریق بوتاکس، جراحی بالا بردن ابرو، لیفت کردن ابرو با دوربین یا همان اندوسکوپ و بسیاری موارد دیگر روبرو می شویم و متاسفانه به دلیل پایین بودن آگاهی مان از هر یک از این روش ها شاید در انتخاب بهترین و مناسب ترین روش، وارد مسیر درست نشویم و راه را غلط انتخاب کرده و نتیجه نامطلوب ماحصل این انتخاب غلط مان باشد. پس چاره کار چیست؟

قطعاً مراجعه به یک متخصص با تجربه و ماهر که ضامن کار او نتایج درخشان ثبت شده در کارنامه کاری است بهترین و قابل اعتماد ترین روش می تواند باشد. یک جراح متخصص در این حوزه با تشریح آناتومی این بخش از صورت برای بیمار توضیح می دهد که دستیابی به یک نتیجه دائمی جراحی بالا بردن ابروها جز در سایه جراحی به روش دیگری ممکن نبوده و نتایج به دست آمده از روش های بدون جراحی موقتی بوده و ماندگار نخواهد بود. به مدد پیشرفت های رخ داده در تکنولوژی امروزه لیفت اندوسکوپیک ابرو بعنوان یک تکنیک پیشرفته و حداقل تهاجمی نتایج شگفت انگیز و دائمی را خلق می کند. این فرایند لیفت ابرو با دوربین با ایجاد تقریباً پنج برش ریز که به شکلی استراتژیک در لابلای موها پنهان می شوند امکان بهترین دسترسی به ساختارهای پیشانی را برای جراح فراهم می آورد. در این روش که از ابزار آندوسکوپیک کوچک استفاده می شود تغییرات و تنظیمات لازم با استفاده از این ابزار از طریق برش های کوچک در پوست انجام می پذیرد. نتیجه نهایی یک چهره جوان، جذاب و کاملاً طبیعی است.

بهترین جراح لیفت آندوسکوپیک ابرو در تهران

 

لیفت ابرو - دکتر فرزان رضایی

 

وقتی پروسیجر ظریف و حساسی مثل جراحی لیفت ابرو و پیشانی را به دست یک جراح پلاستیک متخصص ماهر و با تجربه می سپارید به طور خودکار خلق یک نتیجه رضایت بخش، چشم نواز و دوست داشتنی تضمین می شود. یک جراح خوب لیفت پیشانی با آندوسکوپ با استفاده از با کیفیت ترین استانداردها و بهترین عملکردهای جراحی و به خدمت گرفتن جدیدترین تکنولوژی و تکنیک های جراحی و به پشتوانه دانش به روز و مهارت مثال زدنی خود، جراحی شما را به یک تجربه شیرین و به یادماندنی تبدیل می کند. بهترین جراح لیفت ابرو تمرکز بر روی موارد زیر را بعنوان فاکتورهای اساسی در دستیابی به انتخاب موفقیت آمیز مورد تاکید قرار می دهد:

تجربه : اگر قصد دارید با قرار گرفتن تحت جراحی لیفت اندوسکوپیک ابرو به همراه سایر فرایندهای جوانسازی صورت از قبیل لیفت صورت، لیفت گردن، جراحی بینی و سایر فرایندهای قابل اجرا به طور همزمان با لیفت ابرو با دوربین، نسخه ای زیباتر و جوان تر را از خودتان بسازید، حتماً باید جراحی را انتخاب کنید که در این پروسیجرهای خاص، صاحب تجربه است. یک جراح خوب باید دارای توان برقراری یک ارتباط مبتنی بر همکاری و احترام بوده و متعهدانه اطلاعات عمیق مورد نیاز را در اختیار بیمار قرار دهد. خلق یک تغییر مثبت در چهره بیمار، چیزی است که یک جراح خوب مشتاقانه در جستجوی آن است.
بهره گیری از یک نگاه هنری، تمرکز روی تعادل، تناسب و هارمونی در چهره و استفاده از کمتر تهاجمی ترین روشها از قبیل روش آندوسکوپیک که منجر به ایجاد حداقل اسکار بعد از جراحی می شود، از دیگر نقاط قوت یک جراح خوب است.

تمرکز روی روش های نوآورانه و اجرای سفارشی فرایند : هر بیمار دارای ویژگی های منحصربفردی در صورت می باشد و همین موضوع باعث می شود که جراح پروسیجر را بر حسب نیازهای زیبایی و آناتومیکی هر بیمار اجرا کند. زمانی که جراحی به طور سفارشی انجام شود و هدف خلق نتیجه ای طبیعی و کامل را دنبال کند، قطعاً بیمار بالاترین سطح رضایت از جراحی را کسب خواهد کرد.

سابقه جراح : توجه به سابقه و شهرت جراح یک فاکتور مهم در فرایند انتخاب بهترین جراح لیفت ابرو است. برای یک جراح با سابقه که آمار فراوانی از جراحی های موفقیت آمیز را در کارنامه خود ثبت کرده است قطعاً حفظ سلامت بیمار الویت شماره یک می باشد. به این ترتیب، اجرای فرایند تحت بالاترین سطح از استانداردهای ایمنی و بهداشت، علاوه بر خلق چهره ای زیبا از شما، سلامت را که با ارزش ترین سرمایه تان است حفظ خواهد نمود.

چه زمان میتوان نتیجه جراحی لیفت آندوسکوپیک ابرو را مشاهده کرد؟

بسیاری از بیماران لیفت ابرو به روش اندوسکوپی می توانند بلافاصله بعد از جراحی شاهد نتیجه درمان خود باشند. ولی به خاطر داشته باشید که ورم تا حدودی در آشکار شدن نتیجه نهایی فرایند اختلال ایجاد می کند. معمولاً چند هفته طول می کشد تا ورم به طور کامل فروکش کرده و نتیجه زیبای نهایی خلق شده در چهره تان نمایان شود. وقتی ورم فروکش کرد می توانید برای چندین سال از داشتن چهره ای جوان، جذاب و زیبا لذت ببرید. با دنبال کردن رفتارها و عادات زندگی سالم و با اجتناب از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید و نیز کنار گذاشتن استعمال سیگار بیشترین فرصت ممکن را برای بهره مند شدن از نتیجه دوست داشتنی به دست آمده از جراحی به خود می دهید.

عوارض جراحی لیفت اندوسکوپیک ابرو

در زمان قرار گرفتن تحت یک جراحی ماژور، وقوع عوارض جانبی عمومی از قبیل خونریزی، عفونت، تشکیل لخته های خون و خطرات مرتبط با بیهوشی دور از انتظار نیست. علیرغم همه اینها می توان به جرات گفت که خطرات و عوارض جراحی تا حد زیادی با سلامت عمومی بیمار، سن و متخصص جراحی که عملیات درمان به دست او سپرده شده است، ارتباط دارد. متخصصی که از دامنه وسیعی از تجربه و مهارت برخوردار است و قبل از جراحی، درباره بیماری ها، سابقه پزشکی و فاکتورهای خطر فردی بیمار به دقت بحث کرده و ارزیابی های لازم را انجام داده است بدون شک جراحی را در امن ترین شرایط و با رعایت بروزترین پروتکل های ایمنی، سلامت و بهداشت اجرا می کند تا احتمال مورد تهدید قرار گرفتن سلامت بیمار به حداقل سطح ممکن برسد. بعلاوه، یک جراح صاحب تجربه در حوزه لیفت ابرو همچون یک همراه دلسوز در سراسر فرایند، در طول دوره مراقبت های قبل و بعد از عمل نیز بیمار را همراهی کرده و با در اختیار قرار دادن دستورالعمل های اختصاصی به بیمار کمک می کند تا یک تجربه جراحی تقریباً بدون عارضه و هموار را در ذهن ثبت کند.

 

مزایا جراحی لیفت ابرو

 

برش ها در جراحی لیفت اندوسکوپیک ابرو در چه نواحی ایجاد می شوند؟

یک مجموعه از پوزیشن ها برای ایجاد برش ها در لیفت اندوسکوپیک ابرو در پشت خط رشد موی تمپورال ایجاد شده و در موازات خط رشد مو پیش می رود. مجموعه دیگری از برش ها در پشت خط رشد موی سنترال ایجاد می شوند و این برش ها به صورت عمودی بوده و در جهت عمودی خط رشد مو پیش می روند. این برش ها دارای طول تقریباً یک اینچی هستند و با توجه به اینکه در پشت خط رشد مو ایجاد شده و در آنجا بهبود پیدا می کنند اصلاً قابل رویت نمی باشند. الگوی ایجاد برش ها در داوطلبین زن و مرد لیفت آندوسکوپیک ابرو متناسب با الگوی طاسی در این دو جنسیت ایجاد می گردد و حتی در زنان و مردانی که حجم موی بسیار کمی دارند نیز قابل اجرا است.

آیا جراحی لیفت اندوسکوپیک ابرو میتواند چین و چروک های پیشانی را از بین ببرد؟

جراحی لیفت ابرو نمی تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در درمان چین و چروک ها و خطوط روی پیشانی گذاشته و باعث از بین رفتن آنها شود. بسیاری از بیمارانی که چین و چروک های پیشانی دغدغه دیگری در چهره است که از جوانی و جذابیت چهره آنها کاسته است می توانند با استفاده از روند ترکیبی لیفت ابرو و پیشانی به طور همزمان علاوه بر بالا کشیده شدن ابروها و سرحال تر دیده شدن چشم ها از سر چین و چروک های پیشانی نیز خلاص شوند.

هزینه لیفت ابرو در تهران

قیمت جراحی بالا بردن ابرو با اندوسکوپ شامل دستمزد جراح، هزینه های بیهوشی و برخی هزینه های مضاعف می باشد. آزمایشات، گن های بعد از جراحی، داروهای تجویز شده توسط پزشک جهت استفاده در طول دوره ریکاوری نیز می تواند هزینه جراحی لیفت آندوسکوپیک ابرو را تحت تاثیر قرار دهد. شما می توانید در طول جلسه مشاوره در این خصوص اطلاعات کامل را از پزشک یا پرسنل درمان دریافت کنید.

آیا پروسیجرهای دیگری همزمان با جراحی بالا بیردن ابرو قابل اجراست؟

بله، خوشبختانه می توان با هدف بهبود جذابیت چهره، علاوه بر لیفت ابرو، جراحی های زیبایی دیگری را نیز به طور همزمان با این عملیات، متناسب با نیازهای بیمار بر روی صورت اجرا نمود. رایج ترین این فرایندها جراحی پلک یا بلفاروپلاستی است که به طور همزمان برای بازیابی حداکثر سطح جوانی در چهره به خدمت گرفته می شود. پروسیجرهای دیگر از جمله لیفت صورت، یا حتی فرایند های غیر جراحی را نیز می توان به این پکیج اضافه کرد. فاکتور محدود کننده اصلی در اجرای چند پروسیجر به طور همزمان، طولانی شدن زمان جراحی و خطرات مرتبط با آن است.

آیا در لیفت ابرو از درن و پانسمان استفاده می شود؟

پانسمان ها روز بعد از عمل برداشته می شود. این کار اغلب به دست پزشک شما صورت می گیرد تا بعد از برداشته شدن پانسمان، وضعیت زخم ها نیز کنترل شود. بعد از آن دیگری نیازی به پانسمان مجدد نمی باشد. خروج مقدار اندکی ترشحات از برش ها در طول 24 ساعت اول بعد از عمل کاملاً طبیعی است. این بخشی از روند نرمال بهبود است. اگر ترشحات بیش از 48 ساعت پس از جراحی تداوم داشت حتماً به پزشک مراجعه کنید.  برش ها اغلب با منگنه های مخصوص جراحی بسته می شوند و لازم است دو بار در روز بعد از برداشتن پانسمان، بر روی برش ها پماد آنتی بیوتیک بزنید.  بعلاوه، لازم به ذکر است که در جراحی لیفت ابرو اغلب از درن استفاده نمی شود.

چه مدت بعد از این پروسه می توان سفر کرد؟

سفر بعد از لیفت ابرو ( سفر هوایی یا زمینی در فاصله طولانی) معمولاً نباید قبل از اولین جلسه ویزیت بعد از جراحی انجام شود. اولین جلسه ویزیت، اغلب 5-7 روز بعد از جراحی برای کشیدن بخیه ها برگزار می شود. بیمارانی که در معرض خطر شکل گیری لخته خون هستند تا زمان صلاحدید پزشک ، باید از سفر رفتن خودداری کنند.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

بعد از جراحی لیفت ابرو ، هر چند این تکنیک تهاجم زیادی ندارد ، اما باز هم به مراقبت هایی نیازمند است. عموما پروسه لیفت اندوسکوپی ابرو ، سرپایی بوده و شما بعد از پایان پروسه می توانید به منزل باز گردید. مدت زمان ریکاوری شدن از عمل لیفتینگ ابرو ، از فردی به فرد دیگر متغیر است. اما به طور میانگین انتظار می رود طی یک الی دو هفته ، تمامی متقاضیان به سطح مطلوبی از بهبودی برسند.  جراح ، برای سهولت دوره ریکاوری ، توصیه های مراقبتی را به هر فرد ارائه می دهد که مهم ترین نکات مراقبت های بعد از لیفت ابرو ، به شرح زیر می باشد :

 • پیشنهاد می شود در شب اول پس از جراحی ، دوست یا آشنایی در کنارتان باشد تا در صورت نیاز برای انجام برخی امور ، کمک حال شما باشد.
 • پانسمان و بانداژ قرار گرفته بر روی موضع جراحی شده را تا 24 ساعت در محل نگهدارید.
 • توصیه پزشک در خصوص طریقه خوابیدن بعد از عمل لیفت ابرو بدین صورت است که به کمک 2 بالش ، سر خود را بالاتر از بدن نگه دارید.
 • قبل از جراحی حمام کنید ؛ چرا که تا 24 ساعت پس از عمل لیفت اندوسکوپی ابرو ، اجازه استحمام نخواهید داشت. بعد از 24 ساعت برای شستن سر و موضع جراحی شده ، از شوینده های ملایم ، مثل شامپو بچه استفاده کنید. همچنین موقع استفاده از سشوار برای خشک کردن موهایتان ، مراقب باشید گرما به طور ثابت و مستقیم بر ناحیه جراحی شده ، وارد نگردد.
 • برای جلوگیری از تشدید ورم و کبودی ، بهتر است مشروبات الکی را به مدت 48 ساعت مصرف نکنید.
 • فعالیت های سنگین و پر فشار ، اعم از حمل اجسام سنگین وزن ، تمرین و حرکات ورزشی پر تحرک و حتی رابطه جنسی را به یک هفته بعد از عمل موکول کنید.

رعایت نکات مراقبتی بعد از لیفت ابرو ، نقش بسزایی در سرعت و کیفیت روند بهبودی شما دارد.

جراحی بالا کشیدن ابرو چقدر طول می کشد؟

طول مدت زمان مورد نیاز برای جراحی بر حسب تکنیک ویژه استفاده شده و نیز نیازهای هر بیمار متفاوت می باشد. به طور کلی ، این جراحی چیزی بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد. البته لازم به ذکر است که زمان دقیق مورد نیاز برای اجرای فرایند به فاکتورهایی از قبیل دامنه پروسیجر ، آناتومی بیمار و نیز تجربه جراح و تکنیک استفاده شده وابسته است. مشورت با جراح می تواند اطلاعات دقیق را در خصوص زمان مورد نیاز برای اجرای جراحی در اختیارتان قرار دهد.

آیا می توان در دوران بارداری این عمل انجام داد؟

به طور کلی توصیه می شود از هر گونه جراحی زیبایی از جمله لیفت ابرو در طول دوره بارداری خودداری کنید. علت این است که در طول بارداری ، بدن در معرض تغییرات قابل ملاحظه ای قرار می گیرد و خطرات بالقوه ای ممکن است جنین و مادر را تهدید کند. در طول دوره بارداری ، تغییرات هورمونی بر روی روند بهبود اثر می گذارد و احتمال بروز عوارض جانبی بعد از جراحی را افزایش می دهد. بعلاوه ، بیهوشی و داروهای مسکن استفاده شده برای مدیریت درد ناشی از جراحی نیز به طور بالقوه به جنین در حال رشد ، آسیب وارد می کند.  سلامت و ایمنی مادر و جنین ، در طول دوره بارداری مهم ترین الویت است بنابراین هر گونه جراحی زیبایی باید تا زمان اتمام دوره شیردهی به تعویق انداخته شود.

سوالات متداول 

نتیجه لیفت اندوسکوپیک ابرو تا چند سال ماندگار است؟

در صورتی که پروسه جراحی به نحو مطلوب به انجام رسیده باشد ، می توان انتظار داشت که نتیجه آن تا بیش از 10 سال نیز ماندگار باشد. البته دقت کنید که این جراحی مانع اثرگذاری روند افزایش سن بر روی پوست نمی شود ، اما چهره شما را از سن حقیقی تان جوان تر نشان می دهد.

آیا در جراحی بالا بردن ابرو به روش اندوسکوپی درد نمود پیدا می کند؟

یکی از مزیت های لیفت ابرو با دوربین (اندوسکوپ) میزان درد کم پس از پروسه است. برخلاف تکنیک سنتی ، بیمار در روش جراحی بالابردن ابرو با اندوسکوپ درد کمتری را متحمل می شود که می تواند با مصرف دارو مسکن آن را کنترل کند.

وضعیت اسکارها، پس از لیفت کردن ابروها به چه صورت است؟

در روش اندوسکوپی ، به دلیل محدودتر بودن طول برش ها، روند ترمیم و بهبودی سریع تری خواهند داشت. همچنین اثر زخم عموما در چین های طبیعی پوست پنهان می شوند و نیازی نیست نگران نمایان شدن آن ها باشید.

آیا بالا بردن ابرو باعث ریزش مو می شود؟

با توجه به محل ایجاد برش ها طی جراحی بالا بردن ابرو که در راستای رستنگاه مو ایجاد می شوند ، طبیعی است که شاهد ریزش تارهای مو در آن ناحیه باشید. البته این شرایط موقت بوده و پس از بهبودی کامل ، رویش موها از سر گرفته می شود.

آیا همه می توانند به روش اندوسکوپی ، لیفت ابرو انجام دهند؟

لیفت اندوسکوپیک ابرو در قیاس با روش سنتی ، از تهاجم کمتری برخوردار است و بدین ترتیب افراد بیشتری می توانند تحت این جراحی قرار بگیرند. البته برای حاصل شدن اطمینان کامل ، حتما با جراح مربوطه مشورت نمایید.

Message Us on WhatsApp