آیا تا به حال به جوان ماندن دائمی اندیشه اید؟ آیا می دانستید طی پروسه جوانسازی مانند لیفت صورت ، تحولات عظیمی برای فرد رخ می دهد؟ داشتن طراوت جوانی از نیازهایی است که نمی توان از آن چشم پوشید ؛ بنابراین هر ساله تحقیقات گسترده ای بر روی پروسه های مختلف جوانسازی انجام می شود. در دوران های مختلف زیباجویان متناسب با اقتضای زمانه از متدهای مختلفی برای ارضا این نیاز، استفاده کرده اند. اگر شما نیز میل به داشتن ظاهر جوان را در خود حس کرده اید ، با خواندن مطالب تهیه شده از سوی دکتر فرزان رضایی ، قدم بزرگی را در این راه ، خواهید برداشت. همچنین در این مقاله شما با تکنیک لیفت صورت مدرن توسط بهترین جراح تهران نیز آشنا خواهید شد.

لیفت صورت - دکتر فرزان رضایی

خلاصه ای از لیفت صورت :

جراحی لیفت کردن پوست و عضلات صورت ، یک روش تهاجمی برای جوانسازی افراد تلقی می شود. آنچه از این پروسه زیبایی حاصل می شود ، حذف افتادگی های پوست و رفع چین و چروک گونه می باشد. در لیفت صورت مدرن یا هر متد دیگر ، فلپی از بافت های پوستی در هر دو طرف صورت به سمت عقب کشیده می شود. در واقع با ایجاد کشش مناسب جراح حاذق تشخیص می دهد چه میزان از بافت های نیاز به حذف شدن دارند. از آنجایی که اجزای فوقانی بدن به یک میزان دچار افتادگی می شوند ، اغلب همراه این پروسه ، لیفت گردن نیز انجام می شود ، تا زیباجو اهداف زیبایی خود را به کمال برساند.

صورت انسان به دلایل متعددی مانند اثر جاذبه، ارث و تماس زیاد با نور آفتاب دچار پیری می گردد. لیفت صورت جراحی است که با کشیدن، صاف کردن و سفت کردن پوست صورت، گردن، خط فک، باعث ایجاد چهره جوان تر و شاداب تر یا بازگرداندن نشانه های افت چهره ناشی از پیری می کند. با افزایش سن، گونه ها افت کرده باعث عمیق شدن خط خنده می شود، و صاف بودن و نمایش خط فک، گردن، چانه کاهش می یابد. همچنین با پیری، از حجم چربی صورت و همچنین انعطاف پوست کاسته خواهد شد.

بغیر از مسائل بالا، افراط در مصرف الکل و دخانیات نیز می تواند به روند پیری چهره سرعت بخشد. جراحی لیفت پوست و عضلات صورت برای از بین بردن افتادگی ها از کم کردن چین های بزرگ صورت و ایجاد چهره‌های جوان تر می باشد. اصلاح چین و چروک های ریز و دائمی بخصوص در اطراف دهان نیاز به روش های دیگر مانند درم ابرشین، لایه برداری با لیزر و یا لایه برداری با مواد شیمیایی خواهد داشت. دکتر فرزان رضایی بهترین جراح لیفت صورت در تهران در زمان مشاوره در رابطه با روند جراحی و بهترین روش ممکن مناسب برای چهره شما توضیحاتی می دهد. همراه داشتن عکس چهره در زمان جراحی به تصمیم جراح کمک فراوانی خواهد کرد.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای لیفتینگ صورت هستند؟

فرقی ندارد از کدام متد استفاده می کنید ، لیفت صورت مدرن یا سنتی ، افرادی دارای وضعیت زیر ، واجد شرایط دریافت خدمات جوانسازی اعم از لیفت ورتیکال صورت هستند:

 • افرادی که سیگار نمی کشند
 • از لحاظ سلامتی در وضعیت مطلوبی قرار دارند.
 • درباره لیفت صورت منطقی فکر می کنند.
 • به انتخاب خودشان برای انجام این پروسه زیبایی اقدام کرده اند.

تکنیک های لیفتینگ صورت

لیفت صورت با جراحی

بهترین سن برای انجام لیفتینگ 40 الی 60 سالگی می باشد. با بالا رفتن سن چربی افزایش می یابد و پوست شروع به افتادگی می کند. در لیفت صورت با جراحی چربی های اضافه را بر می دارند و در نتیجه عضلات صورت سفت و پوست کشیده می شود که این امر موجبات جوانسازی پوست فرد را فراهم می آورد. لیفت کردن صورت به روش جراحی زمانی حدود 3 ساعت را به خود اختصاص می دهد و جهت انجام آن از بی هوشی عمومی یا بی حسی موضعی، کمک می گیرند. برشهایی که در این عمل ایجاد می شود داخل خط مو هستند و بخیه ها را بعد از یک هفته بر می دارند. دوره ی نقاهت این نوع لیفت بیشتر از لیفت با لیزر طول می کشد و چنانچه فرد بخواهد ورزش انجام دهد باید از سه هفته بعد از عمل شروع به فعالیت کند.

لیفت صورت با لیزر

طی این پروسه به واسطه ی نور مادون قرمز کلاژن پوست را تحریک می کنند و سبب سفت شدن عضله و جوانسازی پوست می شوند. این عمل بی ضرر است و بعد از اتمام عمل با لیزر بیمار نتیجه را روی پوستش مشاهده می کند. در لیفت صورت با لیزر چین و چروکهای ریز و افتادگی پوست از بین می رود. در این روش بخیه و جای زخمی باقی نمی ماند.

انتخاب بهترین روش برای لیفت کردن صورت

قطعا هدف شما از پروسه فیس لیفت این است که به یک پوست صاف و بدون چروک برسید و به بیانی نتیجه موفقیت آمیزی را کسب کنید. اما می دانید چه موقع این مهم حاصل می شود ؟ زمانی که توسط یک جراح خبره ، تحت بهترین روش لیفت صورت قرار بگیرید. حال سوال اصلی که پیش می آید این است که بهترین روش برای لیفت کردن صورت چیست؟ همانطور که در طول مقاله توضیح داده شد ، برای لیفتینگ صورت هم روش های جراحی وجود دارد و هم روش های غیر جراحی. هر یک از این متدها هم خود به تکنیک های متعددی تقسیم بندی می شوند.

اما به طور کلی فرایند جراحی فیس لیفت در قیاس با روندهای غیر جراحی ، ماندگاری طولانی مدت و نتیجه طبیعی تری را به همراه دارد. در روش های جراحی نیز تکنیک اندوسکوپی امروزه در لیفت صورت بسیار پرکاربرد شده است. برای انتخاب یک روش مناسب جهت لیفت کردن صورت فاکتورهای متعددی از جمله میزان و شدت ایرادات موجود ، تایپ پوستی و حتی گاهی سن هم در نظر گرفته می شود. توصیه می شود که با یک جراح خوب لیفت صورت در شهر تهران مشورت کنید تا ایشان با انجام بررسی های لازم در این خصوص نتیجه گیری کند.

لیفت صورت چرا انجام می شود؟

شکل و ظاهر افراد با گذر زمان دچار تغییر و تحولات می شوند ؛ اصولا این تغییرات در پوست ، به صورت بیشتری نمایان خواهند شد. افتادگی و چین و چروک از عوارض پیری هستند که همه ما دیر یا زود با آن مواجه می شویم. با استفاده از لیفت صورت ، اثر شگفت انگیزی بر این روند طبیعی خواهیم گذاشت. به طور کلی این متد زیبایی می تواند به بهبود موارد زیر بپردازد:

 • ظاهر افتاده گونه ها
 • پوست اضافه در قسمت پایینی خط فک
 • رفع خطوط عمیق صورت
 • اگر جراحی لیفت صورت در تهران با لیفت گردن همراه شود به حذف چربی ها و پوست اضافه در آن نقطه نیز کمک خواهد کرد.
 • لیفت کردن صورت تاثیری بر چین و چروک های ریز ، آفتاب سوختگی و چروک اطراف دهان نمی گذارد ، زیرا نمی تواند ماهیت پوست افراد را تغییر دهد. برای از بین بردن موارد یاد شده ، بهترین جراح لیفت صورت در تهران راه مکملی را پیشنهاد خواهد داد.

لیفت ورتیکال صورت چیست؟

لیفت صورت مدرن با نام لیفت برش کوتاه صورت (vertical short scar face lift) شناخته می شود ، برای جوانسازی صورت افراد معرفی و اجرا شده است. این متد نسبت به روشی که در ابتدا معرفی شد کم تهاجم تر است و تنها از ایجاد دو برش نامحسوس و اعمال بخیه ها به صورت استراتژیکی ، جوانی را به ارمغان می آورد. روش سنتی لیفت صورت با کشیدن پوست صورت به جهات جانبی نتیجه غیرطبیعی را برای زیباجو ایجاد می کرد ، اما در لیفت مدرن صورت تمام تلاش های متخصص حاذق این است که تغییرات ایجاد شده ، طبیعی به نظر برسند.

در حال حاضر روش های زیاد و مختلفی برای انجام لیفتینگ صورت وجود دارد ، اما بهترین تکنیک آن است که طبیعی ترین و مطلوب ترین نتیجه را حاصل کند. امروزه بیماران معمولاً به دنبال یک لیفت ساده و سنتی نیستند. تکنیک ورتیکال یکی از بهترین روش های انجام این عمل می باشد ، همچنین بهترین روش برای جوان سازی مناطقی از صورت است که در اثر گذشت زمان دچار پیری و چین و چروک شده اند. این نواحی اکثراً خطوط دور دهان ، چروک بینی ، گونه های افتاده و فک هستند. برای دست یافتن به بهترین نتیجه بعد از تکنیک ورتیکال جراح باید هنگام لیفت صورت زاویه درستی را اعمال کند. زاویه درست کمک می کند تا پزشک بتواند به کمترین مقدار آویزانی و سستی اعضای صورت برسد. روش سنتی لیفت صورت به صورت افقی و در جهت گوش ها انجام می شد و در پی آن صورت شخص خیلی کشیده شده بنظر می رسید و گونه ها را بسیار صاف می نمود. همچنین این روش منجر به کشیده بنظر آمدن گوشه چشم و دهان نیز می گشت.

لیفت صورت فقط این نیست که بافت های صورت شخص سفت و کشیده شوند ، جهت و مقدار درست کشیدگی در این عمل امری الزامیست. برای مثال طبق اعلام پزشکان مجرب زاویه مناسب برای یک شخص با حدود سن 60 سال 60 درجه می باشد. با کشیدن عمودی بیشتر صورت گونه ها برجسته تر و جوان تر به نظر می رسند . بدین ترتیب بدون نیاز به هیچ گونه جراحی پروتز یا ایمپلنت ، جوانی مورد نیاز به گونه های شما باز خواهد گشت. این پروسه اطراف دهان را نیز بالا می کشد و افتادگی فک و گردن را نیز برطرف می کند.

لیفت ورتیکال صورت چه مزایایی نسبت به متد سنتی دارد؟

هر دو روش از جراحی لیفت صورت در تهران دارای اهداف یکسان هستند با این تفاوت لیفت برش کوتاه صورت علاوه بر ارضا نیاز زیباجویان ، برتری های زیر را دارا می باشد:

 1. چهره نچرال را به ارمغان می آورد
 2. تاثیر به سزایی بر فرورفتگی های چشم دارد
 3. کانتور کردن طبیعی گونه های زیباجو

روش آندوسکوپی لیفت صورت

این پروسه از طریق برش های ریز که زیر پوست تشریح شده و نیز به کمک یک دوربین بزرگ نما به انجام می رسد. در لیفت صورت به طور کلی هدف ما کشیدن و برگرداندن گونه ، فک و آویزانی های گردن به مکان قبلی و حالت طبیعی خود است تا باعث جوانی صورت و چهره اشخاص شود. روش آندوسکوپی در تئوری خوب بنظر می رسد اما در واقعیت ما برای حرکت دادن بهتر بافت های صورت نیاز داریم ، تا برش های بزرگ تری ایجاد کنیم تا عمل موفق باشد. برای همین انجام عمل کامل لیفت صورت به این روش ممکن است همیشه کاربردی نباشد.اما در مقابل این روش برای لیفت پیشانی و ابرو بسیار مناسب است. در عمل لیفت ابرو و پیشانی با آندوسکوپی ، برش ها روی استخوان ایجاد شده و همچنین این روش برای افراد دارای خط رویش موی پایین یا متوسط بسیار مناسب است ؛ زیرا با بالا کشیدن پیشانی خط مو نیز بالا می رود و ظاهر شما را بهتر می کند. اما برای افراد با خط موی بالا اصلا توصیه نمی شود. این روش برای افرادی با مقدار بافت و پوست اضافی زیاد مناسب نیست و جواب مطلوب را نمی دهد.

لیفت اندوسکوپیک صورت چه نواحی را مورد هدف قرار میدهد؟

لیفت صورت در تهران - دکتر فرزان رضایی

لیفت صورت به روش اندوسکوپی یک سوم تحتانی و میانی صورت را مورد هدف قرار داده و می تواند مشکلاتی از قبیل موارد زیر را درمان کند:

 • از دست رفتن حجم و افتادگی بافت نرم در گونه ها
 • چروک های عمیق بین لب و بینی
 • از بین رفتن برجستگی فک
 • افتادگی پوست و بافت نرم ناحیه زیر چانه که شکلی شبیه به گردن بوقلمون را بوجود می آورد.
 • از بین رفتن زاویه دار بودن محل تلاقی گردن و چانه

در طول جلسه مشاوره جراح در تهران ساختار صورت را ارزیابی کرده و مشخص می کند که آیا لیفت اندوسکوپیک صورت در تحقق اهداف زیبایی موثر است یا خیر.

اقدامات اولیه لیفت صورت

لیفتینگ صورت فارغ از نوع لیفت ورتیکال و روش های ،برای به ثمر نشستن ، به یک سری مراحل به عنوان پیش نیاز احتیاج دارد ، که عبارتند از :

انتخاب یک بهترین جراح لیفت صورت در تهران. اولین اقدام برای رسیدن به نتیجه مطلوب از جراحی ، انجام شدن این پروسه به دستان متخصص متبحر است. راه های متفاوتی برای درک توانایی آن ها وجود دارد ، کافی است هوشیار باشید و آگاهی خود را در زمینه بالا ببرید.

بررسی سابقه بیماری. خود را برای پاسخ گویی به سوالاتی درباره وضعیت سلامتی تان آماده کنید. صحبت درباره جراحی که داشته اید ، بیماری های زمینه ای و قرص هایی که به صورت تجویزی یا خودسرانه مصرف می کنید ، لازم است.

معاینات بالینی توسط . پزشک پس از کسب اطلاعات اولیه ، به ارزیابی پوست شما می پردازد. میزان افتادگی و چربی انباشته شده از این طریق تعیین می شود. وی از شما می خواهد از صورت خود ، عکس هایی از زوایایی مختلف تهیه کنید. با این کار علاوه بر ثبت تغییرات ، متخصص لیفت صورت در تهران می تواند بهترین روش برای لیفت کردن پوست صورت شما در نظر بگیرد. البته ترجیح بیشتر پزشکان و بیماران استفاده از لیفت مدرن صورت است ، در این مورد بهتر است به شخصی مراجعه کنید که ایشان دارای تخصص مورد نظر باشد.

بهتر است از سطح توقعات تان با متخصص صحبت کنید. هرچه در این امر ، شفاف بی اندیشید از نتایج حاصله بیشتر آگاه خواهید شد. در برخی موارد سطح انتظارات بیماران فراتر از نتایج واقعی است ؛ بنابراین ممکن است بعد از لیفت صورت ، مایوس شوند.

در جلسه مشاوره جراحی لیفت صورت چه می گذرد ؟

وقتی در این جلسه حاضر می شوید ، هدف جراح بررسی مواردی است که مطمئن شود شما گزینه خوبی برای عمل هستید. در همین راستا پرسش هایی را مطرح می کند که موظف هستید صادقانه پاسخ دهید:
بیان خواسته ها و اهدافتان از جراحی لیفت صورت

 1. اعلام ابتلا به هر گونه بیماری یا مصرف انواع داروهای خاص گیاهی و شیمیایی
 2. مطلع کردن پزشک از عاداتی همچون استعمال دخانیات
 3. پس از پرسش های فوق ، جراح لیفت صورت معاینات فیزیکی را آغاز میکند تا متوجه میزان مشکلات شود و در نتیجه آن بهترین روش برای لیفت کردن صورت را انتخاب نماید.

اقدامات ثانویه : چگونه برای جراحی لیفتینگ صورت آماده شویم؟

قبل از لیفت صورت چه از نوع سنتی و چه نوع لیفت ورتیکال صورت لازم است اقدامات زیر را در نظر بگیرید:

 • دستورالعمل های دارویی را دنبال کنید. : به مدت مشخص ، محدودیت های برای مصرف یک سری از داروها دارید ؛ اسپرین ، ایبوپروفن و سایر داروهای رقیق کننده خون مانند نوع گیاهی آن ها ، از مواردی هستند که پزشک را حین جراحی لیفت صورت در تهران با مشکل مواجه خواهد کرد.
 • صورت و موهای خود را بشویید. : استفاده از صابون آنتی باکتریال تاثیر شگرفی بر این امر دارد و ریسک عفونت را کاهش خواهد داد. نیاز است برای ایجاد آمادگی ، پوست صورت شما عاری از هرگونه آلودگی باشد.
 • از خوردن و آشامیدن قبل از جراحی لیفت صورت مدرن پرهیز کنید ؛ در غیر این صورت محتویات معده شما با مواد بیهوشی ری اکشن نشان می دهد و حین جراحی بالا خواهد آمد. در اثر این اتفاق تیم پزشکی دچار دردسر خواهند شد.
 • در صورتی که تحت درمان بیماری خاصی هستید در مورد مصرف داروها نظر پزشک را جویا شوید.
 • از شخصی بخواهید شما را در طی جراحی و بعد از آن ، یاری دهد.

در طول پروسه لیفت صورت چه اتفاقی می افتد؟

اصولا فرایند بالا بردن پوست صورت همراه با بیهوشی عمومی انجام می شود ، اما اگر متد خاصی مانند لیفت برش کوتاه صورت مد نظر قرار گرفت ، لازم است اطلاعاتی در این زمینه از پزشک کسب کنید. اینکه برش طی فرایند ، در کدام قسمت اعمال شود ، گویای متد متفاوت جوانسازی است. انواع لیفت صورت که در ابتدا به دو مورد آن اشاره کردیم عبارتند از:

 1. روش سنتی بالا بردن پوست صورت
 2. لیفت برش کوتاه صورت
 3. لیفتینگ از طریق ایجاد برش در ناحیه گردن

اینکه از کدام متد عمل فیس لیفت برای رسیدن به نتایج دلخواه استفاده شود ، کاملا به نظر پزشک مرتبط است. وقتی از روش سنتی فیس لیفت صحبت می کنیم ، منظورمان نوع منسوخ شده نیست ؛ بلکه روش است که برای اولین بار مطرح شده است. این متد در حال حاضر توسط بسیاری از پزشکان بسته به آناتومی زیباجویان استفاده می شود. جوانسازی صورت از طریق لیفتینگ اصولا بین سه تا 6 ساعت زمان احتیاج دارد ؛ اگرچه با همراه شدن این پروسه با متدهای جوانسازی دیگر ، مدت بیشتری طول خواهد کشید.

جراحی بالا کشیدن پوست صورت بدون بیهوشی

در یک جراحی ماژور، انتخاب نوع بیهوشی به سلامت عمومی بیمار، دامنه گستردگی جراحی، و تشخیص جراح و متخصص بیهوشی تان بستگی دارد. بعلاوه، آرامش و ایمنی بیمار، اولویت شماره یک برای پزشک محسوب می شود.
زمانی که بیمار در خصوص انواع بیهوشی استفاده شده در لیفت صورت آگاهی داشته باشد، این آگاهی می تواند به او کمک کند تا با آرامش بیشتر و با اضطراب کمتر وارد پروسیجر شود. داشتن یک نگرش مثبت نیز در این میان نقش مهمی را در پروسه درمان ایفا می کند.  به طور کلی، عمل لیفت صورت تحت یکی از دو روش بیهوشی عمومی و موضعی انجام می شود.

 بیهوشی عمومی : در بیهوشی عمومی، بیمار در حالت خواب کامل فرو می رود. این نوع بیهوشی در اکثر پروسیجرهای جراحی پلاستیک لیفت صورت استفاده می شود. با توجه به اینکه این جراحی طولانی است و بیمار ممکن است دچار استرس شود، بیهوشی عمومی گزینه بی خطر تری خواهد بود. در این فرایند، تنفس بیمار کنترل می شود و سطح بیهوشی تحت نظارت کامل قرار دارد.

بی حسی موضعی : اگر بیمار مایل به قرار گرفتن تحت بیهوشی عمومی نباشد، بی حسی موضعی به همراه داروی آرامبخش گزینه پیشنهادی خواهد بود. در این شرایط، بیمار در حالت بیداری است ولی دردی را حین عمل فیس لیفت حس نخواهد کرد.

احساس فرد پس از جراحی لیفت صورت

اگر پس از عمل فیس لیفت با شرایط زیر مواجه شدید ، باید بدانید که روند طبیعی را پشت سر می گذارید:

 • درد ملایم
 • خروج خونابه از محل زخم ها
 • تورم و کبودی
 • بی حسی

✔ در صورت مواجه با شرایط زیر فورا با بهترین جراح لیفت صورت در تهران ارتباط برقرار کنید:

 • احساس درد غیر قابل تحمل در یک سمت صورت یا در ناحیه گردن ، 24 ساعت بعد از جراحی
 • درد در قسمت سینه
 • تپش قلب نامنظم

نکته : در صورت اتخاذ تکنیک لیفت صورت مدرن ( لیفت ورتیکال صورت) احتمال نمود پیدا کردن موارد فوق کمتر بوده و اثرات جانبی نیز با شدت کمتری پدیدار می شوند

محل جراحات پانسمان می شود ؛ با این کار علاوه بر محافظت از جای زخم در برابر عفونت ، تورم نیز کاهش خواهد یافت. برای خروج آب بین بافتی ، درن هایی در جدار پوست تعبیه می شود. نکات مراقبت از آن ها به طور کامل به شما آموزش داده می شود.

بهترین سن لیفت صورت

با توجه به وقوع افتادگی صورت در دهه های چهارم، پنجم و ششم زندگی معمولاً این سن را می توان نقطه شروع ظهور آثار و علائم پیری تلقی کرد. البته این نقطه شروع با توجه به ویژگی های بدن هر بیمار در دامنه متغیری قرار دارد ولی معمولاً اواسط دهه چهارم زندگی را می توان بعنوان رایج ترین سن برای بهره مند شدن از روش های متعدد لیفتینگ از قبیل لیفت ورتیکال صورت برای درمان افتادگی و رفع علائم پیری در چهره بر شمرد.

مراقبت های لازم بعد از لیفت صورت

 

نکات مراقبتی بعد از لیفت صورت

 

 • جهت جلوگیری از تورم و خونریزی پس از عمل فیس لیفت از فعالیت های شدید بدنی به مدت چند روز پرهیز گردد.
 • بعنوان مسکن قبل از جراحی لیفت صورت در تهران استامینوفن ساده و یا کدئین استفاده کنید. کماکان از استفاده از آسپرین و موردهای مشابه ممنوع می باشد.
 • کبودی و تورم و بی حسی پس از جراحی فیس لیفت طبیعی بوده و پس از 10 روز تا 2 هفته برطرف می گردد.
 • در صورت ایجاد هرگونه تورم، کبودی، برآمدگی زیاد در محل جراحی، سریعاً به پزشک خود اطلاع دهید.
 • محل برش جراحی لیفت صورت شما به تدریج به رنگ صورتی یا قرمز کمرنگ تبدیل شده ولی پس از چند ماه در نهایت حدوداً به رنگ پوست شما برخواهد گشت آثار واضحی از آن بجا نخواهد ماند.
 • با مراقبت از محل بخیه ها  می توانید به حمام رفته و با شامپوی ملایم موهای خود را بشویید.
 • پس از حدود یک هفته، بخیه های شما کشیده خواهد شد
 • بعد از گذشت دو الی سه روز بعد از لیفت صورت ، نیاز است که پانسمان ها تعویض شوند.
 • بعد از گذشت حدود یک هفته از فیس لیفت ، پزشک با ارزیابی محل جراحات صورت لیفت شده ، به برداشتن بخیه ها اقدام خواهد کرد.
 • در آخرین روز ملاقات با پزشک ، میزان تغییرات حاصل به شما نمایش داده می شود

زمان ویزیت های بعدی در لیفت صورت

برای اینکه بهترین نتیجه برای شما رقم بخورد ، نیاز است که پزشک به طور منظم و در تایم های مشخص ، وضعیت پوست شما را ارزیابی کند. درست روز بعد از جراحی لیفتینگ صورت ، نیاز است توسط پزشک ویزیت شوید تا وی بتواند درن ها را خارج کند. علاوه براین موضوع پزشک با اعمال پماد آنتی بیوتیک از عفونی شدن جراحات جلوگیری می کند. این عارضه برای لیفت مدرن صورت ، متفاوت خواهد بود.

هزینه لیفتینگ صورت

هزینه لیفت صورت در تهران با توجه به یکسری عوامل تغییر می کند ، از جمله عواملی که در هزینه تأثیر دارند می توان به میزان تجربه ی جراح، نوع عمل انجام شده ، حق العمل جراح، هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی، هزینه بی هوشی ، نسخه های دارویی ، پوشش های پس از عمل ، آزمایشات پزشکی اشاره کرد. برای گرفتن هر گونه راهنمایی می توانید یک جلسه مشاوره با دکتر فرزان رضایی داشته باشید .

عوارض لیفتینگ صورت

خونریزی، عفونت، درد، تغییر رنگ، حساسیت یا ورم پوست و  غیره که البته این عوارض در ارتباط مستقیم با محل انجام عمل، پزشک منتخب، مراقبت های قبل و بعد از عمل (همکاری یا عدم همکاری بیمار) و تعداد دیگری از عوامل مؤثر قرار دارند. این عوارض احتمالی بوده و تنها در بعضی موارد و برای تعداد محدودی از بیماران اتفاق می افتند برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با بهترین جراح لیفت صورت تهران مشورت کنید.

بهترین جراح لیفت صورت در تهران

اگر به جراحی لیفت کردن پوست و عضلات صورت فکر می کنید یکی از موضوعاتی که به شدت ذهنتان را مشغول خواهد کرد انتخاب بهترین جراح لیفت صورت در تهران است. شما می توانید با کسب اطلاعات مفید درباره فاکتورهای موثر در انتخاب یک جراح خوب از قبیل سطح تجربه و مهارت در انجام انواع پروسیجرهای مربوط به لیفتینگ صورت به خودتان در انجام یک انتخاب موفقیت آمیز کمک بزرگی کنید. برخی از این فاکتورها شامل موارد زیر می باشد:

دارا بودن بورد تخصصی : حتماً جراحی را انتخاب کنید که دارای بورد تخصصی بوده و دوره ها و آموزش های لازم برای انجام جراحی لیفتینگ صورت را گذرانده باشد. این بورد به این معنی است که جراح از دانش به روز برخوردار بوده و جراحی های خود را بر اساس جدیدترین تکنیک ها و استانداردها انجام می دهد.

تجربه : علاوه بر برخورداری از بورد تخصصی، جراح باید از تجربه کافی در انجام جراحی لیفت نیز برخوردار باشد. شما باید اطلاعاتی درباره تعداد جراحی های لیفت صورتی که جراح بالقوه شما انجام داده و مدت زمانی از عمر کاری خود را که در این زمینه صرف کرده است به دست آورید. هر قدر جراح از تجربه بیشتری برخوردار باشد می تواند جراحی را با تجهیز آن به تکنیک های مناسب تر به شکل بهتری انجام داده و دامنه عوارض آن را کاهش دهد.

رضایت بیماران : یکی از بهترین روش ها برای مشاهده مهارت جراح لیفت صورت در تهران نگاه کردن به عکس های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی جراح بالقوه می باشد. به این ترتیب می توانید ایده ای درباره نتیجه زیبایی که می توان از پروسیجر انتظار داشت به دست آورید.

ایمنی : در زمان انجام هر نوع جراحی ایمنی باید بعنوان یک اولویت در نظر گرفته شود. از جراح خود درباره پروتکل های کنترل عفونت و اینکه چگونه قرار است عوارض جانبی در طول جراحی مدیریت شود صحبت کنید. اجرای جراحی بر اساس استانداردهای ایمنی جهانی باید در الویت باشد.

اهمیت دادن به جلسه مشاوره : جلسه مشاوره با جراح یک فرصت طلایی برای دستیابی به پاسخ سوالات و مورد بحث قرار دادن اهداف جراحی است. در طول این جلسه حتماً درباره تجربه جراح، بورد تخصص او و آموزش های دریافت شده در زمینه لیفت صورت سوال کنید. همچنین درباره پروتکل های ایمنی نیز سوال کنید. زمانی که سوالات خود را مطرح کرده و می بینید که پزشک دلسوزانه به آنها پاسخ می دهد یک رابطه مبتنی بر اعتماد بین جراح و بیمار شکل می گیرد.

چه جراحی هایی همزمان با لیفت صورت قابل اجرا می باشد؟

در اکثر موارد، افرادی که عمل فیس لیفت را برای بازیابی جوانی در چهره خود انتخاب می کنند، بمنظور دستیابی به نتایجی بهتر و رفع ایراداتی که به واسطه اجرای سایر پروسیجرهای جراحی زیبایی صورت در کنار ریتیدیمکتومی (جراحی لیفت صورت و گردن) قابل اجراست، تحت جراحی ترکیبی صورت قرار می گیرند. برخی از پروسیجرهای قابل اجرا به همراه لیفتینگ صورت شامل موارد زیر می باشد:

 • بلفاروپلاستی ( جراحی لیفت پلک)
 • رینوپلاستی ( جراحی بینی )
 • پروتز صورت با ایمپلنت
 • لیفت ابرو
 • جوانسازی فک

عوارض جانبی ریتیدیمکتومی

فرایند جراحی لیفت صورت نیز مانند هر پروسیجر جراحی دیگر ، عوارضی را به دنبال دارد. البته، محدود کردن دامنه عوارض احتمالی بعد از عمل فیس لیفت به میزان قابل ملاحظه ای به مهارت و تجربه جراح و استفاده از تکنیک های مدرن و مناسب وابسته است. برخی از عوارض اجتناب ناپذیر این فرایند زیبایی شامل موارد زیر می باشد:

 • ورم
 • کبودی
 • بی حسی یا تغییر در حس پوست صورت ( این عارضه جانبی موقتی بوده و به مرور زمان فروکش کرده و پوست حس نرمال خود را بازیابی می کند).

در صورت عدم به خرج دادن وسواس در فاز انتخاب بهترین جراح لیفت صورت یا ساده انگاشتن این بخش از پروسه درمان، بروز عوارض ناخوشایند و گاهاً غیر قابل جبرانی از قبیل عفونت، ناهنجاری های تغییر رنگ پوست، هماتوم، آسیب دیدگی عصب صورت و عفونت دور از انتظار نخواهد بود. بنابراین با دقت در انتخاب جراح، دستیابی به یک نتیجه رضایت بخش و بدون عارضه را تضمین کنید.

لیفت صورت در منزل

زمانی که افتادگی پوست در صورت به پدیده ای ناخوشایند و آزار دهنده برایتان تبدیل شده و برای یافتن راهکاری برای حل این مشکل گوگل می کنید با بنرهای تبلیغاتی از قبیل لیفت صورت بدون جراحی، لیفت در منزل و غیره روبرو می شوید. در واقع، این موارد، عبارات تبلیغاتی بیش نیستند. هر چند هر اقدام مثبت درمانی و بی خطر که در منزل بر روی پوست صورت خود انجام می دهید می تواند در بهبود کیفیت پوست موثر واقع شود ولی نمی تواند به اندازه روش های جراحی که با کار کردن روی لیگامنت ها باعث بازیابی جوانی صورت می شوند، اثر بخش باشد. صورت، حاوی لیگامنت هایی است که گونه ها و ساختار گردن و فک را بالا نگه می دارد. با بالا رفتن سن یعنی ورود فرد به دهه چهارم و پنجم، این لیگامنت ها در اطراف فک و گونه ها دچار افتادگی می شود. به این ترتیب پوست شل می شود. ریتیدکتومی بعنوان یک پروسیجر جراحی حقیقتاً بی نظیر، جوانی را آنچنان به صورت شما باز می گرداند که دوست دارید مدام برای مشاهده نتیجه تحسین برانگیز خلق شده در چهره تان در جلو آیینه بایستید و به این زیبایی خیره کننده نگاه کنید.

جراحی لیف صورت با لیزر

تکنولوژی لیزر، فناوری است که در آن از نور مادون قرمز برای بالا کشیدن و محکم کردن پوست استفاده می شود و حرارت، تولید کلاژن در زیر لایه پوست را تحریک می نماید. در این فرایند از روش جراحی استفاده نمی شود و زخم و برشی در آن وجود ندارد ولی نکته قابل ملاحظه این است که لیفت صورت با لیزر، نمی تواند به اندازه روش جراحی لیفتینگ پوست صورت، موثر باشد و نتایج ماندگاری را در جوانسازی صورت به دست دهد. به همین دلیل زیباجویانی که به دنبال یک نتیجه ماندگار و بسیار اثر بخش هستند، روش جراحی را به لیزر ترجیح می دهند.

جراحی همزمان لیفت صورت و عمل بینی

اجرای همزمان جراحی لیفت صورت و عمل بینی کاملاً امکان پذیر است و انجام همزمان این دو پروسیجر، مزایایی را به همراه دارد. یکی از بزرگ ترین مزایای آن این است که بیمار می تواند با سپری کردن یک دوره بهبود، از دو فرایند زیبایی و نتایج فوق العاده آن بهره مند شود. در صورتی که داوطلب چنین درخواستی را بدهد، پزشک بعد از انجام معاینات و ارزیابی های کامل، در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد.

منظور از لیفت صورت بدون جراحی چیست؟

امروزه به جهت رفع افتادگی پوست صورت و درمان شلی آن ، راه های متعددی وجود دارند که برخی در دسته جراحی و برخی دیگر در دسته غیر جراحی قرار می گیرند. پروسه های غیر جراحی عمل فیس لیفت تنوع بالایی دارند که افراد با توجه به مشکلات و شدت پیری پوست ، می توانند یکی از آن ها را برای لیفت و جوانسازی صورت انتخاب کنند.

پروسه های غیر جراحی لیفت صورت عبارتند از هایفوتراپی ، میکرونیدلینگ ، مزونیدلینگ ، لیزر تراپی و غیره هستند. علاوه بر این موارد ، تزریقات زیبایی همچون بوتاکس و فیلرهای پوستی نیز می توانند تا حدی در لیفت کردن صورت موثر باشند.
اما آیا این روندها می توانند جایگزین جراحی لیفت صورت شوند؟ پیش از پاسخ به این پرسش لازم است راجع به متدهایی بدون جراحی ، شفاف سازی کنیم. هر چند این فرایندها غیر تهاجمی بوده و بدون بیهوشی و حتی بدون ورود به اتاق عمل صورت می گیرند اما ماندگار نبودن نتیجه حاصل از آن ها ، یک محدودیت قابل توجه است. همچنین این پروسه ها نمی توانند افتادگی و شل شدگی شدید پوست و عضلات صورت را به طور اساسی برطرف کنند.

بنابراین پروسه های غیر جراحی فیس لیفت در برابر تکنیک های جراحی نمی توانند قدرت زیادی داشته باشند. از این بابت که تکنیک های جراحی لیفت صورت امروزه ارتقا یافته ، همچون تکنیک اندوسکوپی و در عین کم تهاجم شدن و افزایش ایمنی فرایند ، هر میزان از افتادگی پوست و عضلات صورت را درمان کرده و نتیجه ای طولانی مدت را برای فرد حاصل می کنند. اگر شما به طور ژنتیکی یا به خاطر ناسالم زیستن پوست صاف و جوانی ندارید ، با انجام جراحی لیفت صورت ، می تواند علائم پیری را در چهره کاهش داده و جوانی و زیبایی را در صورت خود پر رنگ کنید.

سوالات متداول

نتیجه به دست آمده از لیفت صورت چقدر ماندگار است؟

نتیجه حاصل از لیفت کردن صورت می تواند تا ده سال ماندگاری خود را حفظ کند. البته امروزه با ظهور تکنیک های جدید این جراحی از قبیل لیفت ورتیکال یا لیفت صورت با برش کوتاه و آندوسکوپیک، علاوه بر نتیجه ای جذاب تر در چهره می توان ماندگاری طولانی تری را نیز انتظار داشت. علیرغم همه این مزیت ها و قابلیت ها پدیده طبیعی بالا رفتن سن چیزی است که نمی توان آن را متوقف نمود پس نگاه ما به فرایند لیفت پوست و عضلات صورت ، عملیاتی است که ظهور علائم پیری در چهره را به تعویق می اندازد تا بتوانید برای مدت زمان طولانی تر از جذابیت جوانی خود بهره و لذت ببرید.

آیا لیفت صورت دردناک است؟

با توجه به اینکه عملیات لیفتینگ با روش های مدرن از قبیل لیفت اندوسکوپیک تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود در طول اجرا بیمار هیچگونه دردی را تجربه نخواهد کرد. دوره بعد از عملیات نیز یک دوره بدون درد خواهد بود و تنها در طی فرایند بهبود بدن، اندکی حس مور مور شدن اتفاق خواهد افتاد. برای جلوگیری از بروز عفونت برش ها و پانسمان ها باید خشک نگه داشته شده و دستورالعمل های پزشک در خصوص شستشو و استحمام با دقت دنبال شود.

آیا با استفاده از لیفت صورت از شر چین و چروک ها خلاص می شویم؟

لیفتینگ صورت اندکی شکل ظاهری چین و چروک ها را بهبود می دهد ولی به طور کامل شما را از شر آنها خلاص نمی کند. بهترین روش برای رهایی از چین و چروک ها در حین بازیابی یک صورت لیفت شده استفاده از پروسیجرهای ترکیبی از قبیل اجرای همزمان لیفت ابرو و صورت +با هدف کاهش عمق چین و چروک ها می باشد.

ریکاوری لیفتینگ صورت چقدر طول می کشد؟

صورت به مدت حدوداً دو هفته بعد از جراحی کبود خواهد بود ولی کل ریکاوری تنها یک ماه به طول می انجامد. از محل کار خود مرخصی بگیرید و حتماً خوب استراحت کنید. از دوستان و اعضای خانواده بخواهید تا در حالت استندبای باشند تا در صورت نیاز به شما کمک کنند.

آیا لیفت صورت بی خطر است؟

بله به گفته بسیاری از افرادی که جراحی لیفت خود را به دست یک جراح خوب سپرده اند، این پروسیجر یکی از تجربیات جذاب و به یاد ماندنی زندگیشان بوده و یک تجربه کاملاً بی خطر می باشد. به همین نسبت اگر بیمار در انتخاب جراح دقت کافی را به خرج ندهد یا دستورالعمل های پزشک را به درستی اجرا نکند، مشکلاتی از قبیل آسیب دیدگی اعصاب صورت، برجای ماندن اسکار، عفونت و لخته های خون دور از انتظار نخواهد بود. یک پزشک متعهد و ماهر با بررسی سوابق پزشکی بیمار و پیگیری اجرای دقیق توصیه های مربوط به دوره ریکاوری، یک تجربه بی خطر از لیفت صورت را برای بیمار خود خلق می نماید.


Message Us on WhatsApp