جراحی لیفت گردن (پلاتیسماپلاستی) یک فرایند جراحی برای از بین بردن چربی اضافه، پوست آویزان و چین و چروک در ناحیه گردن می باشد. در طول این فرایند عضله پلاتیسما یا ماهیچه پوستی گردن سفت می شود. اگر به دلیل کاهش وزن شدید با چالش افتادگی پوست گردن مواجه شده اید یا در اثر بالا رفتن سن پوست گردن شما بدشکل شده است، جراحی اندوسکوپیک لیفت گردن، بهترین گزینه پیشنهادی از سوی دکتر فرزان رضایی می باشد. این فرایند درمان یک سلاح قوی در مبارزه با آثار نامطلوب پیری و نوسانات وزن بوده و می تواند با خلق نتایجی چشم نواز جوانی را به چهره شما هدیه دهد.

 

لیفت گردن - دکتر فرزان رضایی

علل ایجاد چین و چروک و افتادگی در گردن

صرفنظر از اینکه صورت شما چقدر سالم به نظر می رسد، داستان برای گردن طور دیگری است چون پوست گردن نازک و ظریف است و در برابر آسیب های محیطی حساس تر می باشد. با بالا رفتن سن پوست این ناحیه قوام و انعطاف پذیری خود را از می دهد. این فاکتورها احتمال افتادگی پوست گردن، پیدایش چین و چروک و از دست رفتن سفتی بافت را تشدید می کند.

مزایای لیفت گردن

 • درمان بدشکلی بوقلمون شکل در گردن با برداشتن پوست آویزان و اضافی
 • صاف شدن چین و چروک ها در سراسر گردن
 • بهبود نوارهای عمودی شکل گرفته بر روی گردن
 • دستیابی به نتایج ماندگار و طبیعی در صورت حفظ وزن استاندارد
 • امکان ترکیب فرایند با روندهای جوانسازی صورت از قبیل لیفت صورت، جراحی بینی و لیپوساکشن
 • بهبود غبغب و قرار گرفتن صورت در یک موقعیت متعادل تر

چه کسانی کاندید مناسب جراحی لیفت اندوسکوپیک گردن محسوب می شوند؟

درصورتی که یک یا چند مورد از موارد زیر به یک دغدغه برای شما تبدیل شده و انگیزه شما را برای نگاه کردن در آیینه به چهره خودتان به دلیل آزار دهنده بودن شکل گردن از بین برده است، داوطلب ایده آل برای بهره مند شدن از جراحی لیفت گردن در تهران محسوب می شوید:

 1. وجود چربی اضافی در گردن
 2. پیدایش نوارها و شیارهای افقی در گردن
 3. کاهش وزن و افتادگی پوست گردن
 4. شل شدن پوست گردن و ایجاد شکلی شبیه به گردن بوقلمون
 5. پیدایش چین و چروک در گردن

سن مناسب برای عمل بالا کشیدن پوست گردن

ظهور علائم پیری در گردن می تواند تغییرات ناشی را پیری در صورت را بارزتر نماید. افتادگی پوست، نوارهای عمودی، فک افتاده و برخی عوامل دیگر می تواند آثار جوانی در چهره را از بین ببرد. افراد با سرعت های مختلف در نواحی مختلف بدن پیر می شوند و در چنین شرایطی این سوال پیش می آید که چه سنی برای قرار گرفتن تحت لیفت گردن مناسب است. حقیقت این است که هیچ محدوده سنی برای جراحی لیفت آندوسکوپیک گردن وجود ندارد. مادامی که شما از نظر فیزیکی و روحی در شرایط مناسبی قرار داشته باشید و به دغدغه های سلامتی غیر قابل کنترلی از قبیل ناهنجاری های خونریزی یا پر فشار خونی دچار نباشید می توانید از مزایای این فرایند درمان بهره ببرید. طبق آمار به دست آمده بیشتر مراجعین در سنین 35 تا 65 سالگی برای جراحی لیفت آندوسکوپیک گردن اقدام می کنند.

اقدامات قبل از جراحی لیفت گردن

 • تست های آزمایشگاهی توصیه شده توسط پزشک را انجام دهید.
 • استعمال سیگار را ترک کنید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی به دلیل تاثیر آنها بر افزایش خونریزی اجتناب کنید.

لیفت گردن به روش اندوسکوپی چگونه انجام میشود؟

جراحی لیفت اندوسکوپیک گردن در تهران یک فرایند درمان سرپایی بوده و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. جراح برش کوچکی را در پشت گوش یا زیر چانه بر حسب نیاز ایجاد می کند. سپس با استفاده از دستگاه مجهز به دوربین ظریف به نام آندوسکوپ برای محکم کردن عضلات گردن و بافت های پایه و نیز برداشتن پوست اضافی با هدف خلق یک پوست صاف تر و ظاهری جوان تر در گردن اقدام می کند.

مقایسه مزایا لیفت آندوسکوپیک گردن حداقل تهاجمی با روش سنتی:

 1. در روش لیفت آندوسکوپیک گردن از تعداد محدودی برش استفاده می شود و در نتیجه جای زخم در آن در مقایسه با روش سنتی بسیار کمتر است.
 2. تکنیک های حداقل تهاجمی استفاده شده در روش آندوسکوپیک امکان یک ریکاوری سریع تر را فراهم کرده و عوارض جانبی کمتری را بوجود می آورد. به این ترتیب بیمار می تواند سریع تر فعالیت های زندگی نرمال خود را از سر بگیرد.
 3. با استفاده از روش جراحی لیفت آندوسکوپیک گردن، بیمار درد کمتری را تجربه خواهد کرد.
 4. روش آندوسکوپیک لیفت گردن در مقایسه با روش جراحی سنتی عوارض جانبی کمتری را به همراه داشته و مشکلاتی از قبیل بر جای ماندن جای زخم بر روی صورت، بی حسی یا ریزش مو (آلوپسی) را به همراه نخواهد داشت.

چگونه یک جراح خوب لیفت گردن در تهران پیدا کنیم؟

با توجه به رابطه منحصر بفرد بین آناتومی صورت و گردن و این موضوع که این دو تا چه اندازه در خلق چهره طبیعی برای بیمار دخیل هستند، اهمیت دقت در انتخاب یک جراح لیفت گردن خوب در تهران را نمایان می سازد. جراح لیفت اندوسکوپیک گردن به بیماران متقاضی تاکید می کند که بمنظور دستیابی به یک کانتور مطلوب در گردن، باید در انتخاب یک جراح زیبایی با تجربه در چندین روند زیبایی صورت که از نگاه هنری فوق العاده ای نیز برخوردار باشد، دقت عمل و حساسیت لازم را به کار بندند. وی در ادامه توصیه می کند که در جلسه مشاوره با جراح بالقوه خود درباره تجربه او در جراحی لیفت کردن گردن، لیفت صورت و لیپوساکشن سوال کنید و حتماً عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیماران جراحی شده به دست این جراح بالقوه را مشاهده نمایید.

مراقبت های بعد از لیفت گردن

 • به مدت 5 الی 7 روز بعد از جراحی استراحت کنید.
 • در زمان خوابیدن با قرار دادن چند بالش در حالت لمیده بخوابید.
 • در زمان نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید.
 • به مدت 3 الی 4 روز رژیم غذایی نرم داشته باشید تا ناچار به جویدن غذا نشوید.
 • آسپرین و سایر داروهای رقیق کننده خون را استفاده نکنید.
 • از خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین یا انجام فعالیت های فیزیکی و ورزشی سنگین بپرهیزید.

چه جراحی هایی را می توان همزمان با لیفت اندوسکوپیک گردن انجام داد؟

با توجه به اینکه صورت، چشم ها و گردن همگی در کنار هم چهره یک فرد را شکل می دهند، ترکیب پروسیجرهای جراحی صورت و گردن در دستیابی به اهداف چشم نواز، یک فرایند رایج محسوب می شود. انجام همزمان جراحی های صورت و گردن می تواند به خلق یک چهره متعادل و طبیعی کمک کند. برخی جراحی هایی که می توان همزمان با جراحی لیفت گردن انجام داد شامل موارد زیر می باشد:

 1. لیفت صورت
 2. جراحی بزرگ کردن چانه
 3. جراحی بینی

هزینه لیفت گردن در تهران

هزینه لیفت اندوسکوپیک گردن تحت تاثیر چندین فاکتور مهم، رقم آن را در دامنه ای متغیر قرار می دهد. اگر نگاه دقیق تری به این موضوع بیاندازیم، با مولفه های زیر روبرو می شویم:

 1. موقعیت جغرافیایی: هزینه جراحی هایی که در شهرهای بزرگ انجام می شوند در مقایسه با مناطق حاشیه ای، بیشتر است.
 2. دستمزد جراح: هر قدر جراح منتخب شما با تجربه تر بوده و از شهرت بیشتری برخوردار باشد، هزینه جراحی شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه های دیگر از قبیل هزینه خدمات مرکز درمان، هزینه بیهوشی، هزینه داروهای تجویز شده توسط پزشک و برخی موارد دیگر، هزینه نهایی درمان را تحت تاثیر قرار می دهند. بهترین روش برای تعیین بودجه مورد نیاز برای جراحی لیفت گردن شرکت در جلسه مشاوره و کسب اطلاعات از جراح می باشد.

جراحی لیفت گردن چه مشکلاتی را در این اندام رفع می کند؟

لیفت اندوسکوپیک گردن به شکلی چشمگیر می تواند نیمرخ و خط فک شما را بهبود بخشیده و شما را چندین سال جوان تر نشان دهد. این پروسه جراحی ، جوانی ناحیه هدف رارا با درمان مشکلات زیر بازیابی می کند:

 • غبغب
 • گردن بوقلمون شکل یا پوست گردن آویزان
 • چربی یا پوست اضافه در نیمه پایینی صورت
 • وجود چین و چروک های اضافی در پوست گردن

عوارض این جراحی

وقتی بیمار تصمیم می گیرد که با قرار گرفتن تحت جراحی لیفت گردن جوانی خود را بازیابی کند پزشک در خصوص خطرات و عوارض آن از قبیل عوارض احتمالی مرتبط با بیهوشی یا عفونت توضیحات جامعی را در اختیار بیمار قرار می دهد. جا زخم یکی از معدود عوارض جانبی این فرایند جراحی است که خوشبختانه به مدد جراحی لیفت آندوسکوپیک گردن و به دلیل کوچک و محدود بودن تعداد برش ها عملاً جایی برای باقی ماندن جای زخم باقی نمی ماند.

دستورالعمل های دقیق بهترین جراح لیفت گردن در خصوص استانداردهای بالای بهداشتی و مراقبت های حرفه ای و استفاده از ابزار استریل شده و کنترل بهداشت محیطی احتمال ابتلا به عفونت را به حداقل می رساند.  پزشک از طریق ارزیابی کامل وضعیت سلامت بیمار شرایط او را در خصوص واکنش های احتمالی معکوس به بیهوشی مورد بررسی قرار می دهد. ظهور تکنیک های کانزروتیو پیشرفته برای ایجاد برش احتمال بر جای ماندن اسکار را به حداقل می رساند. با در نظر گرفتن این موضوعات و سایر گزینه های پیشرفته می توان گفت که این جراحی در صورت اجرا به دست بهترین جراح یک فرایند بدون عارضه و امن می باشد.

سوالات متداول

جراحی لیفت گردن چه تفاوتی با جراحی لیفت صورت دارد؟

لیفت صورت فرایندی برای بازیابی جوانی در چهره در بخش فوقانی صورت می باشد. لیفت صورت و گردن اغلب بعنوان دو جراحی همزمان انجام می شوند.
جراحی لیفت ناحیه گردن به تنهایی، یک فرایند کمتر تهاجمی محسوب می شود. در این فرایند پزشک بر روی ناحیه زیر چانه و بالای استخوان ترقوه تمرکز می نماید.

آیا جراحی لیفتینگ گردن می تواند به درمان غبغب کمک کند؟

در طول جراحی لیفت گردن جراح بخشی از بافت چربی را برمی دارد ولی اگر غبغب دغدغه اصلی شماست می توانید با جراحی غبغب برای رفع این مشکل اقدام کنید.

آیا لیفتینگ گردن بدون جراحی امکان پذیر است؟

روندهای زیبایی بدون جراحی وجود دارند که می توانند شکل ظاهری را در گردن بهبود دهند ولی نقطه ضعف این فرایندها این است که نتیجه به دست آمده از آنها موقتی بوده و بعد از مدتی از بین می رود. روش هایی از قبیل تزریق بوتاکس، فیلرهای پوستی یا درمان های لیزر، گزینه های موجود در این خانواده هستند. حتی در برخی موارد تبلیغاتی از قبیل لیفت گردن در خانه با استفاده از ژل آلوئه ورا، عصاره گوجه فرنگی، روغن بادام و غیره روبرو می شویم. البته تاثیرات این مواد در شادابی پوست انکارناپذیر است ولی بدیهی است که نمی توانند نتیجه به دست آمده از جراحی را برای بیمار به ارمغان بیاورند. بنابراین اگر به دنبال بهره مند شدن از یک نتیجه چشم نواز، مطمئن و ماندگار هستید که حس جوانی را برای شما همیشگی سازد، جراحی لیفت اندوسکوپی گردن راه حل شماست.


Message Us on WhatsApp