مراحل جراحی بینی

ایران بیشترین آمار جراحی بینی در بین سایر کشور ها را دارد . با این وجود بیش از 80 درصد این آمار بین افراد 17 الی 25 سال می باشد . سالانه بیش از 80 هزار جراحی بینی صورت می گیرد . با آمار بسیار بالای این جراحی سوالی که اصولا ایجاد می شود در زمینه مراحل جراحی بینی چگونه است ؟ چه کسانی کاندید مناسبی برای عمل بینی می باشند ؟

جراحی بینی

 جراحی بینی

رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی، همچنین به عنوان رینوپلاستی شناخته شده است، می تواند ظاهر بینی را تغییر دهد و منجر به زیبایی در چهره افراد شود . همچنین باعث ایجاد هماهنگی بین بینی با سایر اعضای صورت می شود و اعتماد به نفس را افزایش می دهد.

جراحی زیبایی بینی همچنین ممکن است مشکل تنفسی یا ناهنجاری های صحیح ناشی از ضربه یا نقص زایمان را بهبود بخشد و این روش می تواند اندازه کلی بینی، نوک، پل بینی را تغییر دهد .

انواع جراحی بینی

جراحی بینی باز

در جراحی بینی به روش باز، جراح یک برش در بین ستون میانی بینی قرار می دهد و دید جراح بیشتر می باشد بعد ازد اعمال تغییراتی همچون تراش دهی بینی، پیوند غضروف و … پوست به محل اولیه خود باز می گردد .

جراحی بینی بسته

یکی از اشتباهات رایج بین مردم این است که تصور می کنند در روش جراحی بینی به روش بسته، هیچ برشی انجام نمی شود . اما در این روش نیز برش وجود دارد با این تفاوت که برش در قسمت هایی می باشد که دید کمتری دارند . در این روش جراحی بینی، دسترسی جراح کمتر می باشد و برای جراحی بینی گوشتی و مواردی که نیاز به کار زیاد دارند مناسب نمی باشد .

مراحل یک عمل رینوپلاستی چیست؟

مراحله اول جراحی بینی بیهوشی

داروها برای راحتی شما در طول عمل جراحی تجویز می شوند. جراحی بینی علاوه بر بیهوشی عمومی، با بی حس کردن نیز انجام می شود با توجه به شرایط شما، جراح بهترین گزینه را برای شما انتخاب می کند .

مرحله دوم جراحی بینی : برش بینی

در جراحی بینی با توجه به نوع جراحی بینی بسته و یا باز برش ها در محل مورد نظر داده می شوند . از طریق این برش ها، پوستی که استخوان ها و غضروف های بینی را پوشش می دهد، به آرامی افزایش می یابد و امکان دسترسی به ساختار بینی را فراهم می آورد.

مرحله سوم : تغییر شکل ساختار بینی

با برداشتن استخوان یا غضروف، ممکن است بینی بیش از اندازه کوچک شود بنابراین گاهی اوقات جراحی بینی ممكن است نیاز به افزودن گرافت غضروف داشته باشد.گاهی اوقات غضروف از تهیه می شود .

مرحله چهارم : اصلاح مشکلات بینی

در صورتی که فرد دچار مشکلاتی همچون انحراف بینی، تنگی نفس و … باشد با استفاده از جراحی بینی می توان اقدام به رفع آن نمود .

مرحله آخر جراحی

هنگامی که ساختار زیرین بینی به شکل مورد نظر تغییر می کنند می توان پوست را بر روی آن قرار داده و بخیه های لازم برای آن استفاده می شود .

برای دریافت نتیجه مناسب از جراحی بینی، باید به یک جراح بینی خوب مراجعه نمایید تا به بهترین شکل ممکن توسط یک متخصص ماهر جراحی بینی شما انجام شود .

راه های ارتباطی با دکتر فرزان رضایی ، جراح زیبایی بینی و صورت

شماره تماس :22900071

پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

کاندید جراحی بینی

طبق آمار بدست آمده حدود نیمی از افرادی که جراحی بینی انجام می دهند، به این جراحی نیازی ندارند. با این وجود انتخاب کاندید مناسب جراحی بینی باید توسط یک جراح خوب صورت گیرد . افرادی که دچار انحراف بینی هستند، مشکلات تنفسی دارند و یا بینی بسیار بزرگ دارند با توجه به نظر پزشک می توانند برای انجام این جراحی اقدام نمایند .

Message Us on WhatsApp