مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

با توجه به همه گیر شدن استفاده از بوتاکس و استقبال فراوانی که از این روش جوانسازی در بین مراجعه کنندگان عزیز وجود دارد در این مطلب توضیحاتی در مورد این مطلب خواهیم داد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس دارویی است با نام بوتولینوم توکسین تایپ A که از یک باکتری گرفته می شود و کار آن فلج کردن یا متوقف کردن موقت عضلات ناحیه ی تحت درمان است. کشورهای مختلفی این دارو را تولید می کنند که هر کدام با نام های خاص خودشان استفاده می شوند و در بازار وجود دارد.

نکته قابل ذکری که وجود دارد این است که بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک هایی که وابسته به حرکت عضله می باشد استفاده می شود. البته در حال حاضر بوتاکس در رشته های دیگر پزشکی استفاده بسیار گسترده ای دارد که موارد استفاده آن عبارتند از:

  • چشم پزشکی
  • بیماری های مغز و اعصاب
  • بیماری زنان

و در بسیاری از رشته های دیگر استفاده گسترده ای دارد.

بسیاری از بیمارانی که مراجعه می کنند اطلاعات کافی در مورد نوع مواد و محل استفاده شده ندارند و شاید اطلاعاتی دارند که از دوستان خود شنیده اند، به طور کلی محل هایی که برای تزریق بوتاکس توصیه می شود با حد اقل عوارض، حداکثر اثر و بهترین نتیجه، قسمت های فوقانی صورت است که عبارتند از:

  • خط اخم
  • پیشانی
  • دور چشم

در ناحیه تحتانی صورت به دلیل عوارضی که دارد توصیه می شود استفاده نشود. اگر تزریق در ناحیه فوقانی صورت انجام شود، فرد تمام شرایط لازم را داشته باشد و توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام گیرد معمولا برای بیمار مشکل و عوارض خاصی را در پی ندارد. قبل از آنکه به پزشک مراجعه کنید و قبل از تزریق بوتاکس انتظارات خود را از تزریق با پزشک درمیان بگذارید.

متاسفانه بوتاکس هایی در بازار وجود دارند که درجه 3 هستند و توسط بعضی از افراد غیر متخصص در این زمینه تزریق  می شوند توصیه می کنیم حتما دارویی که استفاده می شود استاندارد و مورد تایید وزارت بهداشت باشد و حتما توسط افراد متخصص در این زمینه انجام گیرد.

دکتر فرزان رضایی، بهترین جراح  بینی در تهران  می باشند و با مهارت و تکنیک خاص به تزریق بوتاکس می پردازند. شما می توانید جهت تماس و مشاوره با شماره 22900071 تماس حاصل نمایید .

همچنین جهت مشاهده عمل ها و کارهای دکتر فرزان رضایی می توانید مراجعه کنید به پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

 بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق شستشو با آب سرد به صورت ملایم اشکال ندارد اما حمام با آب داغ تا 24 ساعت بعد از تزریق توصیه نمی شود چون می تواند جریان خون را در پوست افزایش دهد و باعث جا به جایی مولکول های بوتاکس به مناطق مجاور و ایجاد عوارض ناخواسته در محل تزریق شود.

تا 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس فرد باید حالت نشسته داشته باشد در صورت خوابیدن مولکول های بوتاکس می توانند وارد استخوان حدقه شوند و احتمال دو بینی یا افت پلک وجود دارد.

تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ورزش های سنگین توصیه نمی شود، ورزش سنگین می تواند باعث افزایش جریان خون در همه سیستم های بدن شود و ریسک کبودی و جا به جایی ژل به نقاط دور افزایش یابد.

بوتاکس برای افراد باردار و در حال شیر دهی ممنوع است چون می تواند وارد شیر مادر شود.

سایر مقالات جراح بینی خوب در تهران :

مزایای تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس

سوالات متداول تزریق بوتاکس

Message Us on WhatsApp