مراقبت های بعد از جراحی بینی

به دلیل علاقه بسیار مردم به انجام جراحی زیبایی بینی، یکی از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی به شمار می آید . در طی جراحی بینی علاوه بر فرم ظاهری بینی باید عملکرد آن نیز به بهترین شکل مورد بررسی قرار گیرد .

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش جراحی بینی باز و بسته انجام می شود .

جراحی بینی بسته

در این روش نیز برش های در طی جراحی بر روی سطح پوست ایجاد می شود اما نسبت به روش جراحی بینی باز کمتر است. مدت زمان انجا جراحی کوتاه تر می باشد. این روش برای بینی هایی که نیاز به تغییرات فراوان دارند مناسب نبوده زیرا دسترسی کمتری برای جراح ایجاد می کند . تورم ناشی از جراحی نیز بسیار کمتر می باشد .

جراحی بینی باز

یکی از روش های مناسب جراحی بینی که اصولا در بینی ها گوشتی از آن استفاده می شود . جراح در جراحی بینی باز دید و دسترسی بیشتری دارد ، بهترین گزینه برای بینی های مشکل دار می باشد . در جراحی هایی که نیاز به پیوند غضروف است، می توان از این جراحی استفاده نمود .

نکات مهم قبل از جراحی بینی

قبل از استفاده از دارو با پزشک خود مشورت نمایید .

دو هفته قبل از جراحی از دخانیات استفاده نکنید .

از 8 ساعت قبل از جراحی بینی چیزی میل نکنید .

مراقبت های بعد از جراحی بینی

یکی دیگر از موارد بسیار مهم علاوه بر تجربه جراح بینی، مراقبت های بعد از عمل بینی می باشد . بهتر است تمام نکات ذکر شده توسط جراح خود را به خوبی رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید . ( قابل ذکر است که این نکات ممکن است با توجه به شرایط بیمار ، نوع جراحی و … متفاوت باشد . بنابراین مراقبت های ذکر شده توسط جراح بینی خود بهترین گزینه است .)

تا زمانی که توسط پزشک اطلاع داده شده، از چسب بینی استفاده کنید .

روز بعد از عمل برای کاهش تورم از کمپرس سرد استفاده کنید .

در هفته اول و تا قبل از برداشت گچ بینی باید سر بالا تر از سایر اعضای بدن قرار گیرد .

از نمک و یا هر گونه ادویه استفاده نکنید تا تورم ناشی از آن کاهش یابد .

برای دریافت نتیجه مناسب از جراحی بینی، باید به یک جراح بینی خوب مراجعه نمایید تا به بهترین شکل ممکن توسط یک متخصص ماهر جراحی بینی شما انجام شود .

راه های ارتباطی با دکتر فرزان رضایی ، جراح زیبایی بینی و صورت

شماره تماس :22900071

پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

سن مناسب جراحی بینی

افرادی که از فرم بینی خود به هر دلیل راضی نیستند و نیاز به جراحی دارند، می توانند بعد از تکمیل در سن رشد اقدام به انجام جراحی نمایند . به طور کلی دختران بعد از 17 سالگی و پسران بعد از 18 سالگی با توجه به نظر جراح می توانند این جراحی ار انجام دهند .

علاوه بر سن باید فرد مراجعه کننده به یک بلوغ فکری نیز رسیده باشد تا بتواند تصمیم مناسب را در این جراحی بگیرد .

اگر جراحی بینی قبل از سن مناسب انجام شود، چه مشکلاتی ایجاد می گردد؟

اگر جراحی زیبایی بینی قبل از سن ذکر شده توسط جراح شما و قبل از بلوغ صورت گیرد، ممکن است به دلیل ایجاد تغییرات در سن بلوغ نتایج خوبی از این جراحی حاصل نشود .

Message Us on WhatsApp