مراقبتهای بعد از جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش

پزشکان به طور کلی بعد از انجام هر گونه عمل اعم از زیبایی و غیر زیبایی توصیه‌هایی به بیماران خود می‌کنند که عمل کردن به آنها در نتیجه‌ی عمل تأثیرگذار است. بیمار وظیفه دارد تمام مراقبتها را یک به یک رعایت کند. جراحی گوش هم مراقبتهای مخصوص به خود را دارد.

مراقبتهای بعد از جراحی گوش

عدم انجام فعالیت ورزشی و حمل اجسام

از جمله‌ی مراقبتهای بعد از جراحی گوش پرهیز از انجام هر گونه فعالیت ورزشی سنگین، حمل اجسام سنگین و بلند کردن کودکان خردسال است زیرا در صورت انجام هر کدام از این فعالیتها به گوش فشار می‌آید و باعث خونریزی در گوش می‌شود.

ممنوعیت رانندگی

یکی دیگر از نکاتی که باید بعد از جراحی گوش یا اتوپلاستی به آن توجه شود ممنوعیت رانندگی است چرا که سربندها موجب کاهش شنوایی می‌شوند و راننده نمی‌تواند به موقع و سریع از ناحیه‌ی سر و گردن عکس العمل نشان دهد و این موضوع خطرناک است.

نحوه‌ی خوابیدن

فرد بعد از عمل باید شبها به پشت بخوابد و به هیچ وجه به پهلو روی گوش‌های خود نخوابد. همچنین بهتر است ارتفاع سر از بدن بیشتر باشد. برای ایجاد این وضعیت می‌توان از افزایش تعداد بالش‌های زیر سر استفاده کرد.

رعایت رژیم غذایی

عمل گوش باعث ایجاد تورم می‌شود و فرد باید با رعایت یک سری موارد در کاهش تورم کوشا باشد. به عنوان مثال قطع مصرف نمک به بهبودی ورم کمک ارزنده‌ای می‌نماید. به علاوه مصرف مایعات از یبوست بعد از عمل جلوگیری می‌کند.

استحمام

به مدت سه الی چهار روز بعد از جراحی می‌توان به حمام رفت ولی سر را نباید خیس کرد و پوشش روی سر را باید خشک نگه داشت.

مصرف داروها

اگر جراح برای بیمار دارو تجویز کرده باشد، این داروها باید سر موقع و منظم مصرف شوند. مصرف داروها در تسریع روند بهبود مؤثر است.

عوارض احتمالی جراحی گوش

بعد از عمل گوش احساس تورم و کوفتگی کاملاً طبیعی است و جای هیچ نگرانی نیست و این علائم با گذشت زمان خود به خود بهبود می‌یابند.

مراجعه به پزشک

بیمار باید بعد از یک هفته به متخصص مراجعه کند تا گوش او را معاینه کند و در جریان روند بهبود قرار بگیرد.

نتیجه جراحی گوش

برای مشاهده‌ی نتیجه‌ی نهایی جراحی گوش باید منتظر ماند تا کبودی و ورم بعد از عمل کاملاً از بین برود بعد درباره‌ی آن نظر دارد. قضاوت اولیه کاملاً بیهوده است. دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت در رابطه با جراحی گوش تمام اطلاعات را در اختیار بیمارانش قرار می‌دهد.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت

Message Us on WhatsApp