مزایای تزریق بوتاکس

بوتاکس در زیبایی و در حوزه درمانی مزایای بسیار زیادی دارد که در این مقاله در ابتدا توضیح مختصری در رابطه با تزریق بوتاکس داده می شود و پس از آن به مزایای استفاده از این روش در زیبایی و در حوزه درمانی اشاره می شود.

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

سم بوتولینوم که با نام بوتاکس امروزه شناخته شده است در غلظت های بسیار پایین در حوزه درمانی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد در صورتی که به میزان صحیح از این ماده استفاده شود هیچ عارضه ای را به همراه نمی آورد. بوتاکس با تزریق در ناحیه مورد نظر جلوی فعالیت استیل کولین را می گیرد و موجب کاهش حرکات عضلات آن ناحیه می شود و در نتیجه با کاهش حرکات عضلات آن ناحیه از ایجاد خطوط موقت و دایم جلوگیری می شود. پس از گذشت مدتی بدلیل اینکه استیل کولین دوباره در ناحیه مورد نظر تولید می شود اثر بوتاکس از بین می رود و دوباره خطوط نمایان می شود و در نتیجه تزریق بوتاکس دو مرتبه به منظور جلوگیری کردن از فعالیت استیل کولین باید صورت گیرد.

مزایای تزریق بوتاکس در زیبایی

  • ازبین بردن چین و چروک های صورت.
  • از بین بردن خطوط دور چشم، خط اخم، چین های دور لب و چین و چروک های چانه و گردن
  • بالا بردن ابروها و گوشه های لب
  • بالا بردن نوک بینی
  • کاهش نمایش لثه در هنگام خندیدن

مزایای تزریق بوتاکس در حوزه درمانی

درمان میگرن

بسیاری از افراد از سردرد های میگرنی رنج می برند که با استفاده از تزریق بوتاکس می توان این سردردها را کاهش داد با استفاده از تزریق بوتاکس می توان فاصله بین حملات میگرنی را کاهش داد تاثیر این دارو در کاهش سر درد های میگرنی به مدت 4 ماه است و پس از آن دو مرتبه برای درمان سردردهای میگرنی تزریق باید صورت گیرد.

استفاده از این تزریق به میزان کمی در کاهش سردرد های میگرنی یک روش بسیار نوین است که مورد تایید سازمان غذا داروی آمریکا FDA است.

برای درمان میگرن با استفاده از تزریق بوتاکس در گردن، سر ، شانه و پیشانی ها بوتاکس در مقدار کمی تزریق می شود. با توجه به تحقیقات انجام شده نحوه تاثیر گذاری بوتاکس در درمان میگرن به طور دقیق مشخص نشده است.

تنظیم ضربان قلب

یکی از کاربردهای درمانی تزریق بوتاکس تنظیم و آرام کردن ضربان قلب در افرادی است که ضربان قلب منظمی ندارند.

درمان تعریق بیش از حد

برخی از افراد از تعرق بیش از حد زیر بغل خود رنج می برند که با تزریق بوتاکس در زیر بغل می توان این مشکل آزار دهند را برطرف کرد.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

Message Us on WhatsApp