مسافرت بعد از جراحی بینی

یک سوال بسیار رایج که برای افرادپیش می آید این است که چه زمان بعد از جراحی عمل بینی  می توان سفر کرد. این مسئله بخصوص برای افرادی که دائما در حال سفر هستند مهم می باشد  افراد معمولا با هدف کاری یا تفریحی مسافرت می کنند.

جراحی بینی

جراحی بینی

چند روز بعد از جراحی بینی میتوان مسافرت رفت

صرف نظر از وسیله سفر ( مسافرت زمینی یا هوایی ) فرد 10 الی 14 روز بعد از جراحی بینی نمی تواند مسافرت کند . زیرا قرار گرفتن در معرض هوا امکان ورود باکتری در بینی را فراهم کرده و باعث ایجاد عفونت در این ناحیه می شود.جراح بینی توصیه می کند تا 24 ساعت بعد از عمل فرد نباید رانندگی کند . زیرا تاثیر مواد بیهوشی یا بی حسی به طور کامل از بینی نرفته و باعث خواب آلودگی فرد می شود که احتمال تصادف زیاد می باشد . در موارد ضروری پزشک به فرد این اجازه را می دهد که فرد بعد از گذشت یک روز بعد از جراحی بینی مسافرت کند و آن هم در شرایطی که شهر مقصد نزدیک باشد .

چه بیمارانی اجازه پرواز ندارند؟

پرواز در ارتفاعات بالا برای فردی که زمانی از جراحی بینی او نگذشته است مناسب نمی باشد . معمولا برخی از جراحان توصیه می کنند بعد از گذشت 14 روز بعد از عمل فرد می تواند مسافرت هوایی داشته باشد . اما پرواز در بیشتر موارد باعث بروز عوارضی  مانند حالت تهوع ، خونریزی خفیف ،عفونت و درد در فرد می شود . همچنین پرواز بهبودی زخم را به تاخیر می اندازد و بر نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد.
عوارض احتمالی در مسافرت بعد از جراحی بینی

  1. درد و ناراحتی

ارتفاع باعث افت فشار می شود و در صورتی که فرد بعد از جراحی در این شرایط قرار بگیرد هوا وارد بافتهای بینی شده و به آن فشار می آوردکه در نهایت باعث درد و ناراحتی در فرد می شود. همچنین به سینوس فشار وارد کرده و باعث سردرد نیز می شود.

  1. خونریزی

خونریزی خفیف بعد از عمل بینی معمولا تا یک هفته مشاهده می شود . در صورتی که در این مدت فرد در هواپیما باشد هوا در ارتفاعات کم بوده و فرد نیاز به تنفس دارد با مخاط بینی فشار وارد کرده و باعث خونریزی می شود . در صورتی که بعد از گذشت یک هفته در صورتی که پرواز طولانی باشد باید با پزشک متخصص مشورت کند.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی- بهترین جراح بینی 

 

Message Us on WhatsApp