نتیجه رینوپلاستی

رینوپلاستی جراحی است که شکل بینی را تغییر می دهد. انگیزه برای رینوپلاستی ممکن است تغییر ظاهر بینی، بهبود تنفس یا هر دو باشد. قسمت فوقانی ساختار بینی، استخوان است و قسمت پایین آن غضروف است. رینوپلاستی می تواند استخوان، غضروف، پوست و یا هر سه را تغییر دهد. با جراح خود صحبت کنید در مورد اینکه آیا رینوپلاستی برای شما مناسب است و نتیجه جراحی بینی شما چگونه می شود.

جراحی مجدد بینی

در هنگام برنامه ریزی رینوپلاستی، جراح شما دیگر ویژگی های صورت شما، پوست روی بینی و آنچه شما می خواهید تغییر دهید را به دقت بررسی می کند. اگر نامزد جراحی هستید، جراح شما یک طرح سفارشی برای شما ایجاد خواهد کرد برای شما نشان خواهد داد.

دلایل انجام رینوپلاستی

با رینوپلاستی می تواند اندازه، شکل یا نسبت بینی خود را تغییر دهد. ممکن است انجام شود برای اصلاح ناهنجاری ها از آسیب، تصحیح نقص مادرزادی یا بهبود برخی مشکلات تنفسی.

خطرات رینوپلاستی

همانطور که با هر عمل جراحی عمده، جراحی بینی جراحی را انجام می دهد مانند:

    خون ریزی

    عفونت

    یک واکنش نامطلوب به بیهوشی

سایر خطرات احتمالی مربوط به رینوپلاستی عبارتند از:

    دشواری تنفس از طریق بینی شما

    بی حسی دائمی در داخل و اطراف بینی شما

    احتمال بینی بینی ناخوشایند است

    درد، تغییر رنگ یا تورم که ممکن است ادامه یابد

    سوراخ در سپتوم (سوراخ شدن سپتوم)

    نیاز به جراحی اضافی

در مورد چگونگی این خطرات برای شما با پزشک خود صحبت کنید.

آمادگی قبل از جراحی بینی

قبل از برنامه ریزی رینوپلاستی، شما باید با جراح خود ملاقات کنید تا فاکتورهای مهمی را تعیین کنید که تعیین کننده این است که آیا جراحی برای شما مفید است. این جلسه به طور کلی شامل موارد زیر است:

مهمترین سؤالی که پزشک شما از شما میپرسد این است که انگیزه شما برای عمل جراحی و اهداف شما چیست. پزشک شما همچنین درباره سابقه پزشکی شما، از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی و هر نوع دارویی که می خواهید، سوالاتی را مطرح می کند. اگر دچار اختلال خونریزی نظیر هموفیلی هستید، ممکن است نامزد مورد نظر برای رینوپلاستی نباشد.

معاینه فیزیکی پزشک شما یک معاینه انجام می دهد از جمله آزمایش خون انجام خواهد داد. او همچنین ویژگی های صورت شما را در داخل و خارج بینی بررسی خواهد کرد.

معاینه فیزیکی به پزشک شما کمک می کند تا تغییراتی را که باید انجام شود، از قبیل ضخامت پوست یا قدرت غضروف در انتهای بینی شما که بر نتایج شما تأثیر بگذارد. معاینه فیزیکی نیز برای تعیین تاثیر رینوپلاستی بر تنفس شما ضروری است.

برای دریافت نتیجه مناسب از جراحی بینی، باید به یک جراح بینی خوب مراجعه نمایید تا به بهترین شکل ممکن توسط یک متخصص ماهر جراحی بینی شما انجام شود .

راه های ارتباطی با دکتر فرزان رضایی ، جراح زیبایی بینی و صورت

شماره تماس :22900071

پیج اینستاگرام دکتر فرزان رضایی

عکس ها کسی در مطب دکتر شما از زوایای مختلف گرفته می شود. جراح شما ممکن است از عکس های کامپیوتری برای استفاده از عکس ها استفاده کند تا به شما نشان دهد که کدام نوع نتایج ممکن است برای شما حاصل شود. پزشک شما از این عکس ها برای قبل و بعد از ارزیابی ها، مرجع در طی عمل جراحی و بررسی های طولانی مدت استفاده خواهد کرد. مهمتر از همه، عکس ها اجازه بحث در مورد اهداف جراحی را می دهند.

بحث درباره انتظارات شما. شما و دکتر شما باید در مورد انگیزه و انتظارات خود صحبت نمایید. او توضیح می دهد که چطور رینوپلاستی می تواند و نمی تواند برای شما انجام دهید.

اگر چانه کوچک دارید، جراح شما ممکن است با انجام عمل جراحی برای تقویت چانه شما صحبت کند. این به این دلیل است که یک چانه کوچک توهم یک بینی بزرگ را ایجاد می کند. لازم نیست عمل جراحی چانه ای در این شرایط انجام شود، اما بهتر است مشخصات صورت خود را متعادل سازید.

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/rhinoplasty/about/pac-20384532

Message Us on WhatsApp