هزینه عمل بینی کج

بینی از نقاط مهم و تاثیرگذار در زیبایی چهره فرد می باشد . جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین عمل ها در بین افراد مخصوصا در کشور ما می باشد . بینی با دو هدف عمل می شود : درمانی و زیبایی . از جمله آنها می توان به عمل بینی کج اشاره کرد. در ادامه به طور مفصل به علل و نتایج و هزینه عمل بینی کج می پردازیم

.

هزینه عمل بینی کج

هزینه عمل بینی کج

آناتومی تیغه بینی

تیغه در بینی مانند نقش ستون در چادر می باشد . این عضو از استخوان و بافتهای نرم و انعطاف پذیری تشکیل شده است که بینی را به دو قسمت مجرای راست و چپ تقسیم کرده است . این تیغه که به نام سپتوم نیز نامیده می شود به طور معمولا باید به طور مستقیم در وسط بینی قرار بگیرد. در صورتی که این تیغه مستقیم نباشد و دچار انحراف باشد بینی دچار انحراف و کجی بینی می باشد . میزان این کجی در افراد مختلف می باشد در برخی افراد به طوری خفیف می باشد که نیازی به درمان ندارد  و در برخی افراد به گونه ایست که باعث مسدود شدون یکی از مجاری بینی شده است .

انواع کچی بینی

1. در نوع اول قسمت انتهای تیغه بینی دچار در رفتگی شده و از اعضای حمایت کننده منفک شده است که در نهایت این تیغه به یکی از طرفین بینی فشار وارد کرده و موجب گرفتگی یک طرف بینی می شود.

  1. در نوع دوم تیغه بینی دارای بدفرمی بوده که معمولا به شکل s یا قوس مانند می باشد و در نهایت منجر گرفتگی یک یا دو طرف بینی می شود.

علل کجی بینی

کجی بینی نه تنها بر ظاهر بینی تاثیر می گذارد بلکه موجب اختلالاتی در تنفس فرد می شود . انحراف بینی در اثر عواملی به شرح ذیل ایجاد می شود :

  • ناهنجاری های مادرزادی در ساختار بینی
  • تومور
  • عفونت
  • بیماری های التهابی
  • تورم بینی ( بعد از جراحی بینی )
  • آسیب یا ضربه به بینی

عوارض کجی بینی

  1. گرفتگی در یک یا دو طرف سوراخ بینی
  2. عفونت مکرر در سینوس ها ( به دلیل گرفتگی سینوس ها ترشحات اضافی از بینی خارج نمی شود و در نهایت آنجا انباشته شده و باعث عفونت می شود.)
  3. عفونت گوش یا گوش چسبنده ( از خروج ترشحات از گوش به دلیل انسداد گوش میانی جلوگیری کرده که در اثر تجمع آنها عفونت ایجاد می شود).

درمان کجی بینی

جراحی انحراف بینی یکی از روش های درمان این اختلال می باشد . جراح بینی در ابتدا به بررسی و معاینه بینی می پردازد و در صورتی که عوارض ناشی از این اختلال با دارو درمان نشود از روش جراحی استفاده می شود که درصد موفقیت بالا می باشد

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی- بهترین جراح بینی 

 

Message Us on WhatsApp