پرزرویشن رینوپلاستی ( preservation rhinoplasty ) ، عمل بینی مدرن است که طبیعی بودن هر چه بیشتر نتیجه را دنبال می کند. عمل جراحی بینی ، امروزه دیگر محدود به تکنیک های سنتی و قدیمی نیست ؛ بلکه پیشرفت های حاصل شده در حوزه پزشکی باعث شده اند که تکنیک های نوینی در این جراحی قدم گذارند و منجر به این شوند که ثمره عمل ، فوق العاده و رضایت بخش باشد. در ادامه به طور کامل دکتر فرزان رضایی به این عمل مدرن خواهد پرداخت تا اگر سوالی در این زمینه ذهن شما را به خود درگیر کرده است ، بتوانید پاسخ خود را در این مطالب پیدا کنید.

 

پرزرویشن رینوپلاستی - دکتر فرزان رضایی

 

منظور از پرزرویشن رینوپلاستی چیست ؟

در حقیقت می توان از این تکنیک به عنوان جراحی زیبایی بینی کم تهاجم یاد کرد. چرا که هدف از جراحی بینی پرزرویشن این است که ایرادات و نواقص بینی با کمترین دستکاری ممکن بر روی بافت ها به انجام برسد. در واقع جراح بینی با پیاده سازی این تکنیک تلاش می کند تا جایی که ممکن است ساختار طبیعی بینی فرد را حفظ کند و تنها عیوب آن را برطرف نماید. از این بابت می توانیم بگوییم که نتیجه حاصل از پرزرویشن رینوپلاستی بسیار طبیعی و مورد قبول خواهد بود.

داوطلب ایده آل جراحی مدرن پرزرویشن

گفته می شود پروزرویشن رینوپلاستی برای افرادی که از کجی بینی خود ناراضی هستند و نوک بینی پهن و افتاده ای دارند ، تکنیک بسیار کاربردی است و می تواند به خوبی این ایرادات را برطرف نماید. همچنین می توان گفت کسانی که بینی شان از روبرو از ناحیه پل بینی ، ظاهر جذاب و زیبایی داشته اما از زاویه نیم رخ این بخش دارای قوز و برآمدگی است ، این جراحی مدرن کم تهاجم می تواند برایشان کاربرد پذیر باشد. عموما کسانی که ایرادات و ناهنجاری های بینی شان زیاد و پیچیده بوده یا کسانی می خواهند عمل ترمیمی بینی انجام دهند ، گزینه ایده آلی برای این نوع عمل به حساب نمی آیند.

توجه ! این نکته را در نظر داشته باشید که وضعیت و شرایط هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است. به جهت مطمئن شدن از این امر که آیا پرزرویشن رینوپلاستی برای شما تکنیک مناسبی است یا اینکه باید متد دیگری برای رفع ایرادات بینی تان بکار گرفته شود ، بهتر است با جراح با تجربه مشاوره ای داشته باشید. ایشان با توجه به تجربه و دانش خود ، معاینات لازم را به انجام می رساند و سپس در مورد مناسب ترین تکنیک ، تصمیم گیری می کند.

توضیحات دکتر فرزان رضایی درخصوص پرزرویشن رینوپلاستی

 

 

مزایا و محدودیت های عمل بینی پرزرویشن

همه ما میدانیم هر چیزی هر چقدر هم که عالی باشد ، در کنار ویژگی های مثبت ، محدودیت ها و معایبی را نیز شامل می شود. در مورد پرزرویشن رینوپلاستی نیز این امر صادق است. در ادامه به هر دو بُعد این تکنیک می پردازیم :

 • مزایای پرزرویشن رینوپلاستی

مهم ترین و بارزترین مزیتی که این عمل جراحی مدرن در بردارد ، کم تهاجمی بودن آن ، در قیاس با تکنیک قدیمی رینوپلاستی است. با توجه به نوین بودن این تکنیک ، همچنان تحقیقات در این زمینه ادامه دارد اما با توجه به نتایج بدست آمده مشخص شده است که نتیجه حاصل از متد پرزرویشن بسیار ظاهر طبیعی به همراه دارد. به خصوص زمانی که جراح تکنیک کانتور لاین بینی را هم پیاده سازی کند. با توجه به این که در تکنیک پرزرویشن سعی می شود بافت ها دچار کمترین تغییرات شوند ، در دوره پس از عمل ، شاهد بروز ورم کمتری خواهید بود و به عبارتی دوره نقاهت کوتاه تر می باشد. یکی دیگر از مزایایی که در خصوص این متد به آن اشاره شده ، این است که به خاطر حذف و برداشتن میزان کمتری از بافت های تشکیل دهنده ساختار بینی ، ریسک بروز اختلال در عملکرد آن بسیار کمتر خواهد بود.

 • محدودیت های پرزرویشن رینوپلاستی

شاید مهم ترین محدودیتی که می توان در مورد تکنیک پرزرویشن رینوپلاستی به آن اشاره کرد ، این است که تمامی افراد نمی توانند تحت این روش مدرن عمل شوند. دفورمیتی های پیچیده ساختار بینی ، برای اینکه به طور کامل رفع گردد، نیاز به تغییرات بیشتری هم خواهد داشت از این بابت متد تردیشنال برای آن نوع از بینی ها مناسب تر است. همچنین کسانی که بینی با پوست خیلی ضخیم و بافت نرم و غضروفی را دارا هستند ، به احتمال کمتری می توانند از این جراحی مدرن بهره مند شوند.

تفاوت تکنیک پرزرویشن و سنتی در جراحی بینی

برای درک بهتر عمل بینی پرزرویشن ، خوب است نسبت به تفاوت آن با تکنیک سنتی آگاه باشید. معمولا متقاضیان عمل خواستار این هستند که سایز بینی شان کوچک شده و اگر قوز و بر امدگی روی آن وجود دارد ، برطرف گردد. برای ایجاد این تغییرات تحت روند معمول و قدیمی جراحی زیبایی ، استخوان و بافت غضروفی از سطح فوقانی پل بینی برداشته شده و به عبارتی ساختار طبیعی بینی تا حد زیادی دستخوش تغییرات می شود. شایان ذکر است که این میزان از تغییرات می تواند باعث از بین رفتن خط کانتور طبیعی بینی شود.

نکته : در این شرایط جراح اگر بخواهد کانتور لاین بینی را انجام دهد ، ممکن است مجبور باشد از بافت های پیوندی استفاده کند که همین امر تهاجم جراحی را بالاتر می برد.

اما در طرف دیگر ، در پرزرویشن رینوپلاستی ، جراح بینی برای اعمال تغییرات ، به جای آن که بافت اضافی را از بخش بالایی ساختار پل بینی بردارد ، استخوان و غضروف های زیرین بینی را حذف می کند. بدین ترتیب حالت طبیعی و نچرال بینی تا حد خیلی زیادی حفظ شده و حتی برای کانتور لاین بینی دیگر نیازی به اضافی کردن غضروف اضافی نخواهد بود.

رفع مشکلات فانکشنال با پرزرویشن رینوپلاستی

پرزرویشن یک تکنیک کامل جراحی است. نه تنها هر گونه اشکال زیبایی مثل بزرگی بیش از حد بینی ، کج بودن دماغ و قوز و برامدگی آن را برطرف می نماید ، بلکه موارد ایجاد کننده اختلال در تنفس همچون انحراف سپتوم بینی ، تنگ بودن مسیر عبور هوا و موارد دیگر را نیز می توان با آن درمان کرد.

عمل انواع بینی به روش پرزرویشن

همانطور که میدانید بینی ها در دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می شوند. با توجه به ویژگی های هر یک از انواع بینی های گفته شده ، جراحی کردن آن ها نیز تا حدودی متفاوت است. البته جراحی بینی گوشتی در قیاس با عمل بینی استخوانی کمی چالش برانگیز تر می باشد. تکنیک پرزرویشن رینوپلاستی ، که متد جدید و مدرنی به حساب می آید ، این قابلیت را دارد که برای هر دو نوع جراحی بینی استخوانی و گوشتی بکارگرفته شود و نتایج بسیار رضایت بخشی را به ارمغان آورد. خوشبختانه متد پرزرویشن توانسته محدودیت های تکنیک های پیشین جراحی را رفع کند و برای همه قابل اجرا باشد. حتی در جراحی کردن دماغ های گوشتی که احتمال بر جای ماندن اسکار وجود دارد ، این تکنیک به گونه ای اجرا می شود که چنین مشکلاتی دیگر وجود نداشته باشند.

 ✨عمل فوق العاده به روش مدرن پرزرویشن توسط دکتر فرزان رضایی

 

 

میتوان برای ترمیم بینی از تکنیک پرزرویشن استفاده کرد ؟

جراحی بینی های ترمیمی باید با بالاترین دقت و حساسیت به انجام برسند ؛ در بینی هایی که بافت آن ها یکبار تحت جراحی قرار گرفته ، حساسیت جراحی بیشتر خواهد بود. با توجه به اینکه پرزرویشن رینوپلاستی یک متد کاملا ایمن است و هدف آن تغییر بینی با حفظ بافت های طبیعی است ، برای ترمیم کردن بینی هایی که یکبار عمل شده اند ، می تواند بسیار مناسب باشد.

چگونه برای پرزرویشن رینوپلاستی آماده شویم ؟

طبق روال معمول پیش از عمل جراحی باید یکسری اقدامات به انجام برسند. در حقیقت این آماده سازی ها بدین جهت مهم هستند که وضعیت جسمانی و روانی فرد را برای جراحی آماده می سازد. برای عمل بینی به روش مدرن پرزرویشن ، جراح ابتدا خواسته ها و اهداف شما را مورد بررسی قرار داده و بعد از آن تکنیک نامبرده و انتظاراتی که باید از آن داشته باشید را توضیح می دهد. در این بین اگر خواسته های شما با قابلیت ها تکنیک مطابقت نداشته باشد ، جراح با راهنمایی شما را در مسیر درست قرار می دهد. پس از تایید تکنیک توصیه های پزشکی را در اختیارتان می گذارد ؛ رعایت این موارد الزامی است و ریسک بروز هر گونه عارضه در حین عمل یا بعد از آن را کاهش می دهد :

 • پیش از هر چیز لازم است به مدت 2 هفته قبل از عمل سیگار و استعمال دخانیات را ترک کنید.
 • همچنین برای اینکه در طول ، عمل خونریزی شدت پیدا نکند ، مدتی قبل از پرزرویشن رینوپلاستی داروهای رقیق کننده مصرف نکنید.

مراحل انجام جراحی بینی پرزرویشن

همانطور که میدانید ، این جراحی به طور کلی طی سه مرحله به انجام می رسد ؛ برای پرزرویشن رینوپلاستی نیز این سه مرحله بایستی به طور کامل انجام شوند تا نتیجه پایانی عالی و مورد رضایت باشد :

مرحله اول – اقدامات قبل از عمل پرزرویشن بینی

گام اول – جلسه مشاوره و معاینه :  برای این که یک شخص از پروسه مذکور ، نتیجه فوق العاده ای را کسب کند ، در وهله اول بایستی گزینه ایده آلی برای آن عمل باشد. به همین خاطر پیش از عمل باید با جراح جلسه مشاوره ای داشته باشید. در جلسه مشاوره ایشان تمامی نکات مربوط به پروسه را اعم از مزایا ، معایب ، نحوه انجام و حتی عوارض احتمالی را بیان می دارد. سپس با انجام معاینات لازم مشخص می نماید که شخص مراجعه کننده می تواند تحت پرزرویشن رینوپلاستی عمل شود یا خیر.

نکته : در جلسه مشاوره و معاینه ، بایستی ابتلا به هر گونه بیماری در حال حاضر یا در گذشته ، قرارگیری تحت روند درمانی خاص و حساسیت به دارو یا ترکیبات شیمیایی را به پزشک اطلاع دهید.

گام دوم – انجام آزمایشات و دستورات پزشک : بعد از آن که جراح نسبت به کاندیدا بودن شخص برای انجام جراحی بینی پرزرویشن اطمینان حاصل کرد ، انجام مجموعه ای از آزمایشات را پیش از عمل تجویز می کند. همچنین نکاتی در خصوص عدم استفاده از داروهای رقیق کننده ، نکشیدن سیگار و غذا خوردن یک شب پیش از عمل را برای فرد توضیح می دهد.

🌟 نتیجه عالی عمل بینی گوشتی به روش پرزرویشن

 

 

مرحله دوم – چگونگی انجام پرزرویشن رینوپلاستی

گام اول – بیهوشی : این عمل یا تحت بیهوشی عمومی به انجام می رسد یا بی حسی موضعی. در خصوص این که کدام تکنیک برای فرد مناسب است ، جراح تصمیم گیری می کند.

گام دوم – اجرای تکنیک و اعمال تغییرات : پس از بیهوش یا بی حس شدن شخص ، جراح پیاده سازی تغییرات را شروع می کند. به منظور اجرای پرزرویشن رینوپلاستی جراح برای رفع قوز و ناهنجاری های بینی ، بخش اضافی بافت غضروفی و استخوانی را از قسمت زیرین برآمدگی دورسال بینی بر می دارد.

برای اصلاح نوک بینی با تکنیک پرزرویشن ، غضروف نوک بینی در عین حفظ شدن ، تغییر فرم داده شده و لیگامان (رباط) که پوست را به غضروف متصل کرده است ترمیم و اصلاح می شود. با اجرای تکنیک بسته در پرزرویشن رینوپلاستی ، دیگر نیازی به بلند کردن پوست نخواهد بود ؛ به همین خاطر کبودی و ورم پس از عمل هم با شدت کمتری نمایان خواهند شد. دیگر اصلاحی که حین عمل ممکن است به انجام برسد ، کانتور کردن بینی است که موجب زیبایی بیشتر آن می شود.

گام سوم – بخیه زدن : برش هایی که در این جراحی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند بسیار محدود بوده و عموماً در داخل بینی هستند. بدین ترتیب بعد از تمام شدن اعمال تمام تغییرات ، برش ها با نخ بخیه (معمولا جذبی) بسته می شوند.

مرحله سوم – ریکاوری و مراقبت های بعد از جراحی پرزرویشن بینی

پس از به هوش آمدن ، در واقع دوره ریکاوری شما آغاز شده است. با توجه به روند انجام پرزرویشن رینوپلاستی انتظار می رود که ورم و کبودی کمتری در دوره نقاهت بروز یابد. همچنین به سبب کوچک بودن برش ها و اینکه در داخل سوراخ بینی ایجاد شده اند ، احتمال تشکیل اسکار و برجای ماند اثر زخم در زمان ریکاوری بسیار کم خواهد بود.

جراح بینی برای این که دوره نقاهت خیلی بهتری و مطلوب تر طی شود ، دستورالعمل مراقبت های بعد از عمل بینی  را در مورد نحوه خوابیدن ، مصرف دارو ، برنامه غذایی و میزان فعالیت ها به بیمار ارائه می دهد. به جهت آن که نتیجه عمل انجام شده به خوبی حفظ شود ، بایستی توصیه های دکتر را جدی بگیرید.

مراقبت های دوره نقاهت پرزرویشن رینوپلاستی

به گفته جراح بینی 6 هفته اول دوره ریکاوری ، یک بازه زمانی حیاتی در خصوص رسیدن به بهبودی مطلوب است. پزشک به طور کامل و جامع در مورد اینکه در این وضعیت باید چه کارهایی انجام دهید و از انجام چه کارهایی فاصله بگیرید ، با شما صحبت می کند.

همچنین ایشان برای اینکه مطمئن شوند روند ترمیم و بهبودی به طور قابل قبولی پیش می رود ، امکان دارد در هفته یک جلسه ویزیت برای شما تعیین نماید. شما نیز وظیفه دارید در روز مقرر در مطب حاضر شوید. طبق توصیه جراح بهتر است در روزهای ابتدایی بیشتر زمان خود را در خانه بگذرانید و استراحت کنید ؛ زیرا استراحت کردن انرژی لازم بدن برای ترمیم بافت ها را تامین می کند. برای استراحت کردن ، اگر سرتان را بالاتر از بدن قرار دهید ، از خونریزی بیشتر و بالا رفتن میزان ورم بینی ممانعت می شود.

احتمال این که در دو الی سه روز اول شاهد خونریزی خفیفی از بینی باشید ، مسئله عادی است. با قرار دادن پد قطره ای شکل در بخش انتهایی بینی خون جذب می گردد و این عمل به توقف سریع تر خونریزی نیز کمک می کند. همچنین به منظور جلوگیری از عفونت و سوزش محل جراحی شده ، باید با استفاده از قطره سالین ، آن ناحیه را تمیز کنید.

دقت داشته باشید که هر چند پرزرویشن رینوپلاستی یک نوع جراحی بینی مدرن به سبک کم تهاجمی است ، اما به این معنا نیست دوره ریکاوری آن مهم نبوده و بینی نیازی به مراقبت ندارد. به طور کلی پس از هر نوع عملی ، بایستی نکات مراقبتی گفته شده در مورد آن به دقت رعایت شوند.

عکس قبل و بعد از پرزرویشن رینوپلاستی

 

 

نکات مهم دوره نقاهت بعد از جراحی مدرن پرزرویشن

 1. ورم و کبودی : با گذشت 10 تا 14 روز کبودی از بین می رود . ورم بینی نیز با گذشت یک ماه کاهش یافته و در نهایت برطرف می گردد.
 2. تامپون : در صورتی که پزشک پس از پرزرویشن رینوپلاستی از تامپون استفاده کند ، بعد از 3 تا 5 روز آن را بر می دارد.
 3. اسپلینت : اسپلینت بینی که برای محافظت و حفظ ساختار جدید مورد استفاده قرار می گیرد و در دو نوع داخلی و خارجی در دسترس می باشد ، 5 تا 7 روز بعد از عمل کم تهاجم پرزرویشن از روی بینی برداشته می شود.
 4. بخیه ها : امروزه به جای بخیه های کشیدنی از نخ ها قابل جذب برای بستن برش ها استفاده می شود. بنابراین پس از عمل به تدریج بخیه ها جذب پوست می شوند.
 5. استحمام : در روزهای ابتدایی پس از جراحی بینی پرزرویشن می توانید موهایتان را بدون آن که آب با صورت تماس پیدا کند ، شست و شو دهید. زمانی که اسپلینت از روی بینی برداشته شد مجاز هستید استحمام کامل داشته باشید.
 6. استفاده از عینک : عینک هایی که فرم سبکی دارند ، تقریبا یک ماه پس از جراحی کم تهاجم بینی قابل استفاده خواهند بود. اما برای استفاده از عینک هایی با فرم سنگین باید حدوداً 6 الی 7 هفته از جراحی گذشته باشد.

چه مدت پس از جراحی بینی پرزرویشن می توان به محل کار بازگشت؟

یکی از پرسش های پر تکرار افراد شاغل که تمایل به انجام این جراحی بینی کم تهاجم دارند ، در خصوص زمان مناسب جهت بازگشت به محل کار پس از عمل بینی است. گفته می شود 10روز پس از عمل ، فرد به اندازه کافی به بهبودی رسیده است که بتواند به محل کار خود بازگردد. البته شایان ذکر است که نوع کار و حرفه فرد هم در تعیین تایم بازگشت به کار موثر است. به عبارتی هر چه شغل شما به فعالیت فیزیکی بیشتری نیازمند باشد ، لازم است مدت بیشتری از انجام آن دور بمانید.

چه مدت پس از پرزرویشن رینوپلاستی می توانیم دوباره ورزش کنیم؟

 

ورزش بعد از عمل - دکتر فرزان رضایی

 

یکی از مواردی که افراد ورزشکار برای جراحی کردن بینی خود مد نظر قرار می دهند ، این است که بتوانند پس از عمل در سریع ترین زمان ممکن به روتین ورزشی خود بازگردند.

زودترین زمان ممکن برای اینکه بشود پس از عمل بینی به ورزش پرداخت ، سه الی 4 هفته بعد از آن است. در یک الی دو روز اول هرگونه فعالیت جسمی باید محدود شود و نهایتا پیاده روی سبک آن هم در محیط خانه در دستور کار قرار گیرد.

پس از اینکه هفته اول از عمل بینی را پشت سر گذاشتید ، می توانید پیاده روی را از محیط خانه به خارج از آن منتقل نمایید و مسافت بیشتری را طی کنید. در خصوص زمان مناسب برای ورزش کردن پس از جراحی بینی پرزرویشن این نکته را نیز به یاد داشته باشید که در وهله اول بایستی به روند بهبودی بدن تان دقت کنید. ممکن است شما برای رسیدن به توانایی لازم جهت انجام تمرینات ورزشی بعد از رینوپلاستی ، به بیش از 4 هفته نیازمند باشید.

چگونه ورم بعد از جراحی پرزرویشن را کاهش دهیم؟

ورم یک عارضه جانبی اجتناب ناپذیر بعد از جراحی است ولی با این وجود راه هایی وجود دارد که می تواند به کاهش سریع تر آن کمک کند. در ادامه ، چند نکته طلایی برای کمک به کاهش سریع تر ورم آمده است :

 • توصیه های پزشک را دنبال کنید. پزشکی که صاحب دهه ها تجربه کاری است و هزاران جراحی بینی انجام داده است ، بدون شک می تواند بهترین اقدامات را به شما توصیه کند تا عوارض ، با سرعت و کیفیت بیشتری فروکش کنند.
 • آبرسانی به بدن را فراموش نکنید. هر قدر آب و مایعات سالم بیشتری بنوشید ، احتمال احتباس مایعات در زیر پوست بینی ، کمتر می شود. بنابراین ، برای تشویق بدن به سرعت دادن به بهبود ، و کمک به کاهش ورم ، به میزان فراوان آب و مایعات سالم میل کنید.
 • از کمپرس سرد استفاده کنید. قرار دادن کمپرس سردی که در پارچه تمیز پیچیده شده ، در طول 72 ساعت اول بعد از جراحی ، کمک قابل ملاحظه ای به کاهش سریع تر ورم و کبودی می کند. این کمپرس را در فواصل زمانی 15 دقیقه ای در اطراف ناحیه جراحی شده قرار دهید.
 • فین نکنید و در زمان عطسه کردن ، دهان را به طور کامل باز کنید تا فشار زیادی به بینی وارد نشود چراکه فشار ، می تواند به شدت ورم بیافزاید.
 • در زمان خوابیدن یا استراحت کردن ، در یک پوزیشن لمیده قرار بگیرید. می توانید برای این کار ، از چند بالش در زیر سر استفاده کنید.
 • سیگار نکشید و از نوشیدن الکل نیز خودداری کنید. این دو ماده ، شدت التهاب در بینی را بالا می برد و الکل باعث دهیدراته شدن بدن می شود.
 • فعالیت های فیزیکی و ورزشی سنگین را برای یکی دو هفته تعطیل کنید تا بدن فرصت لازم را برای بهبود یافتن در اختیار داشته باشد.
 • صبور باشید و منتظر لحظه شگفت انگیز مشاهده نتیجه زیبای به دست آمده از جراحی پرزرویشن رینوپلاستی بمانید.

اهمیت مراقبت های بعد از پرزرویشن رینوپلاستی

با اینکه گفته می شود این نوع عمل بینی ، کم تهاجم است اما باز هم این احتمال وجود دارد که پس از آن عوارضی نمود پیدا کند ؛ مثل عفونت و افزایش ورم. در این راستا ، مراقبت های گفته شده اهمیت پیدا می کنند. در حقیقت هدف از دستورالعمل مراقبتی ارائه شده از سوی دکتر ، جلوگیری از پیدایش هر گونه عارضه بعد از عمل است. به عبارتی می توان گفت که اگر فرد به درستی مراقبت های پس از عمل را انجام دهد ، اول آن که بهبودی خیلی بهتر و سریع تر پیش می رود و دوم، احتمال اینکه فرد با نوعی عارضه درگیر شود ، به حداقل می رسد.

 

عمل بینی با لیزر - دکتر فرزان رضایی

 

پرسش و پاسخ های پر تکرار عمل پرزرویشن بینی

 • آیا پرزرویشن رینوپلاستی بدون بیهوشی انجام می شود ؟

جراح بینی با در نظر گرفتن چگونگی وضعیت و شرایط بیمار در خصوص روند بیهوشی مناسب برای او تصمیم گیری می کند. بنابراین عمل یا تحت بی حسی موضعی به انجام می رسد یا بیهوشی عمومی.

 • عمل بینی مدرن پرزرویشن چه عوارضی دارد ؟

بر اساس این که این تکنیک تهاجم کمتری را شامل می شود ، خطر وقوع عوارض پس از آن هم کمتر است اما صفر نیست. همچون جراحی های دیگر بعد از این عمل نیز احتمال دارد عفونت ، واکنش آلرژیک بدن به دارو بیهوشی یا حتی خونریزی نمود پیدا کند.

 • بیمه هزینه این عمل را متقبل می شود ؟

جراحی بینی در راستای زیبایی به انجام می رسد و همانطور که می دانید بیمه عموما در جهت خدمات درمانی کم رسان افراد است ؛ بنابراین هزینه پرزرویشن رینوپلاستی را باید خود فرد به طور کامل بپردازد.

 • نتیجه عمل بینی به روش پرزرویشن دائمی است ؟

ممکن است بعضی از افراد تصور کنند به این خاطر که در این متد بافت ها تا حد کم و محدودتری دستخوش تغییرات می شوند ، پس از عمل احتمال دارد دوباره ایرادات بینی مثل قوز و برآمدگی بازگردند ؛ اما باید گفت که چنین تصوری اشتباه است و نتیجه ای که از تکنیک عمل دماغ با حفظ ساختار بدست می آید دائمی است.

 • آیا در خصوص عمل بینی پرزرویشن ، محدوده سنی تعیین می شود ؟

زمانی که عمل زیبایی در سن مناسب به انجام برسد ، بهترین نتیجه برای فرد رقم می زند. در خصوص سن مناسب پرزرویشن رینوپلاستی هم همان محدوده سنی معمول صادق ست. یعنی این که افراد پس از گذراندن دوره بلوغ و کامل شدن رشد بینی ، می توانند برای جراحی اقدام کنند.

 • آیا در پروسه پرزرویشن رینوپلاستی از بافت پیوندی استفاده می شود ؟

مبنای این تکنیک از عمل بینی ، کاهش تهاجم پروسه است ؛ بنابراین اصلاحات به نوعی اعمال می شوند که نیازی به استفاده از بافت های پیوندی وجود نداشته باشد. البته این را هم دقت داشته باشید که همیشه استثناهایی وجود دارد که باعث می شوند روال اصلی پروسه کمی تغییر کند.

دانلود فایل : پرزرویشن رینوپلاستی – PDF


Message Us on WhatsApp