1) این عمل چه مزایا و مضراتی دارد؟

در بخشی از جلسه مشاوره پزشک توقعات شما را از این عمل ارزیابی می کند سپس او به شما می گوید که کدامیک از این توقعات شدنی است و کدامیک ناشدنی است. با توجه به نوع عمل به شما لیستی از خطراتی که ممکن است شما را در این عمل تهدید نماید ارائه می شود. اگر چه خطرات ناشی از جراحی های پلاستیک نادر هستند با این وجود هر بیمار باید کاملاً با خطرات احتمالی آشنا باشد.

2) آیا جای برش جراحی روی پوستم می ماند؟

بله ـ به دیاگرام جایگذاری برشها زیر چانه تان توجه کنید. این برشها حدود نیم اینچ طول دارند. این برشها به مرور محو می شوند و بعد از چند هفته افراد خانواده و دوستانتان دیگر اثری از آن نخواهند دید.

3) در مورد داروهای روزانه قبل از جراحی چه اقداماتی باید انجام دهم؟

در طی ملاقات قبل از عمل با ما، پرستاران ما به شما لیستی از داروهایی که باید بعد از عمل مصرف کنید را می دهند. اگر داروی رقیق کننده خون مصرف می کنید باید مصرف آن را تقریباً یک هفته مانده به عمل متوقف کنید.

4) من ویتامین و مکمل مصرف می کنم. آیا باید قبل از عمل مصرف آنها را متوقف کنم؟

اکثر این مواد دارای عوارض جانبی هستند. برخی از آنها می توانند در حین عمل روی جریان خون تأثیر بگذارند از این دسته می توان به ویتامین E، روغن ماهی و … اشاره کرد. به شما لیستی از داروها و مکمل هایی که نباید پیش از عمل مصرف نمائید، داده می شود.

5 ) آیا قبل از عمل به نسخه مخصوصی نیاز دارم؟

اغلب بیماران به نسخه مخصوص نیازی ندارند، اگر ناراحتی یا بیماری خاصی دارید حتما به پزشک بگویید. چون مصرف تنباکو مانع از بهبود و اصلاح زخم ها می شود، باید 2 هفته قبل و 2 هفته بعد از عمل از مصرف سیگار و الکل خودداری نمائید. در مشاوره های بعد از عمل تمام داروهایی را که باید بعد از عمل مصرف نمائید به شما گفته می شود.

6 ) چرا نباید قبل و بعد از عمل چیزی بخورم یا بنوشم؟

داروهای بی هوشی باعث ایجاد ناراحتی شکمی و روده ای می شوند. بهترین عمل برای اجتناب از ابتلا به این ناراحتی ها خودداری از خوردن و نوشیدن از نیمه شب قبل از جراحی به بعد می باشد. برای بیماران مبتلا به بیماری های خاص مثل دیابتی ها، پرستاران ما مراقبت های ویژه ای در نظر می گیرند.

7) در هنگام Check up چه کارهایی انجام می شود؟

پرستاران ما، شما را برای عمل آماده می کنند. آنها فشار خون شما را چک می کنند، به صدای قلب و ریه های شما گوش می دهند. همچنین به شما تزریق وریدی (IV) و … می شود.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت