1) وقتیکه به هوش می آیم چگونه به نظر می رسم؟
پس از جراحی، یک نوار نرم و راحت دور سر شما پیچیده می شود که گوشهایتان را پوشش می دهد و آنها را سرجای خود نگه می دارد. از آنجائیکه این پوشش کاملاً گوش های شما را می پوشاند نمی توانید کوفتگی و تورم را ببینید. پس از برداشته شدن این پوشش در روز بعد از جراحی، کمی تورم و کوفتگی در موضع جراحی می بینید.

2) وقتیکه به هوش می آیم چه احساسی خواهم داشت؟
شما وجود نوارهای نرم را دور گوشهایتان حس خواهید کرد. تا زمانیکه این پوشش دست نخورده باشد شنوایی شما دچار مشکل است. باید مطمئن شوید که حالت تهوع و استفراغ ندارید. پرستاران ما در کنار شما خواهند بود تا بیدار شدن شما را تحت مراقبت های ویژه قرار دهند.

3) وقتیکه به اندازه کافی هوشیار شدم، می توانم خودم رانندگی کنم؟
خیر، شخص دیگری باید بعد از عمل شما را به خانه ببرد و تا عصر در کنار شما بماند.

4) آیا باید بعد از جراحی، کسی هنگام شب کنار من باشد؟
بله ـ باید در شب نخست بعد از جراحی کسی کنارتان باشد.

5) آیا بعد از عمل به نسخه خاصی نیاز دارم؟
بله ـ نسخه بعد از عمل را باید روز بعد از عمل و در بدو ورود به خانه مصرف نمود. این نسخه شامل موارد زیر است:

  • یک آنتی بیوتیک (معمولا cephalexine / keflex ) برای جلوگیری از بروز عفونت.
  • مسکن درد برای به حداقل رساندن هر گونه ناراحتی و درد.
  • ویتامین C، mg 3000 به همراه غذای روزانه به مدت یک هفته بعد از عمل برای تسریع در بهبودی. از مصرف آسپرین، ایبوپروفن و ویتامن E و … خودداری کنید.

6) از کی باید این داروها را مصرف کرد؟
مسکن ها را در صورت نیاز مصرف کنید. مصرف بقیه داروها باید از روز بعد از عمل آغاز شود.

7) کوفتگی و تورم چقدر طول می کشد؟
در اغلب بیماران تاحدود یک هفته دیده می شوند. اگر به راحتی دچار کوفتگی می شوید ممکن است تا 2 هفته هم طول بکشد که خیلی ندرتا این اتفاق می افتد.

8) آیا بعد از عمل رژیم خاصی باید بگیرم؟
خیر، بیماران می توانند هر چه می خواهند بخورند. رژیم خود را با مایعات شروع کنید و کم کم غذاهای نرم و جامد بخورید. تا می توانید مایعات بخورید تا پوستتان خشک نشود.

9) چه وقت می توانم دوش بگیرم؟
پوشش سر را باید در شب پس از جراحی خشک و دست نخورده نگه داشت. بنابراین تا قبل از برنداشتن این پوشش نباید دوش گرفت. شما بعد از برداشتن پوشش هر زمان که بخواهید می توانید دوش بگیرید یا حمام کنید.

10) آیا در حین فعالیت های روزمره باید اقدام خاصی انجام دهم؟
هنگام خواب زیر سرتان 3ـ 2 بالش بگذارید. اشباع صورت و بی خوابی بعد از عمل عادی است و به مرور خوب می شوند. از خم شدن، بلند کردن وسایل سنگین … خودداری کنید. از بغل کردن بچه ها خودداری کنید.

11) کی من طبیعی به نظر خواهم رسید؟
شما در عرض 3 ـ 2 هفته خوب می شوید. بعد از 6هفته فوق العاده به نظر می رسید و بعد از 6 ماه از آنچه که انتظارش را داشتید بهتر به نظر می رسید. شما کماکان تورم را خواهید داشت و نتیجه نهایی مورد نظر شما در عرض یکسال به دست می آید.

12) چقدر طول می کشد تا خوب شوم؟
رسیدن به نتایج نهایی موردنظر حدود یکسال طول می کشد. با این وجود پس از 3 ماه اغلب بیماران به حدود 90% از آنچه که انتظار داشتند می