کاشت گونه با تزریق چربی

کاشت گونه با تزریق چربی از جمله شایع ترین جراحی های زیبایی می باشد . در صورت سه نقاط مهم وجود دارد که به آن مراکز زیبایی چهره می گویند که شامل گونه ، بینی ، چانه می باشد . در صورتی که این نقاط دارای ایرادی باشد تناسب چهره فرد برهم می خورد. برخی افراد به دلیل لاغری بیش از حد دارای گونه تکیده و کم حجمی می باشند . برای پرحجم کردن گونه به دنبال راههای افزایش وزن می روند که در این صورت نه تنها باعث برهم خوردن تناسب چهره می شوند بلکه دچار چاقی موضعی در اندام ها می شوند. برای رفع این  مشکل جراح پلاستیک از روشهایی برای زیبایی گونه استفاده می کند که در ادامه به طور مفصل به آن می پردازیم.

کاشت گونه با تزریق چربی

کاشت گونه با تزریق چربی

روش های کاشت گونه

 1. تزریق فیلر

یکی از روشهای جوانسازی پوست صوت و حجیم سازی گونه تزریق موادی به نام فیلر می باشد . این روش با پرکردن چروک ها و حفره های موجود در پوست باعث حجیم کردن و جوانسازی گونه می شوند . بسیاری بر این عقیده هستند که این روش کم خطر تر از لیفتینگ صورت بوده و دارای ماندگاری بیشتری هستند. ایرادی که بر این روش آورده اند اینست که نمی توان قرینه ای بین دو طرف صورت در گونه ها ایجاد کرد دلیل این موضوع انست که مواد موجود در فیلر مایع بوده و از بافت نرمی تشکیل شده است . همچنین با بالارفتن سن مایع تزریقی سنگین شده و باعث افتادگی و شل شدن پوست صورت می شود.

 1. قرار دادن پروتز

در این روش از نسوج سخت ولی قابل انعطافی مانند بافت استخوان گونه استفاده می شود. امکان قرینه سازی گونه ها در این روش با دقت بیشتری بوده و بهتر از روش تزریق فیلر می باشد . پروتز ها دارای انواع مختلفی می باشد که برخی از آنها باعث برجسته کردن گونه ها شده و برخی دیگر باعث پرکردن گودی پلک پایین می شود. در این جراحی فرد تحت بیهوشی قرار گرفته و برشی در داخل دهان زده می شود و پروتز در آن قرار می گیرد . مدت زمان عمل تقریبا 1 ساعت می باشد.

 1. جراحی استخوان گونه

جراحی استخوان گونه در موارد خاص و تنها برای کسانی که دچار شکستگی یا فرورفتگی در یکی از طرفین گونه یا هر دو طرف آن شده اند . در این موارد استخوان گونه را طی برشی که در داخل دهان زده می شود جدا کرده و در محل درست قرار می دهند. . این روش برای افرادی که دارای فک جلو یا عقب هستند نیز استفاده می شود.

 1. تزریق چربی

از نظر بسیاری از جراحان بهترین روش کاشت گونه تزریق چربی می باشد . از آنجائیکه از بافت خود بدن به گونه تزریق می شود امکان سازگاری و قرینه سازی دارای درصد بالایی از موفقیت می باشد . مدت زمانی که این چربی تسط بدن جذب می شود چند هفته تا چند ماه می باشد. میزان ماندگاری این روش نسبت به سایر روش ها بیشتر بوده و کمترین عوارض را برای فرد دارد . تزریق چربی به گونه به عنوان روش کم تهاجمی شناخته شده است .


مزایا کاشت گونه با تزریق چربی

 • کاشت گونه با تزریق چربی یکی از روش های زیباسازی و جوانسازی پوست می شود .
 • باعث افزایش حجم گونه می گردد
 • یکی دیگر از کابردهای استفاده از آن در بهبود برآمدگی در قسمت استخوان گونه ها می باشد .
 • باعث ایجاد تقارن در صورت می گردد .
 • کاربردها و مزایا

دوره نقاهت

بعد از انجام کاشت گونه با تزریق چربی ممکن است مقداری کبودی و درد در ناحیه تزریق احساس شود . این یک اتفاق طبیعی است که با گذشت جند روز برطرف می شود . و بیماران بعد از انجام تزریق می توانند به فعالیت های روزانه خود بازگردند .

پزشک بیمار را از انجام آرایش تا 12 ساعت بعد از تزریق منع می کند . همچنین از سونت و حمام بخار نباید استفاده شود .

نتایج کاشت گونه با تزریق چربی

نتیجه تزریق بعد از انجام آن نمایان می شود . مقدار کبودی که در اثر تزریق ایجاد می شود طبیعی بوده و بستگی به نوع آن دارد . ولی به طور کلی می توان گفت که طی چند روز بعد از تزریق به طور کامل برطرف می شود .

 عوارض کاشت گونه با تزریق چربی

تزریق کاشت گونه با تزریق چربی معمولا بدون عوارض می باشد و نیاز به استراحت ندارد . در ادامه عوارض کمی که بعد از تزریق احساس می شود را بیان می کنیم

 • باعث ایجاد تورم ، کبودی و خونریزی می شود .
 • ممکن است در هنگام تزریق کمی درد برای شخض احساس شود .
 • گاهی ممکن است بیمار دچار عفونت شود . اگر تحت نظر متخصص پوست صورت بگیرد احتمال ابتلابه آن به شدت کاهش می یابد .
 • ممکن است جا به جا شود . که دراین حالت نیاز به عمل های بیشتری می باشد .

هزینه کاشت گونه با تزریق چربی

هزینه تزریق برای هر فرد متفاوت می باشد زیرا نوع و شرکت سازنده ژل همچنین میزان آن برای هر فرد متفاوت است .

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی بینی و صورت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی- بهترین جراح بینی 

Message Us on WhatsApp