کوچک کردن پره های بینی

کوچک کردن پره های بینی یکی از جراحی های زیبایی بینی می باشد. برخی افراد بینی هایی با پره پهن و بزرگی دارند که برای کوچک کردن آن اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند. در این جراحی با ایجاد برش هایی در ناحیه پره های بینی تغییراتی ایجاد می شود. نکته ای که باید افراد به آن توجه کنند اینست که در انتخاب جراح دقت داشته باشند. جراح زیبایی بینی به آناتومی بینی شناخت کافی داشته و با توجه به تجربه و مهارت کافی در زیباسازی بینی جراحی موفقی خواهد داشت. در این صورت محل بخیه ها مشخص نبوده و تفاوت چشمگیری بعد از جراحی برای فرد ایجاد می شود.

نحوه بخیه زدن پره های بینی در جراحی

پره های بینی به دلیل ظرافت و حساسیت از اهمیت ویژه ای در جراحی برخوردار است. نحوه بخیه زدن پره های بینی باید به گونه ای باشد که باعث عوارضی مانند ایجاد گوشت اضافه و اسکار بعد از جراحی نشود. بهبود بخیه به عواملی به شرح ذیل بستگی دارد:

  1. جراح زیبایی بینی که دارای دانش و مهارت لازم در این زمینه باشد که برشها را در محل مناسب با اندازه لازم زده باشد و در بخیه زدن نیز دقت کافی را داشته باشد تا خط بخیه کم رنگ تر باشد و به سرعت بهبود یابد.
  2. رنگ پوست و ضخامت و نرمی پوست در سرعت بهبود بخیه موثر می باشد .
  3. خود فرد با مراقبت ها و نگهداری از بینی به بهبود بخیه و عدم ایجاد گوشت اضافه کمک فراوانی می کند. استفاده از کرم هایی جهت بهبود و ترمیم بخیه در بعد از جراحی به فرد توصیه می شود.
  4. نوع بینی افراد در ایجاد اسکار بعد از جراحی موثر است. معمولا افردی که دارای بینی گوشتی هستند بعد از جراحی گوشت اضافه در نواحی بخیه شده می آورند. این افراد نسبت به سایرین زمان طولانی تری برای بهبود بخیه نیاز دارند. این افراد از روشهایی مانند لیزر می توانند برای ترمیم محل بخیه و رفع گوشت استفاده کنند.

مشکلات ناشی از کوچک کردن بیش از حد پره های بینی

در صورتی که پره های بینی بیش از حد طی جراحی کوچک شوند فرد را با مشکلاتی نظیر اختلال در تنفس ایجاد می کند که جراح به آناتومی بینی بیمار قبل از جراحی توجه نداشته است. ممکن است پره های بینی یا ساختار نگهدارنده بینی  فرد ضعیف باشد و جراح از روش های تقویت و نگهدارنده در حین جراحی استفاده نکرده است. در این صورت نیاز به جراحی مجدد برای ترمیم و بزرگ کردن پره های بینی می باشد.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

Message Us on WhatsApp