تکنیک-های-جراحی-بینی-گوشتی

تکنیک های جراحی بینی گوشتی

امروزه جراحی بینی گوشتی با توجه به پیشرفت روش های جراحی نسبت به گذشته موفق تر می باشد. زمانی که پوست بینی ضخیم بوده و بافتهای غضروفی نرم باشد و پره های بینی باز باشد به آن بینی گوشتی می گویند. این نوع بینی به علت اینکه پوست و چربی زیر پوست زیاد است، غضروف های بینی ضعیف می باشد. مردان به علت ازیاد ترشح هورمون جنسی، بینی از این نوع دارند.

تکنیک-های-جراحی-بینی-گوشتی

تکنیک-های-جراحی-بینی-گوشتی

جراحی بینی گوشتی به روش قدیمی

تکنینک های قدیمی جراحی بینی گوشتی باعث برگشت بینی به حالت اولیه بود . به این صورت که قسمت زیادی از پوست بینی را برداشته و همراه با آن غضروفها نیز برداشته می شد. این عمل باعث می شد فضای زیر پوست خالی شده و تورفتگی و اسکار را برای بینی به همراه داشت. این کار علاوه بر این زخم های شدیدی در قسمت جراحی شده ایجاد می کرد که نیاز به طول درمان زیاد برای بهبودی داشت.

تکنینک های جدید جراحی بینی گوشتی

  1. در بینی های گوشتی بافت های غضروفی ضعیف هستند . در روش جدید این بافت ها به همراه نوک بینی تقویت می شوند. این عمل به وسیله برداشتن بافت از تیغه ی وسط بینی خود فرد و پیوند آن به بافت غضروفی و نوک بینی انجام می شود. این روش دارای موثرترین نتیجه می باشد.
  2. یکی دیگر از راهای تقویت نوک بینی اینست که قسمتی از غضروف سپتوم (استرات کولوملا ) را درآورده و در قسمت تحتانی نوک بینی قرار می دهد. این کار علاوه بر استحکام نوک بینی به بالا آمدن آن کمک می کند.
  3. برای کوچک کردن سوراخ های بینی قسمتی از پره های آن را برمی دارند. این کار که نیاز به دقت و ظرافت بسیار دارد را “الار بیس ” می گویند.
  4. جراحی بینی معمولا به دو روش باز و بسته انجام می شود. در جراحی بینی گوشتی به دلیل تمرکز بر روی نوک بینی، نیاز به دسترسی خوب و قابل مشاهده بودن برای جراح از روش باز استفاده می شود.

نکته قابل توجه برای افراد با بینی گوشتی، انتخاب جراح مجرب و متخصص است که جراحی موفقیت آمیز داشته باشند.

امکان بازگشت بینی گوشتی به حالت اولیه وجو دارد؟

سوالی که اغلب افراد می کنند اینست که امکان بازگشت بینی به حالت قبل وجود دارد؟ در جواب این سوال باید گفت که در صورتی که از روش های جدید جراحی استفاده شود درصد امکان بازگشت نزدیک به صفر می باشند. ولی باید به نکته توجه داشت که به مدت 6 الی 12 ماه بعد از عمل جراحی باید صبر کنند تا بینی  حالت خود را بگیرد.
برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

 

Message Us on WhatsApp