لیفت ابرو و پیشانی

نگاه خسته و غمگین یکی از مشخصه های افت ابروها بخصوص در قسمت خارجی و دم آن می باشد.

با وجود اینکه حالت فوق اغلب در سنین بالا مشاهده می گردد ولی گاه بنا به مسائل ژنتیکی در جوانان نیز بروز می کند. جراحی لیفت ابرو می تواند سبب بازگشت جوانی و شادابی به قسمت بالایی صورت، حالت و نگاه فرد گردد.

همچنین ایجاد خطوط عرضی فراوان و عمیق می تواند ناشی از تلاش غیر ارادی فرد برای بالا کشیدن ابروهای افتاده خود باشد و این جراحی می تواند بطور همزمان خطوط اخم بین ابروها را اصلاح نماید.

 هنگام مشاوره جراح شما با توجه به سایز چشم، فرم پلک ها و محل ابروهای شما نسبت به لبه بالایی استخوان چشم ها نسبت به لزوم و تعیین مقدار لازم برای لیفت ابروی شما توضیحات لازم را ارائه می دهد.

لیفت ابرو وپیشانی

 محل ایده آل قسمت خارجی ابرو برای خانم ها 5 تا 10 میلی متر بالای لبه بالایی استخوان کاسه چشم و برای آقایان در امتداد آن و یا کمی بالاتر می باشد برای آقایان و خانم ها محل مناسب گوشه پایین ابروها در امتداد لبه استخوان کاسه چشم و یا کمی بالاتر می باشد.

 برای جوانسازی ناحیه بالایی صورت پلک و ابروها گاهی انجام همزمان جراحی پلک و لیفت ابرو لازم است این جراحی معمولا با بی هوشی عمومی انجام می گیرد و حدود یک ساعت بطول می انجامد روش های جراحی خشن قدیمی که شامل یک برش عرضی بزرگ همراه با برداشتن پوست سر بوده است امروزه بعلت به جا گذاشتن اسکار وسیع در محل جراحی و عدم قابلیت انجام آن در بسیاری از آقایان منسوخ شده و لیفت هایی با کمک دوربین و آندوسکوپ با برش های کوچک و نتایج بسیار مطلوب تر جایگزین آن شده است طی این جراحی بافت پیشانی از روی استخوان سر آزاد شده و در ناحیه بالاتری با پیچ ها و منگنه های خاص بطور موقت ثابت می گردد.

 خطوط اخم بطور همزمان اصلاح می شوند ولی بطور کامل از بین نمی روند در حال حاضر موثرترین و بهترین نوع جراحی جهت بالا کشیدن ابرو و پیشانی لیفت آندوسکوپی می باشد سایر روش ها دارای اثرات تخریبی و اسکار زیاد بوده و یا اثر دهی بسیار موقتی و گذرا دارند.

مراقبت پس از جراحی لیفت ابرو

  • پس از جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپ منگنه و پیچ های طبی پس از 7 تا 10 روز بدون درد خاصی باز می شوند در این مدت شما می توانید به راحتی حمام کنید.
  • اغلب تورم و کبودی در نواحی پیشانی و اطراف چشم ها وجود خواهد داشت که طی 7 تا 10 روز از بین می روند.
  • درد خفیف و سردرد گاهی چند روز وجود خواهد داشت که برای شما آنتی بیوتیک و استمینوفون بعنوان مسکن تجویز خواهد شد از خوردن آسپرین و ترکیبات مشابه پرهیز گردد.
  • در هفته های اول پس از جراحی در برخی بیماران ممکن است بطور موقت در بستن کامل چشم ها مشکل بوجود آید در این صورت پمادهای چشمی مخصوص و قطره اشک مصنوعی برای شما تجویز خواهد شد.

 پس از چند ماه ابروها در وضعیت طبیعی خود باقی خواهند ماند ممکن است بی حسی و یا اشکال حرکتی در ناحیه پیشانی در برخی از افراد بدنبال جراحی ابرو بوجود آید که این مشکل موقتی بوده و ظرف چند هفته و چند ماه رفع می گردد در لیفت آندوسکوپی ابرو ریزش مو و اسکار در محل های برش اندک و نامحسوس خواهد بود.

برخی از خدمات دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزان رضایی جراح زیبایی صورت و بینی

Message Us on WhatsApp