1)چگونه تشخیص بدهم که به یک لیپوساکشن گردن نیاز دارم یا به یک کشیدن صورت و یا به هردو؟
بیماران بصورت فراوانی از لیپوساکشن گردن به تنهایی استفاده می کنند. معمولا لیپوساکشن زیر چانه به تنهایی در افراد جوانتری که پوستشان از الاستیکه خوبی برخوردار است و پوست اضافه بسیار کمی دارند بکار می رود. از جراحی کشیدن صورت برای درمان پوست چین خورده و افتاده استفاده می شود. از روش های صاف کننده پوست برای از بین بردن چروک ها و اختلالات سطحی پوست استفاده می شود. بهترین نتایج زمانی به دست می آیند که جراحی های لیپوساکشن کشیدن صورت و صاف کردن پوست را باهم ترکیب کنیم چون به این وسیله می توانیم چربی را برداریم و چروک های بافتی و پوست اضافه را بصورت همزمان درمان کنیم. یک علامت جراح خوب این است که واقعیت را بگوید و بیمار را از رویا خارج کند.

2) لیپوساکشن چقدر دوام دارد؟
معمولا 10 ـ 5 سال دوام دارد. نتایج لیپوساکشن با توجه به تغییرات وزن، سلامت عمومی، ژنتیک و مراقبت از پوست متغیر خواهد بود. بیمارانی که مراقب سلامت خودهستند نتایج لیپوساکشن تا 10 سال باقی می ماند.

3) آیا کاهش یا افزایش وزن روی میزان چربی گردن من تأثیر می گذارد؟
تغییرات بیش از 30 پوند روی وزن، روی نتایج لیپوساکشن گردن تأثیر می گذارد.

4) روی چانه چین خورده و غبغب چطور؟
اکثر بیماران لیپوساکشن گردن را بصورت همزمان با عمل کشیدن صورت انجام می دهند. این کار مزایای متعددی دارد. این کار ما را مجاز می کند که از چربی در منطقه دیگری برای بزرگ کردن زیبایی (مثل لب) صورت استفاده کنیم. ضمن اینکه از منطقه حجیم دور گردن می کاهیم. از میان برداشتن چربی اضافه زیر چانه و گردن باعث بهتر دیده شدن خط گردن می شود. سفت کردن عضلات در حین لیپوساکشن گردن به راحتی قابل انجام است. انجام لیپوساکشن گردن به تنهایی تأثیر بسیار کمی روی پوست اضافه ناحیه چانه و غبغب دارد.

5) آیا لیپوساکشن گردن چروکها را از بین می برد؟
همانطور که قبلا نیز گفتیم، لیپوساکشن گردن برای افرادیکه پوستشان از الاستیکه خوب برخوردار است و پوستشان در اثر نور خورشید یا افزایش سن آسیب جدی ندیده است، فوق العاده است. لیپوساکشن گردن نمی تواند تمام توقعات فرد درباره چروک هایش برآورده سازد ولی باعث ایجاد پیشرفت های کمی در پوست فرد می شود. افرادیکه دارای چروک های سطحی یا غبغب می باشند بهتر است که از ترکیب روش های جراحی کشیدن صورت، لیپوساکشن زیرگردن و روشهای صاف کننده پوست استفاده نمایند. به خاطرداشته باشید که نظیر لیپوساکشن گردن، عمل کشیدن صورت نیز نمی تواند تغییرات بافتی یا سطحی (نظیر چرو های پوست ) را از بین ببرد.
بیمارانی که درباره لیپوساکشن گردن آموزش می بینند از اصول زیبایی نظیر قرینگی و تعادل نیز اطلاعات کسب می کنند. یکی از مزایای تصویر سازی کامپیوتری این است که جراح می تواند با تعادل سازی های متفاوت، بالانس کلی صورت شما را پیدا کند و در نتیجه بهترین جراحی را به شما توصیه می کند. ار چانه شما با پیشانی و صورت شما تعادل دارد، دیگر نیازی به بزرگ کردن چانه ندارید. عمل بزرگ کردن چانه را می توان ازطریق بریدگی حاصل از لیپوساکشن گردن انجام داد.

6) آیا من بعد از عمل شکل واقعی خود را حفظ خواهم کرد؟
اکثر بیماران می گویند که وقتی بعد انجام عمل به جمع اطرافیان خود باز می گردند با اظهارات زیر مواجه می شوند:
وای خدای من، توفوق العاده شدی! یا مدل موها تو عوض کردی! یا توی تعطیلات بودی و … حفظ حالت منحصر به فرد بودن شما نشان دهنده موفقیت آمیز بودن جراحی است. اگر چه تغییر ظاهر ممکن است برای شما مهم باشد و خیلی به چشمتتان بیاید و لی اگر این تغییرات توسط اطرافیان شما حس نشوند، نباید زیاد تعجب کنید.

7) این عمل چقدر درد دارد؟
اغلب بیمارانی که لیپوساکشن گردن انجام داده اند از کم بودن درد و ناراحتی ناشی از این عمل اظهار تعجب می کنند. آنها بیشتر از سفتی ناشی از تورم و بی حسی زیر چانه ناراحتند. پس از هرگونه جراحی وجود ناراحتی طبیعی است. به تمام بیماران داروهای مسکن داده می شود. گاها بیماران 5ـ 4 روز بعد از عمل اقدام به مصرف داروهای مسکن می نمایند. معمولا افراد بعد از انجام عمل هیچ گونه درد غیر قابل کنترلی ندارند.

8) درباره بی حسی ناشی از لیپوساکشن گردن به ما بگویید.
بی حسی، بویژه در نزدیکی خطوط برش در دوره پس از عمل به شدت دیده می شود. بعضی بیماران می گویند که این بی حسی پس از 6 هفته خوب می شود اما گاها تا 3 ماه هم دیده شده است.

9) آیا می توانم در حین عمل بیدار بمانم؟
بیماران با تزریق یک مسکن به خواب می روند و دچار بی حسی موضعی می شوند. بیماران در حین عمل نه چیزی می شنوند و نه چیزی می بینند و در طول عمل کاملاً راحتند. بیماران بلافاصله بعد از عمل به هوش می آیند. تزریق مسکن بصورت درون رگی IV نوعی هوش بری است. بنابراین بیماران باید در هنگام شب بعد از عمل یک همراه بالغ در کنار خود داشته باشند. تا 7 روز بعد از عمل نباید بیماران رانندگی کنند (این مدت با توجه به نوع عمل بیشتر نیز می شود).

10) آیا می توانم بلافاصله بعد از عمل به منزل بروم؟
اکثرا این عمل بصورت سرپایی انجام می شود، از آنجائیکه بعد از تسکین یافتن شما باید به خانه برگردید، باید یک فرد مورد اطمینان شما را به منزل برساند و شب را در کنار شما بماند تا فردا دوباره برای بازکردن بانداژ شما را تا مطب همراهی نماید.

11) چه وقت می توانم به سر کارم برگردم؟
باید 2 هفته مرخصی بگیرید. چون تورم اولیه بعد از جراحی ممکن است مدتی باقی بماند. افرادیکه حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع دارند باید 3 هفته از محل کار خود دور باشند تا کاملاً بهبود یابند.

12) از چه وقت می توانم فعالیت بدنی دشته باشم؟
بعد از عمل تا 3 هفته نباید فعالیت های آیروبیک انجام داد. هر فعالیتی که باعث افزایش فشار خون شود باعث به تعویق افتادن زمان بهبودی و ترمیم تورم می شود.

13) خوب شدن کوفتگی ها و تورم ها چقدر طول می کشد؟
در پایان هفته اول، کوفتگی ها و تورم های بعد از عمل شروع به خوب شدن می کنند. ناپدید شدن کامل این علائم 3 ـ 2 هفته به طول می انجامد. شما می توانید کوفتگی ها را به خوبی با کمک لوازم آرایش 10 ـ 7 روز بعد از عمل استتار کنید.

14) من واقعا می خواهم که این کارها را انجام دهم اما من عصبی هستم، وقتیکه دچار استرس می شوم چه کار کنم؟
اشکالی ندارد. یکی از بهترین راه های مقابله با عصبی شدن این است که ببینیم دیگران به چه نتایجی رسیده اند. لحظاتی به تصاویر قبل و بعد از عمل افراد نگاه کنید. از آنجائیکه شما در انتخاب جراح مجرب دقت داشته اید، باید نظیر یک فرد آگاه بدانیدکه چه وقت برای انجام جراحی زیبایی مناسب است.